44713
Golvlampa, 2-ljuskällor, metall, Elidus, 1970/80-tal.
Slutpris100 SEK
44711
Svanhalsfåtöljer, ett par, ek/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
44710
Soffbord, teak/mässing, gustaviansk stil, Oscar Edv. Ekelund snickeri, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK
44705
Myntset och pengaskrin, silver 400/metall, 1956.
Slutpris250 SEK
44708
Dubbel kokplatta, Elis & Elsa.
Slutpris100 SEK
44706
Förstärkare, Marshall, MG series15CDR.
Slutpris400 SEK
44703
Gunnar Kanevad, ljusstakar och pusselskulpturer, trä.
Slutpris100 SEK
44702
Uppläggningsfat och mattallrikar, 5 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris150 SEK
44701
Parti textil.
Slutpris150 SEK
44700
Beslag, 4+14 st, mässing/metall.
Slutpris100 SEK
44699
Parti textil.
Slutpris100 SEK
44698
Tändstickaskar och plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
44697
Stelton, termoskanna, plast, design Erik Magnussen.
Slutpris300 SEK
44695
Vas, grönt glas.
Slutpris125 SEK
44694
Slipmaskin, Tormek T-3.
Slutpris950 SEK
44693
Glasföremål, 4 delar, bl.a Bertil Vallien, Boda.
Slutpris250 SEK
44691
Spelkonsol, Playstation 1, med tillbehör och ett spel.
Slutpris175 SEK
44692
LED-TV, Grundig 22 VLE 4520 BM, med fjärrkontroll.
Slutpris225 SEK
44690
Carl Malmsten, soffa, bemålat trä, "Visingsö", 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
44689
Tändare 6 st, varav 3 st Ronson, metall.
Slutpris175 SEK
44688
Gatupratare, metall, samtida.
Slutpris150 SEK
44686
Zippo, tändare, metall, med etui.
Slutpris125 SEK
44684
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris250 SEK
44683
Förstärkare, SRX 75 hifi professional.
Slutpris100 SEK
44682
Klädhängare, metall/glas, 19/2000-tal.
Slutpris250 SEK
44681
Parti sytillbehör m.m.
Slutpris200 SEK
44680
Filter med tillbehör, 6 delar, obegagnat.
Slutpris175 SEK
44679
Ljusstakar, ett par, malm.
Slutpris100 SEK
44678
Teservis, 12 delar, stengods, "Noddebo", Knabstrup, Danmark.
Slutpris175 SEK
44676
Satsbord, 3-delar, kakel/trä, handmålade, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
44673
Figurin, keramik, Thomas Hellström, Nittsjö, 1960-tal.
Slutpris600 SEK
44674
Tågset och stapelclown, trä, Brio.
Slutpris175 SEK
44672
Skohylla, 2-plan, stringmodell, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK
44670
Mary Taylor Hällquist, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
44668
Ljustakar, 4 st, malm/mässing.
Slutpris225 SEK
44667
Mattallrikar, 7 st, porslin, "Viktoria", Rörstrand.
Slutpris700 SEK
44666
Serveringsvagn, metall/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK
44663
Parti kökstillbehör m.m.
Slutpris450 SEK
44665
Meissen, nipperask och askfat, porslin.
Slutpris225 SEK
44664
Spegel, bronserad ram/fasettslipat glas, samtida.
Slutpris100 SEK
43330
Eric Smith, arrangemangslåda, glas.
Slutpris150 SEK
44661
Spegel, ek/glas, G&T, Hovmantorp, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
44659
Bordslampa/vägglampa, metall, EWÅ Värnamo.
Slutpris250 SEK
44658
Tamburmajor, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
44656
Damfickur, silver/metall, med fickursställ, glas/trä, 1800/1900-tal.
Slutpris175 SEK
44657
Skulptur, gjutmetall/trä, ''Emigranterna'', T. Klintås.
Slutpris100 SEK
44654
Ehlén Johansson, serveringsvagn, metall/glas, "Strind", IKEA.
Slutpris200 SEK
44653
Dalahäst, trä, Nils Olsson, Nusnäs, Mora.
Slutpris175 SEK