Samlarbilar m.m, 6 st, metall/plast, bl.a Tekno, Danmark.
45538
Slutpris250 SEK
Bryggeriflaska, glas/trä.
45537
Bryggeriflaska, glas/trä.
Slutpris100 SEK
Bägare m.m, tenn, 31 delar, 1900-tal.
45536
Slutpris550 SEK
Rörtång, stål, Bahco.
45534
Rörtång, stål, Bahco.
Slutpris225 SEK
Slagborr och cirkelsåg, bl.a AEG.
45532
Slutpris150 SEK
Elhyvel, Selekta, med tillbehör
45530
Slutpris100 SEK
Slipmaskiner, 3 st, bl.a bandslip, Bruksboo.
45529
Slutpris100 SEK
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
45526
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Kameror, 3 st, bl.a Minolta X-300, med tillbehör och väska.
45524
Slutpris850 SEK
Gnistskydd till kakelugn, mässing, 1900-talets första hälft.
45525
Slutpris100 SEK
Väggdekorationer, 3 st, gips, Bosson, Congleton, England.
45523
Slutpris100 SEK
Muggar, underlägg, skålar, m.m, ett parti, bl.a Bodum.
45522
Slutpris100 SEK
Kniv med slida, Fury, Kina.
45519
Kniv med slida, Fury, Kina.
Slutpris150 SEK
Kniv med slida, Spec Plus Air Force, Ontario, USA.
45518
Slutpris100 SEK
Kniv med slida, Fury, Kina,
45517
Kniv med slida, Fury, Kina,
Slutpris100 SEK
Ulf Trotzig, litografi 44/90, signerad.
45516
Slutpris125 SEK
Kartonger, 199 st.
45514
Kartonger, 199 st.
Slutpris200 SEK
Kasettdäck, förstärkare och CD-spelare, Yamaha.
45513
Slutpris100 SEK
Dagmar Glemme, litografi 144/150, signerad.
45512
Slutpris500 SEK
Jennifer Saxell, blandteknik, signerad, daterad 93.
45511
Slutpris250 SEK
Maria Lindberg, litografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".
45508
Slutpris1 400 SEK
Maud Comstedt, "Ceder", etsning 150/325, signerad, daterad -76.
45509
Slutpris125 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, efter, affisch, AB Malmö Offset Lito, 1900-tal.
45506
Slutpris200 SEK
Skålar, kanna, m.m, 15 delar, plast, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
45507
Slutpris125 SEK
Skåp och figurin, metall/glas, bl.a ''Gense Birdie'', Ove Elvén, tupp, försilvrad, Gense, Eskilstuna.
45505
Slutpris100 SEK
45504
Slutpris125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad, daterad 94.
45503
Slutpris125 SEK
Karta över Ystad, reproduktion ur G H Beijers Ystadbeskrivning av år 1793.
45502
Slutpris300 SEK
Sytråd, nålar, saxar, m.m, ett parti.
45501
Slutpris450 SEK
Paul K Jörgensen, "Hus med rött tak", olja på pannå, signerad.
45500
Slutpris100 SEK
Poul K Jörgensen, olja på pannå, signerad.
45499
Slutpris175 SEK
Thomas Strömdahl, olja på duk, signerad.
45498
Slutpris100 SEK
Axel Kleimer, olja på duk, signerad.
45497
Slutpris600 SEK
Knappar, krokar, m.m, ett parti.
45496
Slutpris100 SEK
Stereoanläggning, Sharp XL MP-110H, med fjärrkontroll.
45492
Slutpris150 SEK
Skrivmaskin, Remintgton Portable, model 5 T, i väska.
45491
Slutpris350 SEK
Mat- och kaffeservis, 26 delar, stengods, "Uhtua", Arabia.
45490
Slutpris300 SEK
Bordslampor, ett par, metall/glas, Bright, Runsven AB.
45489
Slutpris175 SEK
Jultallrik, 1973, porslin, Björn Wiinblad, Rosenthal.
45488
Slutpris125 SEK
Bordcirkelsåg, Meec Tools 244-022.
45485
Slutpris225 SEK
Trefotsgryta, metall.
45487
Trefotsgryta, metall.
Slutpris250 SEK
Bordsslip, Ferm FSM-125.
45486
Bordsslip, Ferm FSM-125.
Slutpris175 SEK
Vattenpump, Biltema 26-506.
45481
Vattenpump, Biltema 26-506.
Slutpris225 SEK
Burk, vattenbehållare m.m, 5 delar, metall.
45483
Slutpris100 SEK
Verktyg m.m, 7 delar.
45482
Verktyg m.m, 7 delar.
Slutpris250 SEK
Elpatron med kopplingsbox, 9 kW, 2-stegs.
45480
Slutpris175 SEK
Cirkelsåg, Toolman.
45479
Cirkelsåg, Toolman.
Slutpris100 SEK
Värmefläkt, trefas, Pyrox, VLA 633.
45478
Slutpris100 SEK