Piedestal, keramik, 1900-tal.
45217
Piedestal, keramik, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Nilsjohan, brödlådor m.m., 4 delar.
45218
Slutpris150 SEK
Ljusstakar, 2 st, samt ljussläckare, mässing.
45216
Slutpris100 SEK
Pelarbord och stolar, 1+4, ek/textil, 1900-talets första hälft.
45215
Slutpris150 SEK
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
45214
Slutpris550 SEK
Paul Hoff, "Ishavstärna", figurin, stengods, Gustavsberg.
45213
Slutpris200 SEK
Bredvlåda, hästmotiv, metall, 19/2000-tal.
45212
Slutpris800 SEK
Parti bijouterier i smyckesskrin.
45210
Slutpris450 SEK
Fickur, 2 st, metall, bl.a Tissot.
45211
Slutpris650 SEK
Trasmatta, mått: 345x80 cm.
45209
Trasmatta, mått: 345x80 cm.
Slutpris200 SEK
Bestickservis, 61 delar, "Viktor", Gense, 1970-tal.
45205
Slutpris1 200 SEK
Seiko Automatic, armbandsur, stål, modell 021900, Japan, 1960/70-tal.
45208
Slutpris500 SEK
Trasmattor, 3 st.
45207
Trasmattor, 3 st.
Slutpris150 SEK
Armbandsur, 16 st, olika modeller och material.
45206
Slutpris2 000 SEK
Armbandsur, 2 st, bl.a "Pictowatch", design Georg Christensen, Danmark.
45203
Slutpris250 SEK
Trasmattor, 3 st.
45204
Trasmattor, 3 st.
Slutpris150 SEK
Skeppsljusstakar, ett par, mässing.
45202
Slutpris300 SEK
Timo Sarpaneva, "Tsaikka", Iittala, irish coffee-glas,16 st.
45200
Slutpris500 SEK
Gallerimatta, ull, slätväv.
45201
Gallerimatta, ull, slätväv.
Slutpris850 SEK
Heidi Caillard, höna, glaserad keramik, La Pintade.
45197
Slutpris700 SEK
Farstrups möbelfabrik, stolar, 4 st, teakfanér/bok, Danmark, 1960-tal.
45199
Slutpris2 400 SEK
Claus Bonderup & Torsten Thorup, Taklampa, metall, "semi pendel", Fog & Mörup, Danmark.
45198
Slutpris550 SEK
Anders Pehrson, taklampa, plast, "Knubblingen", Ateljé Lyktan.
45196
Slutpris350 SEK
Skålar, 2 st, keramik, Ingrid Atterbom, Upsala-Ekeby och Michael Andersen, Bornholm.
45194
Slutpris150 SEK
Sven Wejsfelt, skål, stengods, harpälsglasyr, Gustavsberg Studio, signerad.
45193
Slutpris100 SEK
Mari Simmulson, "Blå band", vas, stengods, Model 9067M, Upsala-Ekeby.
45191
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
45190
Slutpris200 SEK
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
45189
Slutpris350 SEK
Kjell Engman, björn, glas, Kosta Boda, signerad.
45188
Slutpris450 SEK
Trappkärra, metall/plasthjul.
45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Slutpris225 SEK
Anna-Lisa Thomson, klyftvas, glaserad keramik, Upsala-Ekeby.
45186
Slutpris550 SEK
Per Olof Ström, vas, glas, Alsterfors Glasbruk.
45184
Slutpris600 SEK
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, SM-16, 1900-tal.
45185
Slutpris100 SEK
Korgar, ett parti, trä, 1900-tal.
45183
Slutpris125 SEK
Bestickservis, 126 delar, nysilver, ''Versailles'', Claude Peter, GAB Gense, Eskilstuna.
45179
Slutpris3 000 SEK
Bestickservis, 37 delar, rostfritt stål, ''Opus'', Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
45182
Slutpris1 000 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, GAB, 1976.
45181
Slutpris900 SEK
Moccaskedar, 7 st, silver 830, GAB, 1969.
45180
Slutpris450 SEK
Pokaler och skedar, ett parti, silver 830, 1900-tal.
45178
Slutpris900 SEK
Punschkoppar, 6 st, silver 830, 1950/60-tal.
45177
Slutpris600 SEK
Juldekorationer, tomtar m.m, ett parti, olika material.
45176
Slutpris225 SEK
Skålar, 15 delar, glas, ''Fuga'', Orrefors.
45175
Slutpris350 SEK
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
45174
Slutpris100 SEK
Bordslampa, mässing, Belid.
45173
Bordslampa, mässing, Belid.
Slutpris100 SEK
Karaff och glas, 5 delar, glas.
45172
Slutpris100 SEK
Köksknivar och kökssaxar, 8 delar, bl.a Royalty Line.
45171
Slutpris175 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Kalle'', Gustanvsberg.
45168
Slutpris1 400 SEK
Vinglas, 5 st, glas.
45170
Vinglas, 5 st, glas.
Slutpris150 SEK