Ring, 18K guld, stl: 21mm.
44228
Ring, 18K guld, stl: 21mm.
Slutpris3 900 SEK
Medalj, silver, riksidrottsförbundet, 1947.
44227
Slutpris175 SEK
Firma Svenskt tenn, spegel, tenn/glas, Stockholm, 1928.
44221
Slutpris32 000 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
Kandelabrar, 2 st, smide.
44226
Kandelabrar, 2 st, smide.
Slutpris100 SEK
Pokal, silver 830, 1945.
44224
Pokal, silver 830, 1945.
Slutpris3 300 SEK
Askfat, silver 830, "Sabinskornas bortrövande", GAB, 1964.
44225
Slutpris250 SEK
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
44223
Slutpris150 SEK
Likörglas/remmare, 6 st.
44222
Likörglas/remmare, 6 st.
Slutpris100 SEK
Eryka Trzewik-Drost, ljusstake, glas, "Karolinka", Polen, 1900-talets andra hälft.
44219
Slutpris1 000 SEK
Damejeanne, glas.
44220
Damejeanne, glas.
Slutpris125 SEK
Piedestal, bambu/glas.
44218
Piedestal, bambu/glas.
Slutpris150 SEK
Smurfar och smurfhus, 19+1 st, plast/gummi.
44216
Slutpris175 SEK
Displayhylla, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
44215
Slutpris600 SEK
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
44212
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Anders Andersson, blandteknik på duk, Anderslöv, signerad, daterad 1974.
44214
Slutpris250 SEK
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
44213
Slutpris150 SEK
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
44211
Slutpris225 SEK
Mountainbike, 26", 18-växlad, Colorado, Loop.
44210
Slutpris300 SEK
Mountainbike, 26", 21-växlad, Yosemite.
44209
Slutpris350 SEK
Vagnslyktor, ett par, med fästen, metall/glas, 1900-talets tidigare hälft.
44208
Slutpris100 SEK
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
44207
Slutpris125 SEK
Stormkök, metall, Jernverket, obegagnad.
44206
Slutpris300 SEK
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
44205
Slutpris125 SEK
Jacek Mieliwodzki, "I bokskogen", olja på duk, signerad.
44202
Slutpris850 SEK
Hängare, smide.
44203
Hängare, smide.
Slutpris350 SEK
Armbandsur, 6 st.
44197
Armbandsur, 6 st.
Slutpris550 SEK
Kerstin Lundberg Stenman, litografier, 46 st, 2 olika motiv, numrerade och signerade.
44199
Slutpris100 SEK
Primus No 350, blåslampa, mässing, 1940-tal.
44200
Slutpris100 SEK
Höganäskrus, 3 resp 12 liter, stengods.
44198
Slutpris100 SEK
Batteriladdare, mutterdragare och slipmaskin, bl.a Black&Decker.
44196
Slutpris300 SEK
Damejeanne i korg, trä/glas.
44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Slutpris150 SEK
Trädgårdskulpturer m.m, 5 delar, betong/metall.
44194
Slutpris300 SEK
Block och talja till segelfartyg, metall/trä.
44193
Slutpris500 SEK
Lego, ett parti, 1980/90-tal.
44192
Lego, ett parti, 1980/90-tal.
Slutpris550 SEK
Kikare, 3 st, med väskor, bl.a  Magnifique och Primus.
44191
Slutpris225 SEK
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
44190
Slutpris150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
44189
Slutpris150 SEK
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
44188
Slutpris150 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
44187
Slutpris150 SEK
Bägare, silver, invändigt färgylld, Gustaf Henning, Stockholm, 1731-1757.
44186
Slutpris800 SEK
Bordssfläkt, plast, Nordica.
44185
Bordssfläkt, plast, Nordica.
Slutpris100 SEK
Bägare, silver, invändigt förgylld, Carl Fahlberg, Uppsala, 1755-1793.
44184
Slutpris1 200 SEK
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
44182
Slutpris125 SEK
Displayhyllor, ett par, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
44178
Slutpris500 SEK
Tidningar, ''Varieté'', 37 st, år 1960-1961.
44177
Slutpris250 SEK
Form och syltburkar, 3 delar, porslin, bl.a Raija Uosikkinen, Arabia.
44175
Slutpris400 SEK
Korgar, 9 st, flätade.
44174
Korgar, 9 st, flätade.
Slutpris175 SEK
Taklampa, koppar/glas, 1930/40-tal.
44173
Slutpris225 SEK