46550
Taklampa med lampkupor, glas/metall, 3 ljuskällor, 1900-talets första hälft.
Slutpris225 SEK
46548
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, mässing/trä.
Slutpris450 SEK
46549
Golvlampa, 2 ljuskällor, mässing/trä.
Slutpris100 SEK
46547
Affischer, 4 st.
Slutpris250 SEK
46546
Affischer, 6 st, bl.a Malmö Museum och Moderna Museet.
Slutpris100 SEK
46544
Affischer, 6 st, bl.a Lunds Konsthall och Moderna Museet.
Slutpris300 SEK
46543
Thermosar, 2 st, plast, Bodum och Stelton, obegagnade.
Slutpris225 SEK
46542
Bordssurtout, 2 st, nysilver/glas.
Slutpris250 SEK
46541
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
Slutpris125 SEK
46540
Lars Eliasson, 2 st, olja på pannå, signerade a tergo, daterade 1987-89.
Slutpris250 SEK
46539
Gudrun Meedom Bæch, figurin, stengods, Bing&Gröndahl, Danmark.
Slutpris150 SEK
46538
Ivar Ålenius-Björk, ljusstakar, ett par, mässing, ''Liljan'', Ystad-Metall.
Slutpris3 000 SEK
46537
Ljusstakar, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Slutpris175 SEK
46536
Vaser, 2 st, porslin, Wolf Bauer, Studio-Linie, Rosenthal, Tyskland.
Slutpris350 SEK
46535
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
Slutpris125 SEK
46534
Vas, porslin, Meissen, Tyskland.
Slutpris300 SEK
46532
Kaffekoppar, 6 st, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK
46533
Figuriner, 2 st, porslin, Bing&Gröndahl och Lladro.
Slutpris150 SEK
46530
Ägg, glas, Monica Backström, osignerad.
Slutpris250 SEK
46529
Erik Höglund, skålar, glas, 2 st, signerade.
Slutpris150 SEK
46528
Erik Höglund, skålar och vas, 4 delar, glas, signerade.
Slutpris175 SEK
46527
Erik Höglund, vaser och skål, 3 delar, glas, signerade.
Slutpris100 SEK
46525
Erik Höglund, vaser, 2 st, glas, signerade.
Slutpris200 SEK
45696
Kaffeservis, "Jenny Nyström", 26 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris500 SEK
46524
Erik Höglund, vas, glas, signerad.
Slutpris400 SEK
44894
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
Slutpris3 400 SEK
44887
Moccaskedar, 7 st, silver 830, Svensk flora, Gewe, 1976.
Slutpris400 SEK
46517
Spegel, empire, trä, bemålad/förgylld, 1800-tal.
Slutpris1 600 SEK
43481
Käpp, silver 830/trä, utländsk, 1900-tal.
Slutpris700 SEK
44903
Kökshanddukar, m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
44923
Diverse teak m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
45014
Strålvärmare för djur, s.k grislampor, 2 st, bl.a Osram Thermolux.
Slutpris100 SEK
46516
Spegel med krön, trä/metall.
Slutpris300 SEK
46515
Maj Hemberg, träsnitt nr 232/250, signerad.
Slutpris100 SEK
46514
Väggpendyl, förgylld trä, rokokostil.
Slutpris150 SEK
46513
Sixten Haage, "Apoteket Storken Stockholm, litografi nr 56/250, signerad, daterad -82.
Slutpris300 SEK
44844
Parti krukor, terracotta.
Slutpris150 SEK
44780
Bertil Vallien, kanna, glas, Boda Glasbruk.
Slutpris250 SEK
46509
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 95/190, signerad.
Slutpris400 SEK
44582
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
46507
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 18/175, signerad.
Slutpris400 SEK
46506
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 9/99, signerad.
Slutpris400 SEK
46505
Bo Hulthén, litografi, EA, signerad, daterad 74.
Slutpris100 SEK
46502
Afrikanska figurer, 3 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
46501
Resväskor, 2 st, textil, Classic Air, samt hängvåg för väskor.
Slutpris100 SEK
46499
Dammsugare, 2000W, HEPA filter, Voltage.
Slutpris150 SEK
46500
Afrikanska figuriner, 4 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
46498
Masker, 5 st, 1900-tal.
Slutpris300 SEK