Anders Pehrson, taklampa, plast, "Knubblingen", Ateljé Lyktan.
45196
Slutpris350 SEK
Skålar, 2 st, keramik, Ingrid Atterbom, Upsala-Ekeby och Michael Andersen, Bornholm.
45194
Slutpris150 SEK
Sven Wejsfelt, skål, stengods, harpälsglasyr, Gustavsberg Studio, signerad.
45193
Slutpris100 SEK
Mari Simmulson, "Blå band", vas, stengods, Model 9067M, Upsala-Ekeby.
45191
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
45190
Slutpris200 SEK
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
45189
Slutpris350 SEK
Kjell Engman, björn, glas, Kosta Boda, signerad.
45188
Slutpris450 SEK
Trappkärra, metall/plasthjul.
45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Slutpris225 SEK
Anna-Lisa Thomson, klyftvas, glaserad keramik, Upsala-Ekeby.
45186
Slutpris550 SEK
Per Olof Ström, vas, glas, Alsterfors Glasbruk.
45184
Slutpris600 SEK
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, SM-16, 1900-tal.
45185
Slutpris100 SEK
Korgar, ett parti, trä, 1900-tal.
45183
Slutpris125 SEK
Bestickservis, 126 delar, nysilver, ''Versailles'', Claude Peter, GAB Gense, Eskilstuna.
45179
Slutpris3 000 SEK
Bestickservis, 37 delar, rostfritt stål, ''Opus'', Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
45182
Slutpris1 000 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, GAB, 1976.
45181
Slutpris900 SEK
Moccaskedar, 7 st, silver 830, GAB, 1969.
45180
Slutpris450 SEK
Pokaler och skedar, ett parti, silver 830, 1900-tal.
45178
Slutpris900 SEK
Punschkoppar, 6 st, silver 830, 1950/60-tal.
45177
Slutpris600 SEK
Juldekorationer, tomtar m.m, ett parti, olika material.
45176
Slutpris225 SEK
Skålar, 15 delar, glas, ''Fuga'', Orrefors.
45175
Slutpris350 SEK
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
45174
Slutpris100 SEK
Bordslampa, mässing, Belid.
45173
Bordslampa, mässing, Belid.
Slutpris100 SEK
Karaff och glas, 5 delar, glas.
45172
Slutpris100 SEK
Köksknivar och kökssaxar, 8 delar, bl.a Royalty Line.
45171
Slutpris175 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Kalle'', Gustanvsberg.
45168
Slutpris1 400 SEK
Vinglas, 5 st, glas.
45170
Vinglas, 5 st, glas.
Slutpris150 SEK
Lisa Larson, vaser, 2 st, stengods, ur serien ''Thalia'', Gustavsberg.
45169
Slutpris150 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, katt ur serien ''Lilla Zoo'', Gustavsberg.
45167
Slutpris550 SEK
Bertil Vallien, kandelaber, smide/glas, ''Livets träd''.
45131
Slutpris550 SEK
Juicepressar, 2 st, metall, samtida.
45166
Slutpris200 SEK
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
45165
Slutpris300 SEK
Smycken, ett parti, silver, 1900-tal.
45164
Slutpris650 SEK
Förtjänstmedalj, silver 925, Röda Korset.
45162
Slutpris300 SEK
Lena Bergström, "Carat", vaser, 3 st, glas, Orrefors.
45160
Slutpris225 SEK
Hatthylla, teak/metall, 4 krokar, 1970-tal.
45158
Slutpris100 SEK
Anders Pehrson, golvlampa, metall, "Bumling", Atelje Lyktan.
45157
Slutpris1 300 SEK
Per Sundstedt, golvlampa, metall, "Mars", Atelje Lyktan.
45156
Slutpris300 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, skärbräda, porslin, Arabia.
45155
Slutpris150 SEK
45154
Slutpris300 SEK
Stig Lindberg, hänkelvas, benporslin, modell 300, Gustavsberg, 1900-talets mitt.
45153
Slutpris250 SEK
Golvlampa, metall, Boréns, 1900-talets senare del.
45152
Slutpris100 SEK
Carl-Harry Stålhane, fat, stengods, Rörstrand.
45150
Slutpris100 SEK
Hyonsun Rhee, vas, keramik, "Hana", Upsala Ekeby.
45147
Slutpris200 SEK
Lisa Larson, vas, stengods, ur serien "Thalia", Gustavsberg.
45149
Slutpris650 SEK
Skivspelare, Sonab 85 S.
45146
Skivspelare, Sonab 85 S.
Slutpris900 SEK
Symmaskin, Yamata FY920, Family.
45145
Slutpris300 SEK
Adventsljusstakar, ett par, trä.
45143
Slutpris500 SEK
Adventsljusstakar, 7 st, trä.
45144
Adventsljusstakar, 7 st, trä.
Slutpris125 SEK