Snäcka.
44643
Snäcka.
Slutpris1 700 SEK
Margareta Hennix, ljuslampetter, ett par, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
44642
Slutpris175 SEK
Pärlhalsband, 3 st, 2 st med silverlås.
44640
Slutpris450 SEK
Brevpressar, 2 st, glas, bl.a Studio Åhus.
44641
Slutpris100 SEK
Skålfat, keramik, Gefle, 1900-tal.
44637
Slutpris400 SEK
Korkskruv för väggmontering, metall/trä.
44638
Slutpris200 SEK
Carl-Harry Stålhane, fat, stengods, 1900-tal.
44636
Slutpris125 SEK
Handkvarn och kvarnsten.
44635
Handkvarn och kvarnsten.
Slutpris750 SEK
Taklampa och bordslampa, mässing, bl.a Borens.
44634
Slutpris100 SEK
Dragspel, Orfeo, Italien.
44632
Dragspel, Orfeo, Italien.
Slutpris650 SEK
Dragspel, Hohner Erdi Im, Tyskland.
44633
Slutpris250 SEK
Olle Mattsson, olja på duk, signerad.
44631
Slutpris100 SEK
Affisch, "A Century of Danish Lighting".
44629
Slutpris225 SEK
Slagborrmaskin och vinkelslip, AEG.
44628
Slutpris100 SEK
Slagborrmaskin och sticksåg, bl. a. Bosch.
44626
Slutpris100 SEK
Tigersågar, 2 st, bl, a. Bosch, samt trälåda.
44625
Slutpris100 SEK
Hallbyrå, trä, samtida.
44624
Hallbyrå, trä, samtida.
Slutpris100 SEK
Vevgrammofon, trä, dekorativ.
44623
Vevgrammofon, trä, dekorativ.
Slutpris100 SEK
Trälåda med verktyg.
44622
Trälåda med verktyg.
Slutpris100 SEK
Gitte Lind, keramiktavla, signerad, daterad 97.
44621
Slutpris250 SEK
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, 1900-tal.
44620
Slutpris125 SEK
Anita Hedin, landskap, textiltavla, signerad.
44619
Slutpris100 SEK
Servisdelar, 25 st, flintgods, 2 olika serviser, bl. a "Liberty", Johnson Brothers, England.
44618
Slutpris450 SEK
Lotta Backman, litografi, EA nr XXV/XXX, signerad.
44610
Slutpris500 SEK
Golvlampa, metall, Belid, 1970/80-tal.
44616
Slutpris100 SEK
Kaktus/Agave, ett par.
44615
Kaktus/Agave, ett par.
Slutpris3 300 SEK
Parti cd-skivor, blandat.
44613
Parti cd-skivor, blandat.
Slutpris350 SEK
Nils Erik Johansson, litografi nr 7/180, signerad, daterad -85.
44612
Slutpris175 SEK
Parti cd-skivor, blandat.
44611
Parti cd-skivor, blandat.
Slutpris125 SEK
Göran Bäck, 5 st kaffekoppar med fat, porslin, "Pop", Arabia, 1969-1971.
44606
Slutpris650 SEK
Fönster, blyinfattat, 1900-tal.
44605
Slutpris100 SEK
Taklampa, 5-ljuskällor, glasprismor/mässing, 1900-tal.
44603
Slutpris350 SEK
Parti vinyl, mest rock.
44602
Parti vinyl, mest rock.
Slutpris1 100 SEK
Fällstolar, ett par, teak, Fioline.
44600
Slutpris550 SEK
Skulptur, keramik, samtida.
44598
Skulptur, keramik, samtida.
Slutpris175 SEK
Burkar, 5 st, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
44599
Slutpris100 SEK
Backar, 5 st, trä, bl.a Pripps, 1900-tal.
44597
Slutpris500 SEK
Kikare, 7x50, Focus De Luxe, med väska.
44596
Slutpris200 SEK
Alexius Huber, relief i koppar och olja på pannå, signerad.
44595
Slutpris300 SEK
Dörrhandtag med lås, metall.
44592
Dörrhandtag med lås, metall.
Slutpris100 SEK
Barskåp, trä, snidad dekor, 1900-tal.
44590
Slutpris700 SEK
Spegel, teakram, Spegel nr 102, Glasmäster, Markaryd.
44589
Slutpris100 SEK
Matservis, 20 delar, flintgods, "Elsie", Upsala-Ekeby, 1950/60-tal.
44588
Slutpris100 SEK
Golvlampa, furu, 1900-tal.
44587
Golvlampa, furu, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Bords- och vägglampor 2+2 st, metall/glas.
44586
Slutpris175 SEK
Laminator, A4, VL-A500, obegagnad.
44584
Slutpris100 SEK
Skålar och snipa, 3 delar, stengods, Marina/Fix, Rörstrand, 1900-talets mitt.
44583
Slutpris150 SEK
Jonas Bohlin, frukostera, 2 set, porslin, "Njut av stunden", Rörstrand.
44580
Slutpris150 SEK