Käpp, silver 830/trä, import, hundmotiv, 1900-talets första hälft.
43480
Slutpris950 SEK
Parti metallföremål, koppar/mässing/tenn/nysilver, 1900-tal.
43479
Slutpris250 SEK
Takfotogenlampa, 3 ljuskällor och 6 levande, mässing/glas, jugendstil, 1900-tal.
43478
Slutpris125 SEK
Smycken, ett parti, silver 830-925, 18/1900-tal.
43477
Slutpris650 SEK
Reklamaffisch, "Ceylindo A Perfect Tea", 1900-tal.
43476
Slutpris100 SEK
John P. Cowan, "Picking Up Pintails", tryck.
43475
Slutpris100 SEK
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -76.
43474
Slutpris450 SEK
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -77.
43473
Slutpris750 SEK
Stig Lindberg, "Pynta", assietter och tallrikar, 5+3 st, flintgods, Gustavsberg.
43472
Slutpris1 000 SEK
Italienska bordsdekorationer, 2 st, porslin.
43471
Slutpris100 SEK
Vinglas/remmare, 8 st, etsad dekor, 1900-tal.
43469
Slutpris400 SEK
Fruktservis, 1+6 delar, uranglas, 1960/70-tal.
43468
Slutpris200 SEK
Fotoramar, 2 st, masurbjörk, Jugend, 1900-talets första hälft.
43467
Slutpris125 SEK
Skärmvägg, 3 delar, rotting, 19/2000-tal.
43466
Slutpris150 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl.
43465
Slutpris175 SEK
Tv-bänk, trä, samtida.
43462
Tv-bänk, trä, samtida.
Slutpris100 SEK
Bordslampa, trä/glas/metaller. 1900-tal.
43461
Slutpris300 SEK
Ljusstakar, 4 st, nysilver, bl.a ''Atla'', Cohr, Danmark.
43460
Slutpris100 SEK
Börje Johanson, snurrfåtölj, skinn/rostfritt, Johanson Design, Markaryd.
43459
Slutpris125 SEK
Inger Persson, ljusstake, porslin, Rörstrand, 1970-tal.
43458
Slutpris200 SEK
Köpmansdisk med kolmårdsmarmor, 1900-tal.
43457
Slutpris3 800 SEK
Krus och ytterfoder, 3 delar, keramik, bl.a Höganäs.
43456
Slutpris100 SEK
Skulpturer, 3 st, trä, signerade ÅM.
43455
Slutpris150 SEK
Gitarr, aukustisk, Telesforo Julve.
43454
Slutpris450 SEK
Väggdekorationer, änder, 3 st, porslin, Beswick, England.
43453
Slutpris350 SEK
Skålar, 6 st, glas/tenn, Christer Wide, Galoa Konsthantverk.
43452
Slutpris100 SEK
Krus, 2 st, stengods, Höganäs, 3 liter och Raus, 4 liter.
43450
Slutpris100 SEK
Väggljusstake för 3 st ljus, smide/glas.
43449
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, skålfat, glas, Boda Åfors, signerad.
43447
Slutpris450 SEK
Bjällerkransar, 2 st, skinn/metall.
43448
Slutpris200 SEK
Vattenbehållare med tappkran, koppar.
43446
Slutpris350 SEK
Matta, ull, maskinvävd, orientalisk, Tyskland.
43444
Slutpris200 SEK
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
43443
Slutpris500 SEK
43441
Slutpris500 SEK
43440
Slutpris1 200 SEK
Svensk Uppslagsbok, böcker, 31 st, 1929 års upplaga, tryckår 1936.
43439
Slutpris100 SEK
43438
Slutpris350 SEK
August Strindberg, böcker, 20 st, bl.a Röda Rummet, Bonniers 1920/30-tal.
43437
Slutpris750 SEK
Soppterrin och skålar, 14 delar, stengods, ''Aptit'', Ann Jansson, bl.a Höganäs.
43436
Slutpris100 SEK
Toalettpapperahållare, 10 st, krom, Madeley, Elito.
43435
Slutpris100 SEK
Kanna, fat och skål, 5 delar, keramik, bl.a Miljögården.
43434
Slutpris100 SEK
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
43433
Slutpris125 SEK
43432
Slutpris125 SEK
Handdukar, ett parti.
43431
Handdukar, ett parti.
Slutpris100 SEK
43430
Slutpris150 SEK
43429
Slutpris150 SEK
43428
Slutpris150 SEK
Dukar, ett parti, linne.
43427
Dukar, ett parti, linne.
Slutpris200 SEK