46383
Matta, ull, Kirman-Super.
Slutpris350 SEK
46384
Möbeltyger och kuddfodral, 4 delar, Mulberry och Borås Cotton.
Slutpris225 SEK
46385
Mattor, 4 st, plast, vändbara.
Slutpris100 SEK
46379
Gallerimatta, Nain, Iran.
Slutpris4 900 SEK
46380
Flintlåsgevär.
Slutpris5 000 SEK
46382
Brädspel, 3 st, Harry Potter och Ninjago, bl.a Lego.
Slutpris175 SEK
46381
Matta, Kashmir Silk.
Slutpris1 900 SEK
46364
Mattor, 2 st, ull, Gabbeh, bl.a IKEA.
Slutpris2 000 SEK
46378
Peter Matthews, litografi nr 35/50, daterad 72.
Slutpris250 SEK
46377
Jan Lundberg, litografi nr 4/200, signerad, daterad -80.
Slutpris175 SEK
44549
Mona Morales Shildt, skålar, 2 st, glas, Kosta, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
46374
Gustav Rudberg, litografi nr 83/250, signerad.
Slutpris100 SEK
44594
Skulptur och trädgårdstomte, keramik/konstmassa, bla. Carl Roos.
Slutpris300 SEK
46370
Kjell Lönnå, litografi nr 256/360.
Slutpris100 SEK
46368
Eugen Montelin, litografi nr 31/99, signerad samt signerad i trycket.
Slutpris100 SEK
46367
BOSS, rock, polyester, fodrad.
Slutpris250 SEK
46366
Jacka, storlek XL, polyester, Snoot 1955.
Slutpris100 SEK
46365
Halllbyrå, teak, skiva i svart marmor, Fröseke, Nybrofabriken.
Slutpris550 SEK
46363
Karin Tyrefors, skåp med 3 lådor, Alfa, Fröseke Form, 1988, samt spegel, trä.
Slutpris1 200 SEK
46362
Pelarbord/Sybord, med låda, trä.
Slutpris400 SEK
46361
Väggskåp, bemålat trä/glas, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
46360
Stolar, 4 st, metall, klädda sitsar, Origlia, Italien.
Slutpris100 SEK
46359
Stolar, 4 st, metall/galon, Nowy Styl.
Slutpris100 SEK
46358
Bänk, kalksten/bemålat trä.
Slutpris750 SEK
46357
Bänk, kalksten/bemålat trä.
Slutpris700 SEK
46356
Utomhusbelysning, 3 st, metall, bl.a ''Trieste'', Konst Smide.
Slutpris100 SEK
46355
Spegel, glas/trä, med spegelram i Muranoglas, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
46354
Leksaksbilar, 4 st, metall, Matchbox.
Slutpris100 SEK
46351
Leksaksfordon, 6 st, metall, bl.a Dinky Toys.
Slutpris125 SEK
46349
Leksaksbilar, 9 st, metall/plast, bl.a Corgi Toys.
Slutpris100 SEK
46347
Dynbox, plast.
Slutpris300 SEK
46348
Clubfåtöljer, ett par skinn, furninova.
Slutpris900 SEK
46343
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
Slutpris3 000 SEK
46346
Leksaksbilar, 7 st, metall, bl.a Hotwheels.
Slutpris100 SEK
46345
Arne Jacobsen, stolar, 4 st, teakfaner/metall, "T-stolen", Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal.
Slutpris1 700 SEK
46341
Slutpris150 SEK
46338
Stilbyrå med marmorskiva, 2 lådor.
Slutpris300 SEK
46336
Pallar, ett par, läder/metall, "Havanna", Swedese.
Slutpris1 200 SEK
46337
Jultallrik, fajans, Aluminia, Köpenhamn, Danmark, 1914.
Slutpris150 SEK
46335
AV-reciever, Pioneer VSX-422.
Slutpris550 SEK
46333
Karin Mobring, safaristolar, 4 st, furu/canvas, "Diana", IKEA, 1970-tal.
Slutpris1 900 SEK
46334
Skohylla, trä/metall, Oscarssons Möbel, Småland.
Slutpris450 SEK
46332
Helmtrud Nyström, färgetsning nr. 69/125, ''Drömfågel'', signerad, daterad 1983.
Slutpris300 SEK
46329
Anna Ehrner, "Anna", taklampa, bok/tyg, Atelje Lyktan, 1970-tal.
Slutpris1 400 SEK
46331
Juan Cano, blandteknik, signerad.
Slutpris125 SEK
46330
Carsten Vammen, olja på pannå, signerad.
Slutpris125 SEK
46328
Hugo Zuhr, litografi H.C., signerad.
Slutpris175 SEK
46321
Tandemcykel.
Slutpris2 400 SEK