Taklampa, glas/porslin.
45020
Taklampa, glas/porslin.
Slutpris100 SEK
Bestickservisdelar, nysilver och en tång silver 830, 1900-talets andra hälft.
45019
Slutpris250 SEK
Dekorationsbrasa, plast, Berry Magicoal, London, England, 1900-tal.
45018
Slutpris100 SEK
Bricka, mässing, Ystad-Metall.
45017
Slutpris250 SEK
Soffbord med tidningshylla, teak/mässing, 1950/60-tal.
45003
Slutpris1 800 SEK
Ljusstakar, ett par, nysilver.
45016
Slutpris200 SEK
LP-skivor, ett parti, mest dansband.
45013
Slutpris150 SEK
Matservis, 61 delar, porslin, ''Historic America'', Johnson Bros, England.
45012
Slutpris400 SEK
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver.
45009
Slutpris300 SEK
Soffbord, teak/ek, 1960-tal.
45002
Soffbord, teak/ek, 1960-tal.
Slutpris650 SEK
Skeppsur och barometer, mässing, obegagnade.
45008
Slutpris125 SEK
Taklampa, 5-ljuskällor, 1900-talets första hälft/mitt.
45006
Slutpris1 000 SEK
Spegel, glas/teak, GT, Hovmantorp, 1960-tal.
45005
Slutpris100 SEK
Kruka, porslin, Guangxu, Qingdynastin, sekelskiftet 18/1900-tal.
44993
Slutpris15 000 SEK
Matservis, 39 delar, porslin, "Classic" Rosenthal.
45001
Slutpris650 SEK
Taklampa, vitlackerad metall, "Typ 1416", Belid.
44994
Slutpris200 SEK
Gitarr, akustisk, Ahlander Student, med fodral.
44992
Slutpris350 SEK
Snickarbänk, trä, 1900-tal.
44984
Snickarbänk, trä, 1900-tal.
Slutpris2 000 SEK
Gjutjärnsgryta, 4,2 liter, obegagnad, Jernverket.
44990
Slutpris300 SEK
Carl-Harry Stålhane, skålfat, stengods, Rörstrand.
44988
Slutpris350 SEK
Sven Palmqvist, vas, glas, "Kraka", Orrefors.
44987
Slutpris1 300 SEK
Höganäskrus, stengods.
44986
Höganäskrus, stengods.
Slutpris150 SEK
Skottkärra, metall, 80 L, samtida.
44985
Slutpris300 SEK
Soffa, modul, trä/skinn, Gärsnäs, 1980-tal.
43591
Slutpris250 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf.
44982
Figurin, porslin, Wallendorf.
Slutpris225 SEK
Dynor, 2+2, "New port", Ashby Garden.
44981
Slutpris125 SEK
Dynor, 4 st, Ashby Garden.
44980
Dynor, 4 st, Ashby Garden.
Slutpris125 SEK
Vidar Malmsten, 9 st, bok, "Kaj", 1950/60-tal.
44979
Slutpris450 SEK
Korgar, 3 st, flätade.
44978
Korgar, 3 st, flätade.
Slutpris150 SEK
Aktiebrev, Skandinaviska Banken, 10 st.
44977
Slutpris100 SEK
Emaljerat, 12 delar, Kockums.
44976
Emaljerat, 12 delar, Kockums.
Slutpris250 SEK
Erik Buch, stolar, 4 st, teak, Nova Stolefabrik, Danmark, 1960-tal.
44975
Slutpris800 SEK
Tamburiner och munspel, 4 delar, bl.a M. Hohner.
44974
Slutpris175 SEK
Möbelskydd, 3 st, obegagnade.
44972
Möbelskydd, 3 st, obegagnade.
Slutpris700 SEK
Eje Lönn, "Pilgrimsfalk", etsning nr 2/12, signerad, 1960-tal.
44970
Slutpris125 SEK
Skålar och krus, 4 delar, porslin, bl.a ''Pyro'', Gustavsberg.
44969
Slutpris225 SEK
Ljusstakar, 4+2 st, opalinglas.
44968
Slutpris100 SEK
Soffbord, teak, 1960/70-tal.
44965
Soffbord, teak, 1960/70-tal.
Slutpris100 SEK
Ljusstakar, 3 st, glas, Pukeberg.
44964
Slutpris125 SEK
Diverse tenn, 13 delar.
44963
Diverse tenn, 13 delar.
Slutpris350 SEK
Bokhylla, betsat trä, 1900-tal.
44961
Slutpris125 SEK
Lövkorg, 1900-talets mitt.
44962
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK
Konsolbord med stenskiva, bronserat trä/sten, 1900-tal.
44956
Slutpris550 SEK
Tändare, Zippo, "Jack Daniels", Bradford, Pasadena, USA.
44960
Slutpris100 SEK
Lådor, 3 st, trä, 1900-tal.
44955
Lådor, 3 st, trä, 1900-tal.
Slutpris700 SEK
Trädgårdsredskap m.m, ett parti, bl. a Fiskars och Granngården.
44958
Slutpris200 SEK
Räls, elväxlar, m.m, ett parti, 5129/5122/5119/5202-5221/5101/5106/5107/5100, Märklin.
44957
Slutpris550 SEK
Ljuskrona, 7-ljuskällor, prismor/mässing, 1940-tal.
44954
Slutpris100 SEK