Pelletsbrännare, PX21, elpatron 6 kW, samt tillbehör.
47087
Slutpris500 SEK
Redskap, 5 delar.
47089
Redskap, 5 delar.
Slutpris200 SEK
Redskap, 5 delar, bl.a Masi.
47090
Redskap, 5 delar, bl.a Masi.
Slutpris150 SEK
Redskap, 5 delar, bl.a Fiskars.
47088
Slutpris150 SEK
Fåtölj, textil, 1900-talets mitt.
47086
Slutpris100 SEK
Taklampa, 4 ljuskällor, koppar/glas, jugend, 1900-talets början.
47085
Slutpris100 SEK
Taklampa och spegel, metall, bl.a Qazqa, samtida.
47084
Slutpris150 SEK
Taklampa, 3 ljuskällor, rödlackerad skärm/mässing, engelsk stil, samtida.
47083
Slutpris125 SEK
Gunilla Allard, "Colonnade", ljusstake, glas, Orrefors.
46883
Slutpris100 SEK
Pärlhalsband.
47038
Pärlhalsband.
Slutpris100 SEK
Spegelskänk, "Äpplet", betsad ek, 1900-tal.
47081
Slutpris100 SEK
Klaffbord och 4 st karmstolar, massiv ek, snidad dekor, klädda sitsar, Henning Kjarenulf, Danmark, 1960/70-tal.
47080
Slutpris100 SEK
Kaffe/teservis, 44 delar, keramik, WInterling, Tyskland.
47079
Slutpris100 SEK
Sven "X:et", Erixson, tryck, 4 st.
47078
Slutpris100 SEK
47077
Slutpris100 SEK
Slutsteg till bil, Zachry K475, med tillbehör.
47075
Slutpris150 SEK
Tallrikar, 8 st, porslin, "Mon Regiment", Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets första hälft.
47076
Slutpris100 SEK
Multistrimlare, Menuett och Köksmaskin med tillbehör, Voltage.
47074
Slutpris400 SEK
Väskor, 2 st, skinn/syntet, bl.a Samsonite.
47072
Slutpris100 SEK
Nockdekorationer till växthus, 17 delar, plast
47073
Slutpris150 SEK
Silversmycken, 11 delar.
47071
Silversmycken, 11 delar.
Slutpris650 SEK
Pennor, 2 st, 12K och 14K pläterat, Sheaffer, USA.
45874
Slutpris1 600 SEK
Servisdelar, 8 st, porslin, "Melina", Villeroy & Boch, obegagnad.
46114
Slutpris250 SEK
Spel till Playstation m.m., 36 st.
46037
Slutpris600 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas.
45916
Slutpris500 SEK
Halsband, 2 st, samt 2 par örhängen, silver.
47067
Slutpris250 SEK
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
47065
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
Slutpris150 SEK
Fickurskedjor, 4 st, olika metaller.
47064
Slutpris225 SEK
Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
47063
Slutpris850 SEK
Bordslampa, metall, ställbar skärm.
47062
Slutpris300 SEK
Hängskåp, trä, allmoge, påskrift A.P.S. 1910.
47059
Slutpris100 SEK
Lövkorg, 1900-talets mitt.
47058
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, modell "Oldemor", Norge.
47057
Slutpris450 SEK
Krus m.m. 5 delar, glas/keramik, bl.a Gustavsberg.
47055
Slutpris150 SEK
Bokmärken, ett parti.
47056
Bokmärken, ett parti.
Slutpris850 SEK
Jordglob med lampa, Esselte Kartor, 1984.
47051
Slutpris100 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad.
47050
Slutpris750 SEK
Dokument, datering 1795, Skåne.
47049
Slutpris550 SEK
Träskulptur, signerad KE.
47047
Träskulptur, signerad KE.
Slutpris400 SEK
Skulptur, tax, brons.
47045
Skulptur, tax, brons.
Slutpris450 SEK
Ostform och stånkor, 3 delar, trä, allmogestil, 1900-tal.
47044
Slutpris100 SEK
Dörrknoppar, handtag m.m, ett parti, olika material, bl.a Elito.
47042
Slutpris100 SEK
Rene Lalique, skål på fot glas, Frankrike, signerad.
47040
Slutpris1 200 SEK
Lövfat, porslin, Musselmalet, riflet, Royal Copenhagen.
47041
Slutpris175 SEK
Ljusstakar, "Skyddsänglar", förgylld mässing, Skultuna.
47039
Slutpris650 SEK
Elsa Söderberg, "Tistel", 4 st glas, Hovmantorp Glasbruk.
47037
Slutpris100 SEK
Pokalglas med spiral samt vas, 3 delar, glas, bl.a Johansfors Glasbruk.
47036
Slutpris100 SEK
Figuriner, tomtar 13 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
47035
Slutpris1 400 SEK