Flasköppnare för bordsmontering, metall/trä, Rapid, Schweiz.
43549
Slutpris300 SEK
Blomsterlådor, 5 st, metall.
43547
Blomsterlådor, 5 st, metall.
Slutpris100 SEK
Pinnstolar, 6 st, bok, Slovenien, 1900-tal.
43545
Slutpris2 900 SEK
Matservis, 30 delar, porslin, Rörstrand.
43544
Slutpris150 SEK
Tallrikar, 6 st, stengods, Le Creuset.
43543
Slutpris200 SEK
Vaser, 2 st, glaserat stengods, Nila, Alingsås.
43542
Slutpris100 SEK
Skål, glaserat stengods, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby.
43540
Slutpris100 SEK
Vas, ask m.m, 4 delar, porslin/uranglas/glas, bl.a Holmegaard.
43539
Slutpris100 SEK
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
43537
Slutpris600 SEK
Spegel, kristallglas/teak, GT, Hovmantorp.
43536
Slutpris550 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad F. Maisky.
43530
Slutpris100 SEK
Paul Cezanne, efter, oljetryck.
43528
Slutpris100 SEK
Stolar, 3 st, hopfällbara, trä, 1900-talets senare del.
43524
Slutpris225 SEK
Telefonbänk, pelarbord och fåtölj, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
43523
Slutpris550 SEK
Årskrus, 8 st, Svenska Slott, Rörstrand.
43521
Slutpris100 SEK
Stop, 6 st, glas/tenn/keramik, Tyskland, 18/1900-tal.
43519
Slutpris100 SEK
Parti nysilver, bl.a Nils Johan, delvis obegagnat.
43518
Slutpris125 SEK
Matta, ull, handknuten, Hamadan, Persien.
43517
Slutpris1 100 SEK
Matta, ull, handknuten, Gabbeh.
43516
Slutpris1 200 SEK
Mountainbike för ungdom, 24", 21-växlad, Scott.
43514
Slutpris600 SEK
Kamera, Konica FT1-Motor, 2 objektiv och tillbehör.
43512
Slutpris350 SEK
Damejeanne, glas, träställning.
43511
Slutpris225 SEK
Mattor, 2 st, handknutna, orientalisk, Pakistan.
43510
Slutpris125 SEK
Resegrammofon, dekorativ, Columbia Viva-tonal Grafonola No 112.
43509
Slutpris125 SEK
Matta, ull, handknuten, orientalisk, Iran.
43508
Slutpris125 SEK
Matta, ull, handknuten, Shahsavan, Iran.
43507
Slutpris2 100 SEK
Kapsylöppnare, 2 st samt isbitstång, metall, bl.a Georg Jensen, Danmark.
43506
Slutpris300 SEK
Matta, ull, Rölakan.
43505
Matta, ull, Rölakan.
Slutpris2 600 SEK
Häcksax, elektrisk, Garden.
43504
Häcksax, elektrisk, Garden.
Slutpris125 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing.
43503
Slutpris400 SEK
Matta, ull, handknuten, Mehraba, Persisk.
43501
Slutpris2 300 SEK
Skrivbordslampa, metall, Luxo L-1P.
43502
Slutpris125 SEK
Soffbord, ek, samtida.
43500
Soffbord, ek, samtida.
Slutpris700 SEK
Ishinkar med tång, 2 st, metall/plast.
43499
Slutpris175 SEK
Ekiperingsskåp, 7 lådor, trä/glas, 1900-tal.
43498
Slutpris1 300 SEK
Ester Kjerner (1873-1952), sommarlandskap, gouache, signerad.
43497
Slutpris750 SEK
Stege med avsats, 3 delar, aluminium, Hard Head.
43496
Slutpris1 300 SEK
Theo Tobiasse, litografi nr 149/200, signerad.
43495
Slutpris225 SEK
Bordsunderrede, ett par, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
43494
Slutpris400 SEK
Bordsunderrede, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
43493
Slutpris400 SEK
Ola Billgren, litografi nr 20/100, signerad, daterad -74.
43492
Slutpris350 SEK
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
43490
Slutpris3 600 SEK
Italienska republikens Order of Merit, riddarstorkorset, 1900-talets mitt.
43488
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Holländska ordern av Orange-Nassau, officer/civil riddarorden.
43487
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Barncykel, 19", Crescent.
43485
Barncykel, 19", Crescent.
Slutpris350 SEK
Ungdomscykel, 24", 3-växlad, Crescent.
43484
Slutpris500 SEK
Damcykel, 28", 3-växlad, Rex.
43483
Damcykel, 28", 3-växlad, Rex.
Slutpris800 SEK
Käppar, 4 st varav en med svärd, trä/silver/mässing/tenn, 1900-tal.
43482
Slutpris1 200 SEK