Fat, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
45357
Slutpris450 SEK
Tyger, 5 st, Maija Isola, ''Ataman'' och ''Unikko'', Marimekko, Finland.
45356
Slutpris300 SEK
Ljusstakar, 2 st, smide.
45353
Ljusstakar, 2 st, smide.
Slutpris200 SEK
Eau de toilette, "Y Live", Yves Saint Laurent, herr, spray, 60 ml.
45354
Slutpris450 SEK
Bestickservisdelar, 18 st, nysilver.
45355
Slutpris100 SEK
Precimax, armbandsur, metall, 17 jewels, Incabloc, Schweiz.
45352
Slutpris125 SEK
Stickgarn och stickor, ett parti.
45351
Slutpris225 SEK
Åke Fribyter, fåtöljer med fotpall, skinn/bok, "Kroken", Nelo Knislinge, 1970-tal.
45349
Slutpris150 SEK
Dessertskålar, glas, 5 st, Åfors.
45348
Slutpris150 SEK
Banjo, Levin.
45347
Banjo, Levin.
Slutpris450 SEK
Tidningar, 9 st,1934-1986.
45346
Tidningar, 9 st,1934-1986.
Slutpris100 SEK
Max Walter Svanberg, "Den goda bringerskan med hud av porslin", reproduktion.
45343
Slutpris350 SEK
Oidentifierad konstnär, "Flyttfåglarna", etsning, ET, otydligt signerad, daterad -80.
45345
Slutpris225 SEK
Gösta Werner, litografi nr 42/50, signerad.
45344
Slutpris400 SEK
Gösta Werner, litografi nr 19/60, signerad.
45341
Slutpris150 SEK
Lars Norrman, litografi nr 199/310, signerad.
45340
Slutpris175 SEK
Gösta Werner, litografi nr 18/60, signerad.
45339
Slutpris200 SEK
Affisch, Woman in a Chemise, efter André Derain.
45338
Slutpris150 SEK
Gösta Werner, litografi nr 15/60, signerad.
45337
Slutpris300 SEK
Affisch, segelbåtens dag 1990, efter Dan Nygårds.
45336
Slutpris100 SEK
Affisch, segelbåtens dag 1986, efter Franco Costa.
45334
Slutpris850 SEK
Gösta Werner, litografi nr 34/50, signerad.
45335
Slutpris200 SEK
Brickor, underlägg, m.m, ett parti.
45333
Slutpris125 SEK
Gösta Werner, litografi nr 36/50, signerad.
45332
Slutpris300 SEK
Bandula Fernando, Batik på bomullstyg, kvinna med fågel, signerad.
45331
Slutpris100 SEK
Wilhelm Kåge, rotogravyr, nr 27/100, signerad KÅGE, daterad 54.
45330
Slutpris150 SEK
Verktygslåda med verktyg, ett parti, bl.a BAHCO.
45329
Slutpris200 SEK
Gustav Klimt, nr 18, tryck, Galerie Welz, Salzburg.
45328
Slutpris300 SEK
Mynt, ett parti, silver 400, Sverige, 18/1900-tal.
45324
Slutpris1 000 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, muggar, 7 st, stengods, ''Kosmos'', Arabia, Finland.
45323
Slutpris350 SEK
Bordslampa, gulmetall/glas, ställbar skärm, typ 1340, Sjömarkens Armatur.
45322
Slutpris125 SEK
Mynt, ett parti, hela världen, 1900-tal.
45321
Slutpris175 SEK
Golvlampor, ett par, s.k jupitermodell, samtida.
43319
Slutpris650 SEK
Sängkläder, ett parti.
45319
Sängkläder, ett parti.
Slutpris150 SEK
Belca, armbandsur, dam, 18K guld, 15 rubis.
45316
Slutpris850 SEK
Figurin, porslin, Arnold Wiigs Fabrikker, Norge.
45315
Slutpris100 SEK
Vinglas och starkvinsglas, 6+6 st, rökfärgade, Kosta.
45314
Slutpris250 SEK
Arbetsplattform, fällbar, aluminium,
45313
Slutpris450 SEK
Stegpall, metall, GS, 2000-tal.
45312
Slutpris125 SEK
Fällbar stegpall, aluminium, samtida.
45311
Slutpris100 SEK
Stegpall, trä/metall, 1900-tal.
45310
Slutpris175 SEK
Keramik/porslin, 6 delar, bl.a Rörstrand och Arabia.
45309
Slutpris250 SEK
Kaffe/moccaskedar, 8+3, silver 830, GAB, 1960/70-tal.
45308
Slutpris800 SEK
Leksaksmotorcykel, litograferad plåt, MS 702, Kina, 1900-tal.
45307
Slutpris100 SEK
Figurin, hund, porslin, Italien.
45306
Slutpris100 SEK
Traktörpanna, koppar, Gense.
45305
Traktörpanna, koppar, Gense.
Slutpris400 SEK
Mont Blanc, reservoarpenna, med etui.
45304
Slutpris300 SEK
Karmstol, krom/trä, Bauhausstil.
45303
Slutpris175 SEK