45122
Signe Persson-Melin, "Multipot", skål på fot, 9 st, porslin, Boda.
Slutpris175 SEK
45121
Skål, opalglas, Orrefors.
Slutpris500 SEK
45120
Plåtburkar, 9 st.
Slutpris175 SEK
45118
Ishink, plast, Bodum, 1970/80-tal.
Slutpris125 SEK
45119
Olle Alberius, ytterfoder, 3 st, glas, ''Flora'', Orrefors.
Slutpris125 SEK
45117
Vaser, 2 st, glas, VeArt, I veneziani.
Slutpris200 SEK
45116
Piedestaler, 2 st, porslin, bl.a Åhlens.
Slutpris100 SEK
45115
Väggpendyl, förgyllt trä med kolonner, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
45114
Väggpendyl, gustaviansk stil, förgyllt trä.
Slutpris150 SEK
45113
Såningsredskap, metall, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
45112
Bordslampor, ett par, glas, Fagerhults ljusarmatur, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK
45111
Pallar, 2 st, trä.
Slutpris400 SEK
45110
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris150 SEK
45109
Glas, 52 st, olika modeller.
Slutpris150 SEK
45106
Kassettband, ett parti, mest dansband.
Slutpris100 SEK
45105
CD-skivor, LP-skivor, singlar, ett parti, mest dansband.
Slutpris350 SEK
45103
Hjördis Lindblad, litografi, provtryck, signerad, daterad 55.
Slutpris100 SEK
45100
Symaskin med tillbehör, Hugin Rosace.
Slutpris300 SEK
45097
Bertil Lundberg, originaletsning nr 6/10, signerad, daterad 53.
Slutpris300 SEK
45101
Kaffeservis, 32 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing&Gröndahl, Danmark.
Slutpris500 SEK
45099
Symaskin, Husqvarna Practica II Sweden Model 5220.
Slutpris125 SEK
45098
Vitvinglas, 7 st.
Slutpris100 SEK
45095
Champagne och cocktailglas, 20 delar, glas, Luminarc.
Slutpris100 SEK
45090
Lars Österlin "Ingång", litografi nr 67/200, signerad.
Slutpris750 SEK
45089
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
Slutpris150 SEK
45088
Olle Lundmark, samekniv, monogramsignerad OL.
Slutpris1 100 SEK
45085
Kuddar, 5 st.
Slutpris600 SEK
45087
Ryggsäck, skinn.
Slutpris175 SEK
45086
Telefoner, 2 st, bl.a Kobra-telefon, LM Ericsson.
Slutpris125 SEK
45083
Sameslöjd och horn, 5 delar.
Slutpris100 SEK
45082
Figurin, clown, porslin, Cascades.
Slutpris100 SEK
45081
Snäckskal och sjöborrar, 5 delar.
Slutpris100 SEK
45080
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
Slutpris850 SEK
45079
Babushka, 2 st, trä.
Slutpris100 SEK
45077
Vinställ, bambu.
Slutpris125 SEK
45072
Mynt och sedlar, ett parti, silver/metaller, 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
45073
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
Slutpris600 SEK
45071
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
Slutpris150 SEK
45070
Stege, trä, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
45069
Karmstol, krom/konstskinn, Italien, 1900-talets senare del.
Slutpris350 SEK
45068
Gryta, ugnsform och mortel med stöt, gjutjärn, bl.a Skeppshult.
Slutpris350 SEK
45066
Hallbyrå, 3 lådor, ek , 1900-tal.
Slutpris125 SEK
45067
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
Slutpris800 SEK
45062
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
Slutpris1 600 SEK
45065
Hertha Bentgsson, kaffeservis, 10 delar, porslin, "Koka", Rörstrand.
Slutpris350 SEK
45064
Diverse hushållsföremål, mestadels kök, ett parti, obegagnade.
Slutpris350 SEK
45061
Slutpris125 SEK
45058
Åkgräsklippare, bensin, 16 Hk, "Park", Stiga.
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK