Barometer, läder/metall.
45127
Barometer, läder/metall.
Slutpris100 SEK
Bordslampa, plast, design Joe Colombo, etikettmärkt Husqvarna, 1960/70-tal
45123
Slutpris2 200 SEK
Thomas Hellström, fat, lergods, Nittsjö.
45124
Slutpris125 SEK
Signe Persson-Melin, "Multipot", skål på fot, 9 st, porslin, Boda.
45122
Slutpris175 SEK
Skål, opalglas, Orrefors.
45121
Skål, opalglas, Orrefors.
Slutpris500 SEK
Plåtburkar, 9 st.
45120
Plåtburkar, 9 st.
Slutpris175 SEK
Ishink, plast, Bodum, 1970/80-tal.
45118
Slutpris125 SEK
Olle Alberius, ytterfoder, 3 st, glas, ''Flora'', Orrefors.
45119
Slutpris125 SEK
Vaser, 2 st, glas, VeArt, I veneziani.
45117
Slutpris200 SEK
Piedestaler, 2 st, porslin, bl.a Åhlens.
45116
Slutpris100 SEK
Väggpendyl, förgyllt trä med kolonner, 1900-tal.
45115
Slutpris175 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, förgyllt trä.
45114
Slutpris150 SEK
Såningsredskap, metall, 1900-tal.
45113
Slutpris100 SEK
Bordslampor, ett par, glas, Fagerhults ljusarmatur, 1900-talets andra hälft.
45112
Slutpris350 SEK
Pallar, 2 st, trä.
45111
Pallar, 2 st, trä.
Slutpris400 SEK
Krukor, 3 st, keramik.
45110
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris150 SEK
Glas, 52 st, olika modeller.
45109
Glas, 52 st, olika modeller.
Slutpris150 SEK
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
45107
Slutpris150 SEK
Kassettband, ett parti, mest dansband.
45106
Slutpris100 SEK
CD-skivor, LP-skivor, singlar, ett parti, mest dansband.
45105
Slutpris350 SEK
Hjördis Lindblad, litografi, provtryck, signerad, daterad 55.
45103
Slutpris100 SEK
Symaskin med tillbehör, Hugin Rosace.
45100
Slutpris300 SEK
Bertil Lundberg, originaletsning nr 6/10, signerad, daterad 53.
45097
Slutpris300 SEK
Kaffeservis, 32 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing&Gröndahl, Danmark.
45101
Slutpris500 SEK
Symaskin, Husqvarna Practica II Sweden Model 5220.
45099
Slutpris125 SEK
Vitvinglas, 7 st.
45098
Vitvinglas, 7 st.
Slutpris100 SEK
Champagne och cocktailglas, 20 delar, glas, Luminarc.
45095
Slutpris100 SEK
Lars Österlin "Ingång", litografi nr 67/200, signerad.
45090
Slutpris750 SEK
Dukar, 13 st, bl.a linne.
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Slutpris200 SEK
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
45089
Slutpris150 SEK
Olle Lundmark, samekniv, monogramsignerad OL.
45088
Slutpris1 100 SEK
Kuddar, 5 st.
45085
Kuddar, 5 st.
Slutpris600 SEK
Ryggsäck, skinn.
45087
Ryggsäck, skinn.
Slutpris175 SEK
Telefoner, 2 st, bl.a Kobra-telefon, LM Ericsson.
45086
Slutpris125 SEK
Sameslöjd och horn, 5 delar.
45083
Sameslöjd och horn, 5 delar.
Slutpris100 SEK
Figurin, clown, porslin, Cascades.
45082
Slutpris100 SEK
Snäckskal och sjöborrar, 5 delar.
45081
Slutpris100 SEK
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
45080
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
Slutpris850 SEK
Babushka, 2 st, trä.
45079
Babushka, 2 st, trä.
Slutpris100 SEK
Vinställ, bambu.
45077
Vinställ, bambu.
Slutpris125 SEK
Mynt och sedlar, ett parti, silver/metaller, 1900-tal.
45072
Slutpris1 100 SEK
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
45073
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
Slutpris600 SEK
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
45071
Slutpris150 SEK
Stege, trä, 1900-tal.
45070
Stege, trä, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Karmstol, krom/konstskinn, Italien, 1900-talets senare del.
45069
Slutpris350 SEK
Gryta, ugnsform och mortel med stöt, gjutjärn, bl.a Skeppshult.
45068
Slutpris350 SEK
Hallbyrå, 3 lådor, ek , 1900-tal.
45066
Slutpris125 SEK
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
45067
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
Slutpris800 SEK