44770
Gunnar Ander, väggrelief, gjutjärn, "St. Georg", Antikjärn Ystad.
Slutpris100 SEK
44767
Brickbord med förvaring, plast/metall, IKEA.
Slutpris125 SEK
44766
Mangelkorg, flätad.
Slutpris175 SEK
44765
Bordlampor, ett par, metall, IKEA.
Slutpris175 SEK
44764
Blender och wokgryta m.m,5. delar, bl. a OBH Nordica.
Slutpris125 SEK
44762
Signe Persson-Melin, matservis, 17 delar, porslin, "Chess", Boda Nova.
Slutpris450 SEK
44763
"Slamp Veli", taklampa, opalflex, Italien.
Slutpris800 SEK
44760
Klyvsåg, Parkside.
Slutpris300 SEK
44761
Bordslampor, ett par, metall/glas, IKEA.
Slutpris250 SEK
44759
Snapsglas, 14 st, olika storlekar, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK
44757
Pelarborr, Rexon DP-200AS, med tillbehör.
Slutpris300 SEK
44756
Frimärken, ett parti, FDC/stämplat/postfriskt, 1800-2000-tal,
Slutpris150 SEK
44755
Kap/geringsåg, RT210KGT, Red Tools.
Slutpris450 SEK
44754
Resegrammofon i koffert, Svenska Radioaktiebolag.
Slutpris125 SEK
44752
Karaokeanläggning, 6 delar, bl. a Paradigm.
Slutpris200 SEK
44753
Verktyg, 4 delar, bl. a. Black&Decker.
Slutpris350 SEK
44751
Oljebrännare, Bentone B1, med tillbehör.
Slutpris2 600 SEK
44750
Johan Johansson, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
44749
Flagga, USA, textil.
Slutpris150 SEK
44748
Matta, ull, rölakan.
Slutpris600 SEK
44745
Matta, rya, maskinvävd.
Slutpris125 SEK
44742
Sticksåg och slagborr, Bosch.
Slutpris225 SEK
44741
Fotbollspel i originalkartong, Stiga.
Slutpris225 SEK
44739
Limknektar, 3+1, metall, Hälleforsnäs.
Slutpris150 SEK
44738
John Käll, väggrelief, glas, Elme.
Slutpris100 SEK
44737
Slutpris125 SEK
44736
Berit Ternell, kaffekoppar med fat, 4 st, porslin, "Vega", Upsala Ekeby.
Slutpris150 SEK
44735
Askfat med björn och ytterfoder, keramik, Ekeby.
Slutpris125 SEK
44734
Handspegel, fasettslipat glas/sterlingsilver (925), Webster Company, Massachusetts, USA, 18/1900-tal.
Slutpris225 SEK
44733
Carl Harry Stålhane, skål, stengods, Atelje Rörstrand.
Slutpris175 SEK
44732
Bordslampa, glas och ljuslykta , "Svampen", Monika Backström.
Slutpris250 SEK
44730
Gryta, Husqvarna, samt 2 flaskor, gjutjärn/glas.
Slutpris200 SEK
44731
Piedestal, rotting/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
44729
Radio, Transita centrum, Nordmende, Tyskland, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK
44728
Yxa, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Slutpris350 SEK
44727
Stereoanläggning, Xl-60, Sharp.
Slutpris150 SEK
44726
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris550 SEK
44725
Piedestal, bronserat trä/sten, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
44723
Cykelås med kod, 12 st, obegagnade.
Slutpris225 SEK
44722
Elektrisk bordsmangel, "Populär", Husquarna.
Slutpris250 SEK
44720
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
44718
Spegel med konsolbord, sten/bronserat trä/fasettslipat glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK
44719
Leksaksbil och gunghäst, trä, bl. a. Brio, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
44717
Takkrona, 7-ljuskällor och 6 levande, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
44716
Ytterfoder, "Bladrelief", och 3 st toalettstolar, porslin, bl. a Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
44715
Skål med blomhållare och klotvas, art deco, Fajans Gefle/Upsala Ekeby.
Slutpris100 SEK
44714
Taklampa, 3-ljuskällor, glas/mässing, troligen Orrefors, 1900-talets första hälft.
Slutpris650 SEK
44712
Spegel, gustaviansk stil, glas/förgyllt trä, 1900-tal.
Slutpris1 500 SEK