Kategorier

Avslutad
Stol, trä/rotting/krom, Bauhaus-modell, Italien.
46326
Stol, trä/rotting/krom, Bauhaus-modell, Italien.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Hatthylla, mässing/teak, "SM-hyllan", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
46325
Hatthylla, mässing/teak, "SM-hyllan", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
46323
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Edvin Axelsson, olja på duk, signerad.
46322
Edvin Axelsson, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 12 delar, porslin, Krautheim Selb Bavaria, Tyskland.
46320
Kaffeservis, 12 delar, porslin, Krautheim Selb Bavaria, Tyskland.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Byggradio, DeWalt.
46319
Byggradio, DeWalt.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
46318
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 190/190, signerad.
46317
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 190/190, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Jussi Taipaleenmäki, "Stenbrottstrand", litografi nr 128/210, signerad.
46316
Jussi Taipaleenmäki, "Stenbrottstrand", litografi nr 128/210, signerad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Axel Olsson, litografi nr 189/260, signerad
46315
Axel Olsson, litografi nr 189/260, signerad
Slutpris100 SEK
Avslutad
Nils Zetterberg, litografi nr 191/360, signerad, daterad 1979.
46313
Nils Zetterberg, litografi nr 191/360, signerad, daterad 1979.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
46312
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Mockajacka, Strl.36, Jofama.
46311
Mockajacka, Strl.36, Jofama.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Fårskinnsrock, Strl.50, Heidens , Danmark.
46310
Fårskinnsrock, Strl.50, Heidens , Danmark.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
46309
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Vinylskivor i plastback, 65 delar.
46308
Vinylskivor i plastback, 65 delar.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Matta, ull, Original Kasthall.
46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk.
46306
Matta, orientalisk.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Matta, Kina, ull.
46307
Matta, Kina, ull.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Parti lakan och spetsar m.m., 1900-tal.
46302
Parti lakan och spetsar m.m., 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Rävskinn, 3 delar.
46303
Rävskinn, 3 delar.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Parti remmar till åkgräsklippare, obegagnade.
46301
Parti remmar till åkgräsklippare, obegagnade.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Matta, Persien, Kordi, ull, IKEA.
46298
Matta, Persien, Kordi, ull, IKEA.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Kuddar m.m., 4 delar, Mulberry och J.Pansa.
46297
Kuddar m.m., 4 delar, Mulberry och J.Pansa.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Parti textil, 1900-tal.
46296
Parti textil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Matta, Kina, ull, Nessims.
46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Matta, koskinn.
46294
Matta, koskinn.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Resegrammofon, "his masters voice" och ett parti stenkakor.
46293
Resegrammofon, "his masters voice" och ett parti stenkakor.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
46291
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Servisdelar, 20 delar, flintgods, "Tärna" och tre delar "Grön Anna", Göteborgs Porslinsfabrik.
46292
Servisdelar, 20 delar, flintgods, "Tärna" och tre delar "Grön Anna", Göteborgs Porslinsfabrik.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
46289
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Parti julpynt m.m.
46290
Parti julpynt m.m.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Espressoservis, 12 delar, glas, Bormioli, Vitrosax Italien.
46287
Espressoservis, 12 delar, glas, Bormioli, Vitrosax Italien.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Toalettbord, 3 lådor, spegel med vippfunktion,  mahogny, intarsia,1900-tal.
46286
Toalettbord, 3 lådor, spegel med vippfunktion, mahogny, intarsia,1900-tal.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Mangelkorg och korg.
46284
Mangelkorg och korg.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
46283
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Emaljskylt, "obehöriga ega ej tillträde".
46282
Emaljskylt, "obehöriga ega ej tillträde".
Slutpris400 SEK
Avslutad
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
46281
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
46280
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
46279
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
46278
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
46277
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Slutpris450 SEK
Avslutad
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
46275
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
46274
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Slutpris500 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.