Ljusstake, kaffeburk, 11 delar, olika material, bl.a Ystad Metall och Upsala-Ekeby.
44579
Slutpris100 SEK
Figuriner, 6 st, keramik, bl.a ''Tornväktaren'', Krukmakaren Ystad.
44578
Slutpris225 SEK
Borslampa, porslin, Le Dauphin.
44576
Slutpris300 SEK
Figurin, örn, gips.
44575
Figurin, örn, gips.
Slutpris100 SEK
Byrå, 4-lådor, teakfanér, 1960-tal.
44574
Slutpris125 SEK
Bestickservis, 32 delar, rostfritt stål, ''Facette'', Folke Arström, Gense.
44573
Slutpris200 SEK
Tandmodell, konstmassa.
44572
Tandmodell, konstmassa.
Slutpris200 SEK
AC/luftkonditionering, Sandström.
44571
Slutpris300 SEK
Edvin Ollers, vas, glas, Elme Glasbruk, 1900-tal.
44570
Slutpris175 SEK
Vägglampa, uplight, glas/metall, art deco, 1930-tal.
44565
Slutpris2 500 SEK
Spegellampetter, ett par, samt ljusstake, mässing, bl.a Gusum.
44569
Slutpris100 SEK
Satsbord, 3 delar, ek, barockstil, 1900-tal.
44568
Slutpris175 SEK
Monica Bratt, vas, glas, Reijmyre.
44561
Slutpris850 SEK
Permissionsbajonett, rostfritt stål/läder, Erik Frost, Mora.
44567
Slutpris950 SEK
Väggrelief, älgar, malm, Borsbo, 1989.
44566
Slutpris100 SEK
Damejeanne, glas.
44560
Damejeanne, glas.
Slutpris175 SEK
Skyltar, 2 st, "Tretorn Trälett Original", metall.
44557
Slutpris300 SEK
Trädgårdsstol, metall/trä, "Ferie", Brio, 1900-tal.
44559
Slutpris100 SEK
Nyckelskåp, koppar/teak, Ystad Metall, 1960-tal.
44556
Slutpris250 SEK
"Iviken", bordslampa, glas, IKEA, 1990-tal.
44554
Slutpris150 SEK
Vägglampa, glas/metall, märkt NAFA 484, Nybro, 1900-talets mitt.
44552
Slutpris150 SEK
Ljuslyktor och vaser, 6 delar, glas, bl. a "Snöboll",  Ann Wärff, Kosta Boda.
44550
Slutpris225 SEK
Spegel, teak/glas, 1960-tal.
44545
Spegel, teak/glas, 1960-tal.
Slutpris200 SEK
Spegel, trä/glas, 1970/80-tal.
44546
Slutpris100 SEK
Golvlampa, mässing/metall, EWÅ, Värnamo.
44544
Slutpris150 SEK
Fotografi, The Rolling Stones, Mick Jagger/Keith Richards, Wembley stadium, 1982.
44543
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Sminkbord, teakfanér, 1950/60-tal.
44542
Slutpris100 SEK
Bord, trä, 1900-tal.
44541
Bord, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Babysäng, trä/textil, Danmark.
44540
Slutpris500 SEK
Klappstolar, 6 st, "Elit-Stolen", Hjortsberga Snickeri- & Möbelindustri.
44539
Slutpris175 SEK
Picknickbord och hängmatta, trä/textil, 1900-tal.
44538
Slutpris300 SEK
Ulrika Hydman Vallien, skål glas, Kosta Boda.
44494
Slutpris200 SEK
Jordfräs, bensin, Stiga.
44410
Jordfräs, bensin, Stiga.
Slutpris750 SEK
Tord Björklund, bokhylla, trä, IKEA, 1980-tal.
44536
Slutpris200 SEK
Wallendorf, figuriner, 2 st, porslin.
44535
Slutpris225 SEK
Öronlappsfåtölj, "Royal", textil, Bröderna Andersson, 1900-talets senare del.
44533
Slutpris2 000 SEK
Ytterfoder, 5 st, porslin, "Empire", Gustavsberg.
44534
Slutpris650 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Rörstrand.
44532
Slutpris250 SEK
Anders Pehrson, Vägglampor, ett par, metall, ''Bumling'', Ateljé Lyktan, Åhus.
44527
Slutpris1 100 SEK
Kanna och djupa tallrikar, 1+6 delar, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
44531
Slutpris100 SEK
Öronlappsfåtölj, textil, Swedish modern, 1940-tal.
44529
Slutpris150 SEK
Bordslampa, mässing/trä, 1900-talets första hälft.
44528
Slutpris100 SEK
Skålar och vas, 3 delar, glas, Orrefors/Flygsfors.
44525
Slutpris125 SEK
Klaff/soffbord, trä, 1900-tal.
44523
Slutpris700 SEK
Gert Nyström, bordslampa, glas.
44524
Slutpris100 SEK
Slagbord, trä, samtida.
44517
Slagbord, trä, samtida.
Slutpris500 SEK
Mortel med stöt, svart marmor.
44522
Slutpris125 SEK
Skrivborsset, 5 delar, marmor.
44521
Slutpris100 SEK