Figuriner och skål med lock, 5 delar, porslin, bl.a Royal Copenhagen.
44448
Slutpris100 SEK
Tedde Rhodin, "Kanalmotiv Venedig", olja på pannå, signerad, daterad 73.
44447
Slutpris100 SEK
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
44446
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Gerhard Karlmark, originallitografi, signerad, daterad -64.
44444
Slutpris100 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman "Morgonbad", reproduktion, signerad.
44445
Slutpris100 SEK
Burkar och tekanna, 5 delar, plåt/koppar, bl.a Leksand Smedjan.
44442
Slutpris175 SEK
''Kunga-Vasen'', vas med insats, mässing, Ystad-Metall.
44434
Slutpris300 SEK
Diverse danskt porslin, 14 delar, bl.a Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
44439
Slutpris175 SEK
Stig Lindberg, te- och kaffeservis, 10 delar, ugnssäkert gods, "Coq ", Gustavsberg.
44437
Slutpris125 SEK
Lampett/stallfönster med spegelglas, metall.
44438
Slutpris125 SEK
Kittel, 3-fotad, mässing.
44436
Kittel, 3-fotad, mässing.
Slutpris200 SEK
Helena Thynell, skål på fot, glas, Flygsfors.
44435
Slutpris125 SEK
Adventsljusstake, gulmetall, märkt ST 41.
44433
Slutpris175 SEK
Spegel och nyckelskåp, trä, allmogestil, spegel märkt BM 1914.
44432
Slutpris300 SEK
Hushållsföremål m.m, ett parti, bl.a koppar.
44430
Slutpris350 SEK
Skål/ljushållare och skål, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
44429
Slutpris150 SEK
Fritz Kärfve, olja på pannå, signerad.
44428
Slutpris400 SEK
Einar Emland, "På hemväg", olja på duk, signerad.
44427
Slutpris100 SEK
Arne Jacobsen, stol med armstöd, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
44422
Slutpris2 800 SEK
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
44426
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
Slutpris350 SEK
Pall och tidningsställ, s.k stringmodell, metall/plast, 1900-talets andra hälft.
44425
Slutpris250 SEK
Ljusstakar, ett par, silver 830, C.G Hallberg, 1956.
44423
Slutpris225 SEK
Arne Jacobsen, stol, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
44420
Slutpris650 SEK
Matta, ull, rölakan, Elsa Ekholm.
44421
Slutpris2 700 SEK
Matta/vävnad, ull/ullvarp, Kelim.
44419
Slutpris225 SEK
Täcke, ull, allmogestil, 1900-tal.
44418
Slutpris125 SEK
Figurin, fågel, glas, Art Lasi, Finland.
43871
Slutpris100 SEK
Armbandsur och delar, 3 st, Seiko/Festina/GHW.
44416
Slutpris950 SEK
Köksassistent med tillbehör, Bosch.
44417
Slutpris450 SEK
Spegel och vägglampetter, 3 delar, tenn.
44415
Slutpris500 SEK
Röjsåg, bensin, TBC-250, Tanaka.
44412
Slutpris800 SEK
Serveringsbrickor m.m, 8 delar, teak, bl. a. ÅRY, Nybro.
44414
Slutpris300 SEK
"Ystad", plaketter, 3 st, brons, Metallindustri Ystad.
44413
Slutpris175 SEK
Salladsbestick, 10 delar, bakelit/teak.
44411
Slutpris250 SEK
Kompostkvarn, elektrisk, Bio-master, stiga.
44408
Slutpris400 SEK
Taklampa, metall/glas, 1930/40-tal.
44406
Slutpris125 SEK
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
44407
Slutpris150 SEK
Taklampa, metall/glas, funkis, 1930-tal.
44404
Slutpris250 SEK
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
44403
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Kaffe- och teservis m.m., 38 delar, stengods, England.
44402
Slutpris125 SEK
Glas, 12 st, 3 olika modeller, nysilver, 1900-tal.
44401
Slutpris100 SEK
Fåtölj, ull/bok, Nielsen Design, samtida.
44400
Slutpris500 SEK
Taklampa, glas/mässing, art deco, 1930-tal.
44391
Slutpris650 SEK
Oidentifierad konstnär, tryck, otydligt signerad, 2015.
44399
Slutpris100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
44398
Slutpris250 SEK
Whiskey- och cognacsglas, 6+6 st, Bohemia Crystal, Tjeckien.
44396
Slutpris125 SEK
Jordglob, trä, Dr. Neuse's Globus, Svenska Bokhandelscentralen AB.
44395
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Slutpris2 700 SEK