45421
Snäckor monterade på platta.
Slutpris150 SEK
45420
Matservisdelar, 54 st, stengods, "Öresund", Gustavsberg.
Slutpris225 SEK
45417
Fårullsmatta, dubbel.
Slutpris650 SEK
45418
Lockurnor, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Slutpris650 SEK
45415
Koskinnsmatta.
Slutpris1 400 SEK
45416
Skålar, fat m.m, 30 delar, glas, bl.a Taipo Wirkkala, ''Solaris'', Iittala, Finland.
Slutpris350 SEK
45414
Gallerimatta, ull, handknuten, Iran.
Slutpris1 300 SEK
45412
Matta, ull, handknuten, Senneh, Iran.
Slutpris650 SEK
45413
Matta, ull, orientalisk stil.
Slutpris500 SEK
45409
Takkrona, 8-armad, patinerad mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
45398
Spegel fasettslipat glas/teak, 1960/70-tal.
Slutpris400 SEK
45408
Stig Lindberg, "Quick plate", skärbräda, flintporslin, "Tabac", Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
45407
Taklampa, plast/teak, Luxus, 1960/70-tal.
Slutpris350 SEK
45406
Figurin, "Första kyssen", porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris125 SEK
45404
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris400 SEK
45402
Spegel, fasett slipat glas/mahogny, Fröseke, 1960/70-tal.
Slutpris125 SEK
45401
Ljusstakar och tändare, delar, mässing/onyx.
Slutpris100 SEK
45397
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
Slutpris100 SEK
45396
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
Slutpris100 SEK
45395
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK
45394
Oidentifierad konstnär, akvarell, Kina.
Slutpris650 SEK
45393
Piedestal och kruka, porslin.
Slutpris100 SEK
45390
Gunnar Nylund, ytterfoder/gallerkrukor, 4 st, stengods, Rörstrand.
Slutpris300 SEK
45388
Karl XII, 2 mark silvermynt, silver 694, 1703.
Slutpris1 400 SEK
45387
Gunnar Cyrén, glas, 16 st, 3 olika modeller.
Slutpris225 SEK
45386
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
Slutpris300 SEK
45385
Figuriner, 2 st, glas, bl.a Paul Kedelv, Reijmyre.
Slutpris100 SEK
45384
Gatupratare, metall, samtida.
Slutpris125 SEK
45383
Syskrin, trä, allmogestil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
45379
Olle Alberius, "Erik", glas, 25 st, 4 olika modeller, Orrefors.
Slutpris950 SEK
45380
Carl Malmsten, karmstol, ek, "Gustavus", Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Slutpris175 SEK
45378
Sängbord, ett par, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK
45375
Erik Höglund, "Fars glas", 4 st, Boda.
Slutpris175 SEK
45374
Herrbetjänt och pelarbord, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
45373
Golvfläkt, rostfritt, Sandström, samtida.
Slutpris125 SEK
45371
Krus, 4 st, stengods, Höganäs/Wallåkra.
Slutpris100 SEK
45369
Martin Bissiere, olja på duk, "Vas au diable", signerad á tergo.
Slutpris2 600 SEK
45370
Tamburmajor, krom, 1900-talets senare del.
Slutpris150 SEK
45368
Krus, 4 st, keramik/stengods, bl.a Upsala-Ekeby.
Slutpris200 SEK
45367
Kökssoffa, utdragbar, trä, 18/1900-tal.
Slutpris750 SEK
45366
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK
45365
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK
45364
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Slutpris175 SEK
45363
Korgar m.m, 7 delar, flätade.
Slutpris300 SEK
44861
Kamin, gjutjärn, No 52N, Husqvarna, 1900-tal.
Slutpris800 SEK
45361
Soffgrupp, 4 delar, furu/textil, 1970/80-tal.
Slutpris100 SEK
45359
Ulla Procopé, Teservis, 26 delar, stengods, ''Anemone'', Arabia, Finland.
Slutpris1 300 SEK
45357
Fat, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
Slutpris450 SEK