Arne Wahl Iversen, hallbyrå, teakfaner, "Varié", IKEA, 1960-tal.
46218
Slutpris300 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, isbjörnar, Lladro, Spanien.
46217
Slutpris300 SEK
Kaj E. Jönsson, träskulpturer, 2 st, signerade KEJ.
45521
Slutpris1 700 SEK
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
46215
Slutpris175 SEK
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
46214
Slutpris400 SEK
Väggbonad, "Ystad", textil/träram.
46213
Slutpris175 SEK
Lådor och askar, 12 delar, papp,  Firma Svenskt Tenn Stockholm.
46212
Slutpris125 SEK
46211
Slutpris175 SEK
Jonas Weikel, akryl och sand på duk, signerad a tergo, daterad -17.
46210
Slutpris850 SEK
Servis, 41 delar, porslin, "Wallis", Goebel, 1970-tal.
46208
Slutpris650 SEK
Bestickservis,  69 delar, nysilver, ''Gammal Fransk''.
46207
Slutpris300 SEK
Klädhängare, trä.
46205
Klädhängare, trä.
Slutpris125 SEK
Cd-ställ, 2 st, metall.
46204
Cd-ställ, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
Skomakartillbehör, m.m, 20 delar, trä.
46203
Slutpris100 SEK
Fältstaffli, trä, Beckers.
46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Slutpris150 SEK
Böcker om Ystad, 30 st.
46200
Böcker om Ystad, 30 st.
Slutpris1 300 SEK
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
46201
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, trä/skinn, 1960/70-tal.
46199
Slutpris100 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf.
46197
Slutpris250 SEK
Märkmaskin, Brother P-Touch 1250.
46198
Slutpris250 SEK
46196
Slutpris100 SEK
Bestickdelar i silver, 8 delar, stämplade, 135 gr.
46195
Slutpris650 SEK
Skyltar, 5 st, emaljerad metall.
46194
Slutpris175 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, M. J. Hummel, Goebel, Tyskland.
46192
Slutpris225 SEK
Vevgrammofon, 1900-tal.
46193
Vevgrammofon, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
46191
Slutpris2 100 SEK
Armbandsur, Oliver Lion.
46179
Armbandsur, Oliver Lion.
Slutpris1 700 SEK
Carin Baekmarck, "Pilar vid märgelgraven", litografi nr 10/180, signerad.
46189
Slutpris150 SEK
46187
Slutpris225 SEK
Gungstolar, ett par, järn.
46188
Gungstolar, ett par, järn.
Slutpris1 200 SEK
Jordi Arkö, litografi nr 156/300, signerad, daterad 83.
46186
Slutpris100 SEK
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
46185
Slutpris350 SEK
Sören Brynielsson, litografi nr 166/250, signerad, daterad 1982.
46184
Slutpris100 SEK
Vas, porslin, Royal Copenhagen.
46183
Slutpris200 SEK
Lennart Rosensohn, Man vid symaskin, etsning nr 37/75, signerad.
46182
Slutpris100 SEK
Max Gregor Carlsson, litografi nr 241/300, signerad, daterad 74.
46181
Slutpris100 SEK
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
46180
Slutpris225 SEK
Armbandsur, Seiko.
46177
Armbandsur, Seiko.
Slutpris250 SEK
Oidentifierad konstnär, teckningar, 2 st, signerade -1911.
46174
Slutpris350 SEK
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
46178
Slutpris175 SEK
Arne Ljung, "H55", litografier, 6 st, numrerade 152/200, signerade.
46176
Slutpris650 SEK
Ring, silver 830.
46175
Ring, silver 830.
Slutpris350 SEK
Armbandsur, 2 st, Emporio Armani och Diesel.
46172
Slutpris750 SEK
Högtalare, ett par, Bang & Olufsen, Beovox 2400.
46173
Slutpris225 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
46170
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris10 500 SEK
Skivspelare, Thorens TD115.
46171
Skivspelare, Thorens TD115.
Slutpris550 SEK
CD-spekare och kasettdäck, Nakamichi.
46169
Slutpris800 SEK
Klädhängare med 4 krokar, trä, "Halifax", Novasolo.
46168
Slutpris100 SEK