Kategorier

Avslutad
Vägglampa, plåt/mässing, KLK 5414, Karlskrona Lampfabrik.
44163
Vägglampa, plåt/mässing, KLK 5414, Karlskrona Lampfabrik.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Vilhelm Engström, olja på duk, signerad.
44162
Vilhelm Engström, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
''Ostindia'', kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
44161
''Ostindia'', kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
44157
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Erik Höglund, vas/karaff och snapsglas, 7 delar, glas.
44160
Erik Höglund, vas/karaff och snapsglas, 7 delar, glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
44159
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
44158
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Eva Englund, skålar, 2 st, glas, ''Maja'', Orrefors.
44156
Eva Englund, skålar, 2 st, glas, ''Maja'', Orrefors.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Korg, flätad.
44151
Korg, flätad.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Konserveringsburkar och flaskor, 9 delar, glas.
44155
Konserveringsburkar och flaskor, 9 delar, glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Taklampor, 2 st, glas/metall.
44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skålar och ljuslykta, 3 delar, glas/metall, bl.a Ingegerd Råman, Skruf och Smith´s Konsthantverk.
44153
Skålar och ljuslykta, 3 delar, glas/metall, bl.a Ingegerd Råman, Skruf och Smith´s Konsthantverk.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Korgar, 3 st, flätade.
44152
Korgar, 3 st, flätade.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Takplafond, glas.
44150
Takplafond, glas.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Handväskor m.m, 7 st, olika material, bl.a Ulrika Sweden.
44144
Handväskor m.m, 7 st, olika material, bl.a Ulrika Sweden.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Hushållsvåg och tappkrus, metall/keramik, bl.a Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad.
44149
Hushållsvåg och tappkrus, metall/keramik, bl.a Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
44148
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ecco, snörkängor/stövletter, ett par, dam, skinn, storlek 38, obegagnade.
44147
Ecco, snörkängor/stövletter, ett par, dam, skinn, storlek 38, obegagnade.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Sneakers m.m, 9 par, dam/unisex, olika modeller och material, bl.a Linear.
44146
Sneakers m.m, 9 par, dam/unisex, olika modeller och material, bl.a Linear.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
44145
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, importstämplat, Sverige/Danmark.
44143
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, importstämplat, Sverige/Danmark.
Slutpris700 SEK
Avslutad
TV, Smart 4K UHD-TV, 55", Nu7105, Samsung.
44140
TV, Smart 4K UHD-TV, 55", Nu7105, Samsung.
Slutpris1 900 SEK
Avslutad
Stekhäll, emaljerad stål, Hällmark.
44141
Stekhäll, emaljerad stål, Hällmark.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Fat och fingerborg, silver 830, 1957.
44142
Fat och fingerborg, silver 830, 1957.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, 2-hyllplan, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
44139
Serveringsvagn, 2-hyllplan, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tamburmajor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
44137
Tamburmajor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Pinnfåtölj, björk, F10, Nesto, Nässjö.
44138
Pinnfåtölj, björk, F10, Nesto, Nässjö.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
44135
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
44136
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
44133
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
44131
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
44130
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, teakfanér/galon, 1960-tal.
44129
Stolar, ett par, teakfanér/galon, 1960-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Mikrovågsugn för inbyggnad, Model MW T02 B, IKEA B.V. 1999.
44128
Mikrovågsugn för inbyggnad, Model MW T02 B, IKEA B.V. 1999.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vägglampor, ett par, mässing, ÖIA.
44127
Vägglampor, ett par, mässing, ÖIA.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ismaskin, 220-240v.
44125
Ismaskin, 220-240v.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
44126
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vinkyl, 8 flaskor, Fasett.
44124
Vinkyl, 8 flaskor, Fasett.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Taklampa, glas/metall, kupa 1900-talets första hälft.
44123
Taklampa, glas/metall, kupa 1900-talets första hälft.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Glasfiberstav s.k rörål, metall, Sahlins.
44122
Glasfiberstav s.k rörål, metall, Sahlins.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Taklampa, metall/trä.
44121
Taklampa, metall/trä.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Chokladkoppar med fat, 3 delar, samt 2 assietter, porslin, "Antik", Bing & Gröndahl.
44120
Chokladkoppar med fat, 3 delar, samt 2 assietter, porslin, "Antik", Bing & Gröndahl.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Svarv, 16A, Luna.
44115
Svarv, 16A, Luna.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Bordslampa, metall, Elidus, 1970/80-tal.
44119
Bordslampa, metall, Elidus, 1970/80-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Rullbandspelare, Akai 4000DS Mk-II.
44114
Rullbandspelare, Akai 4000DS Mk-II.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Nyckelharpa, trä, 1980.
44118
Nyckelharpa, trä, 1980.
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Parasollfot, gjutjärn, samtida.
44117
Parasollfot, gjutjärn, samtida.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bordslampa, metall/plast, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
44116
Bordslampa, metall/plast, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.