44528
Bordslampa, mässing/trä, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK
44525
Skålar och vas, 3 delar, glas, Orrefors/Flygsfors.
Slutpris125 SEK
44523
Klaff/soffbord, trä, 1900-tal.
Slutpris700 SEK
44524
Gert Nyström, bordslampa, glas.
Slutpris100 SEK
44517
Slagbord, trä, samtida.
Slutpris500 SEK
44522
Mortel med stöt, svart marmor.
Slutpris125 SEK
44521
Skrivborsset, 5 delar, marmor.
Slutpris100 SEK
44519
Göran Andersson, väggrelief, keramik, 3024, Upsala-Ekeby.
Slutpris500 SEK
44516
Vagnslyktor och karbidlampa, 3 delar, metall/glas.
Slutpris350 SEK
44515
Mari Simmulson, figurin, inuit, keramik, Upsala-Ekeby.
Slutpris100 SEK
44514
Verktyg, ett parti.
Slutpris150 SEK
44513
Gunnar Nylund, uppläggningsfat, chamotte, blå glasyr, Rörstrand.
Slutpris900 SEK
44510
Lisa Larson, kjol/vas, stengods, ur serien "Garderob", Gustavsberg, signerad.
Slutpris300 SEK
44508
Arabia, ljusstake, porslin.
Slutpris100 SEK
44507
Teleskopisk grensåg, spade m.m, 5 delar.
Slutpris150 SEK
44506
Murano, vaser, 3 st, glas.
Slutpris225 SEK
44504
Skulptur/karaff med propp, glas, Strömbergshyttan, signerad.
Slutpris225 SEK
44503
Nilsjohan, "Guldi", teskedar, 14 st, rostfritt stål 18-8.
Slutpris150 SEK
44501
Fältstaffli, trä, Mabef.
Slutpris100 SEK
44500
Blåslampor, 3 st, Sievert Handyjet, med tillbehör.
Slutpris600 SEK
44498
Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, smide/grönt glas, Ystad Metall.
Slutpris800 SEK
44497
Fotogenkök, metall, Primus, med tillbehör.
Slutpris250 SEK
44495
Herbert Krenchel, skålar med ställ, 2 st, emaljerad metall, "Krenit", Danmark, 1950/60-tal.
Slutpris1 900 SEK
44496
Skålar med ställ m.m, 4 delar, emaljerad metall/metall, bl.a "Krenit", Herbert Krenchel, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK
44492
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Slutpris350 SEK
44491
Ulrica Hydman Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
Slutpris100 SEK
44490
Stig Lindberg, "Blå Husar", 2 tekoppar med fat, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris450 SEK
44489
Dalahästar och tuppar, 3+2 st, trä, bl. a Nils Olsson, Nusnäs.
Slutpris350 SEK
44487
Kanna och fat, koppar, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
Slutpris175 SEK
44486
Dragspel för barn, "Razno Malish", Sovjetunionen, med väska.
Slutpris100 SEK
44483
Koppar, 3 delar.
Slutpris100 SEK
44482
Soffbord, teakfanér, 1960-tal.
Slutpris100 SEK
44480
Fritidstoalett/mulltoa, elektrisk, plast, 230V.
Slutpris850 SEK
44481
Modellskepp, 2 st, trä/textil, bl. a Cutty Sark.
Slutpris300 SEK
44478
Skyltdocka, PE/glas, 1900-talets senare del.
Slutpris550 SEK
44479
Tage Ahlm, blomsterstilleben, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
44476
Köpmansdisk, 12 lådor, furu, 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
44474
Klotgrill, Weber.
Slutpris125 SEK
44473
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad.
Slutpris250 SEK
44470
Bokvagn med 6 st pärmar, metall/trä.
Slutpris150 SEK
44471
Tony Malmström, "Plat du Jour", olja på duk, signerad, daterad 1995.
Slutpris400 SEK
44467
Korgställ, ett par, 8 st korgar, metall/flätade korgar, Signex.
Slutpris700 SEK
44466
Sättugn/sättugnsplattor, 4 st, gjutjärn, 18/1900-tal.
Slutpris200 SEK
44464
Tryck uppfodrad på pannå, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK
44463
Bestick, m.m, ett parti, nysilver, blandade modeller.
Slutpris100 SEK
44462
Stig Wernheden, olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK
44461
Sillbricka och skål, teak/keramik, Sagaform.
Slutpris200 SEK
44459
Bengt Lindqvist, väggrelief, lergods, signerad.
Slutpris100 SEK