46218
Arne Wahl Iversen, hallbyrå, teakfaner, "Varié", IKEA, 1960-tal.
Slutpris300 SEK
46217
Figuriner, 4 st, porslin, isbjörnar, Lladro, Spanien.
Slutpris300 SEK
45521
Kaj E. Jönsson, träskulpturer, 2 st, signerade KEJ.
Slutpris1 700 SEK
46215
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
Slutpris175 SEK
46214
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
Slutpris400 SEK
46213
Väggbonad, "Ystad", textil/träram.
Slutpris175 SEK
46212
Lådor och askar, 12 delar, papp, Firma Svenskt Tenn Stockholm.
Slutpris125 SEK
46211
Slutpris175 SEK
46210
Jonas Weikel, akryl och sand på duk, signerad a tergo, daterad -17.
Slutpris850 SEK
46208
Servis, 41 delar, porslin, "Wallis", Goebel, 1970-tal.
Slutpris650 SEK
46207
Bestickservis, 69 delar, nysilver, ''Gammal Fransk''.
Slutpris300 SEK
46205
Klädhängare, trä.
Slutpris125 SEK
46204
Cd-ställ, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
46203
Skomakartillbehör, m.m, 20 delar, trä.
Slutpris100 SEK
46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Slutpris150 SEK
46200
Böcker om Ystad, 30 st.
Slutpris1 300 SEK
46201
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
46199
Fåtölj, trä/skinn, 1960/70-tal.
Slutpris100 SEK
46197
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf.
Slutpris250 SEK
46198
Märkmaskin, Brother P-Touch 1250.
Slutpris250 SEK
46196
Slutpris100 SEK
46195
Bestickdelar i silver, 8 delar, stämplade, 135 gr.
Slutpris650 SEK
46194
Skyltar, 5 st, emaljerad metall.
Slutpris175 SEK
46192
Figuriner, 5 st, porslin, M. J. Hummel, Goebel, Tyskland.
Slutpris225 SEK
46193
Vevgrammofon, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
46191
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
Slutpris2 100 SEK
46179
Armbandsur, Oliver Lion.
Slutpris1 700 SEK
46189
Carin Baekmarck, "Pilar vid märgelgraven", litografi nr 10/180, signerad.
Slutpris150 SEK
46187
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
Slutpris225 SEK
46188
Gungstolar, ett par, järn.
Slutpris1 200 SEK
46186
Jordi Arkö, litografi nr 156/300, signerad, daterad 83.
Slutpris100 SEK
46185
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
Slutpris350 SEK
46184
Sören Brynielsson, litografi nr 166/250, signerad, daterad 1982.
Slutpris100 SEK
46183
Vas, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK
46182
Lennart Rosensohn, Man vid symaskin, etsning nr 37/75, signerad.
Slutpris100 SEK
46181
Max Gregor Carlsson, litografi nr 241/300, signerad, daterad 74.
Slutpris100 SEK
46180
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Slutpris225 SEK
46177
Armbandsur, Seiko.
Slutpris250 SEK
46174
Oidentifierad konstnär, teckningar, 2 st, signerade -1911.
Slutpris350 SEK
46178
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
Slutpris175 SEK
46176
Arne Ljung, "H55", litografier, 6 st, numrerade 152/200, signerade.
Slutpris650 SEK
46175
Ring, silver 830.
Slutpris350 SEK
46172
Armbandsur, 2 st, Emporio Armani och Diesel.
Slutpris750 SEK
46173
Högtalare, ett par, Bang & Olufsen, Beovox 2400.
Slutpris225 SEK
46170
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris10 500 SEK
46171
Skivspelare, Thorens TD115.
Slutpris550 SEK
46169
CD-spekare och kasettdäck, Nakamichi.
Slutpris800 SEK
46168
Klädhängare med 4 krokar, trä, "Halifax", Novasolo.
Slutpris100 SEK