47087
Pelletsbrännare, PX21, elpatron 6 kW, samt tillbehör.
Slutpris500 SEK
47089
Redskap, 5 delar.
Slutpris200 SEK
47090
Redskap, 5 delar, bl.a Masi.
Slutpris150 SEK
47088
Redskap, 5 delar, bl.a Fiskars.
Slutpris150 SEK
47086
Fåtölj, textil, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK
47085
Taklampa, 4 ljuskällor, koppar/glas, jugend, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK
47084
Taklampa och spegel, metall, bl.a Qazqa, samtida.
Slutpris150 SEK
47083
Taklampa, 3 ljuskällor, rödlackerad skärm/mässing, engelsk stil, samtida.
Slutpris125 SEK
46883
Gunilla Allard, "Colonnade", ljusstake, glas, Orrefors.
Slutpris100 SEK
47038
Pärlhalsband.
Slutpris100 SEK
47081
Spegelskänk, "Äpplet", betsad ek, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
47080
Klaffbord och 4 st karmstolar, massiv ek, snidad dekor, klädda sitsar, Henning Kjarenulf, Danmark, 1960/70-tal.
Slutpris100 SEK
47079
Kaffe/teservis, 44 delar, keramik, WInterling, Tyskland.
Slutpris100 SEK
47078
Sven "X:et", Erixson, tryck, 4 st.
Slutpris100 SEK
47077
Slutpris100 SEK
47075
Slutsteg till bil, Zachry K475, med tillbehör.
Slutpris150 SEK
47076
Tallrikar, 8 st, porslin, "Mon Regiment", Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK
47074
Multistrimlare, Menuett och Köksmaskin med tillbehör, Voltage.
Slutpris400 SEK
47072
Väskor, 2 st, skinn/syntet, bl.a Samsonite.
Slutpris100 SEK
47073
Nockdekorationer till växthus, 17 delar, plast
Slutpris150 SEK
47071
Silversmycken, 11 delar.
Slutpris650 SEK
45874
Pennor, 2 st, 12K och 14K pläterat, Sheaffer, USA.
Slutpris1 600 SEK
46114
Servisdelar, 8 st, porslin, "Melina", Villeroy & Boch, obegagnad.
Slutpris250 SEK
46037
Spel till Playstation m.m., 36 st.
Slutpris600 SEK
45916
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas.
Slutpris500 SEK
47067
Halsband, 2 st, samt 2 par örhängen, silver.
Slutpris250 SEK
47065
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
Slutpris150 SEK
47064
Fickurskedjor, 4 st, olika metaller.
Slutpris225 SEK
47063
Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
Slutpris850 SEK
47062
Bordslampa, metall, ställbar skärm.
Slutpris300 SEK
47059
Hängskåp, trä, allmoge, påskrift A.P.S. 1910.
Slutpris100 SEK
47058
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK
47057
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, modell "Oldemor", Norge.
Slutpris450 SEK
47055
Krus m.m. 5 delar, glas/keramik, bl.a Gustavsberg.
Slutpris150 SEK
47056
Bokmärken, ett parti.
Slutpris850 SEK
47051
Jordglob med lampa, Esselte Kartor, 1984.
Slutpris100 SEK
47050
Åsa Melin, akvarell, signerad.
Slutpris750 SEK
47049
Dokument, datering 1795, Skåne.
Slutpris550 SEK
47047
Träskulptur, signerad KE.
Slutpris400 SEK
47045
Skulptur, tax, brons.
Slutpris450 SEK
47044
Ostform och stånkor, 3 delar, trä, allmogestil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
47042
Dörrknoppar, handtag m.m, ett parti, olika material, bl.a Elito.
Slutpris100 SEK
47040
Rene Lalique, skål på fot glas, Frankrike, signerad.
Slutpris1 200 SEK
47041
Lövfat, porslin, Musselmalet, riflet, Royal Copenhagen.
Slutpris175 SEK
47039
Ljusstakar, "Skyddsänglar", förgylld mässing, Skultuna.
Slutpris650 SEK
47037
Elsa Söderberg, "Tistel", 4 st glas, Hovmantorp Glasbruk.
Slutpris100 SEK
47036
Pokalglas med spiral samt vas, 3 delar, glas, bl.a Johansfors Glasbruk.
Slutpris100 SEK
47035
Figuriner, tomtar 13 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
Slutpris1 400 SEK