Kategorier

Avslutad
Displaylådor, 10 st, trä/glas, AB Svensk Träfiness, Linköping.
46820
Displaylådor, 10 st, trä/glas, AB Svensk Träfiness, Linköping.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Apoteksburkar/flaskor, 9 delar, glas, bl.a Ravenhead, England.
46818
Apoteksburkar/flaskor, 9 delar, glas, bl.a Ravenhead, England.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Möbelbeslag, m.m, ett parti.
46815
Möbelbeslag, m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Skrivbordsstol, konstläder/krom, ställbar, höj/sänkbar.
46814
Skrivbordsstol, konstläder/krom, ställbar, höj/sänkbar.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
46812
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Blu-Ray spelare DMP-BD65, med fjärrkontroll.
46810
Blu-Ray spelare DMP-BD65, med fjärrkontroll.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Väggur, förgylld, med nyckel.
46811
Väggur, förgylld, med nyckel.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Lego, Super Mario lego m.m, ett parti.
46809
Lego, Super Mario lego m.m, ett parti.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Olle Hanspers, kopparstick nr. 58/85, signerad, daterad 1956.
46807
Olle Hanspers, kopparstick nr. 58/85, signerad, daterad 1956.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Juldekorationer, 8 st, mässing/metal, bl.a Georg Jensen.
46806
Juldekorationer, 8 st, mässing/metal, bl.a Georg Jensen.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Balansvåg, mässing.
46804
Balansvåg, mässing.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
46803
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Stormlykta, mässing/glas, Optimus 200P.
46798
Stormlykta, mässing/glas, Optimus 200P.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Ljusstake, rödbok, AB Söwe Konst, Sövestad.
46797
Ljusstake, rödbok, AB Söwe Konst, Sövestad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse mässing m.m, ett parti.
46796
Diverse mässing m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Uppläggningsfat, lergods, Höganäs.
46795
Uppläggningsfat, lergods, Höganäs.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Barometer, mässing.
46793
Barometer, mässing.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Diorama, tranor, Japan, 1900-tal.
46794
Diorama, tranor, Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Teservis, 20 delar, keramik, Egersund, Norge.
46792
Teservis, 20 delar, keramik, Egersund, Norge.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Brickor, 3 st, mässing/koppar.
46791
Brickor, 3 st, mässing/koppar.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Sowa & Reiser, Walt Disney, etsningar, 2 st, numrerade och signerade.
46790
Sowa & Reiser, Walt Disney, etsningar, 2 st, numrerade och signerade.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Brickor, 2 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Skara
46789
Brickor, 2 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Skara
Slutpris350 SEK
Avslutad
Brickor, 3 st, mässing.
46788
Brickor, 3 st, mässing.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Armband och ring, titan.
46785
Armband och ring, titan.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Altartavla, trä/keramik, Nicario Jiménez, Peru, signerad.
46787
Altartavla, trä/keramik, Nicario Jiménez, Peru, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kikare, 10x50, Vanguard Royal Sport, med väska.
46786
Kikare, 10x50, Vanguard Royal Sport, med väska.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Halmbock.
46784
Halmbock.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Traktorer, 2 st, metall, bl.a Corgi.
46783
Traktorer, 2 st, metall, bl.a Corgi.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
45472
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Johan Engström, tekanna, mässing.
46779
Johan Engström, tekanna, mässing.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
46778
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Oljekanna, koppar.
46777
Oljekanna, koppar.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
46772
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
46771
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
46770
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
Slutpris400 SEK
Avslutad
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
46769
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
Slutpris100 SEK
Avslutad
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Slutpris125 SEK
Avslutad
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46767
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Slutpris350 SEK
Avslutad
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Miniatyrer, 4 delar, keramik, bl.a Sven Hofverberg, 3 vaser signerad.
46765
Miniatyrer, 4 delar, keramik, bl.a Sven Hofverberg, 3 vaser signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
45214
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
Slutpris1 700 SEK
Avslutad
Dukar, 13 st, bl.a linne.
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
45165
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
46760
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
45288
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
Slutpris400 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.