Kategorier

Avslutad
Fickursställ, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
45298
Fickursställ, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Hinkar m.m., 7 delar, bl. a. Kockums.
45302
Hinkar m.m., 7 delar, bl. a. Kockums.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
45301
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Servisdelar, 18 delar, glas, "Alice", Eva Englund, Orrefors.
45300
Servisdelar, 18 delar, glas, "Alice", Eva Englund, Orrefors.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Erik Höglund, skål, glas, Boda.
45299
Erik Höglund, skål, glas, Boda.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kaffe/teservis, 37 delar, porslin, "Maria", Rosenthal, Tyskland.
45297
Kaffe/teservis, 37 delar, porslin, "Maria", Rosenthal, Tyskland.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Hertha Bengtsson, "Koka", karott och gryta, flintgods, Gustavsberg.
45296
Hertha Bengtsson, "Koka", karott och gryta, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Diverse glas, 6 delar, bl.a Reijmyre och Orrefors.
45295
Diverse glas, 6 delar, bl.a Reijmyre och Orrefors.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Byrå med stenskiva, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1900-talets mitt.
44709
Byrå med stenskiva, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1900-talets mitt.
Slutpris2 500 SEK
Avslutad
Förkläde och grillvantar, 1+4 st, textil, Bodum.
45294
Förkläde och grillvantar, 1+4 st, textil, Bodum.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Krus, 5 st, keramik.
45292
Krus, 5 st, keramik.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figurin, elefant, keramik.
45290
Figurin, elefant, keramik.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matservis, 63 delar, porslin, 1900-tal.
45291
Matservis, 63 delar, porslin, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
45288
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Spegelampetter, ett par, förgyllt trä.
45289
Spegelampetter, ett par, förgyllt trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Peter Prütz, olja på duk, signerad.
45287
Peter Prütz, olja på duk, signerad.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 25 delar, porslin, "Ingrid", Rörstrand.
45283
Kaffeservis, 25 delar, porslin, "Ingrid", Rörstrand.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Kaminfläkt, metall, Rubicson.
45286
Kaminfläkt, metall, Rubicson.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Mortel med stöt, gjutjärn, 1700/1800-tal.
45284
Mortel med stöt, gjutjärn, 1700/1800-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Terriner, 2 st, porslin, Caugant/Michel Caugant.
45282
Terriner, 2 st, porslin, Caugant/Michel Caugant.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Oivo Toikka, oljelampa, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad.
45281
Oivo Toikka, oljelampa, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Margareta Hennix, ytterfoder, ett par, porslin, "Krokus 3", Gustavsberg.
45280
Margareta Hennix, ytterfoder, ett par, porslin, "Krokus 3", Gustavsberg.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kaffekoppar med fat, 8 st, porslin, Arabia.
45279
Kaffekoppar med fat, 8 st, porslin, Arabia.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skålfat, glas, VeArt, I Veneziani.
45278
Skålfat, glas, VeArt, I Veneziani.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Signe Persson-Melin, tekoppar med fat, 8 st, benporslin, Rörstrand.
45277
Signe Persson-Melin, tekoppar med fat, 8 st, benporslin, Rörstrand.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ljustakar, 4 st, metall/glas, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
45274
Ljustakar, 4 st, metall/glas, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Tekoppar med fat, 12 st, porslin, 1900-tal.
45275
Tekoppar med fat, 12 st, porslin, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bordslampor, ett par, gulmetall/onyx.
45273
Bordslampor, ett par, gulmetall/onyx.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Traktörpanna, koppar, Culinox, Schweiz.
45272
Traktörpanna, koppar, Culinox, Schweiz.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Gitarr, akustisk.
45270
Gitarr, akustisk.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Eldkorg, smide.
45269
Eldkorg, smide.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Luxus, vägglampor, ett par, lackerat trä/plast, nr 780, 1900-talets andra hälft.
44591
Luxus, vägglampor, ett par, lackerat trä/plast, nr 780, 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar, 35 delar, backelit/rostfritt stål, olika modeller.
45267
Bestickservisdelar, 35 delar, backelit/rostfritt stål, olika modeller.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Cd-spelare, för 25 skivor, Pioneer PD-F 606.
45265
Cd-spelare, för 25 skivor, Pioneer PD-F 606.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skålar och ljuslytkor, 5 delar, glas, Kosta Boda, bl.a Göran Wärff, ''Solros''.
45264
Skålar och ljuslytkor, 5 delar, glas, Kosta Boda, bl.a Göran Wärff, ''Solros''.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Göran Wärff, ljuslyktor, 4 st, glas, ''Solros'', Kosta Boda.
45262
Göran Wärff, ljuslyktor, 4 st, glas, ''Solros'', Kosta Boda.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Gunvor Olin-Grönqvist, väggrelief, keramik, Arabia, Finland.
45263
Gunvor Olin-Grönqvist, väggrelief, keramik, Arabia, Finland.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Lisa Larson, Tiger ur serien "Afrika", stengods, Gustavsberg, 1960-tal.
45259
Lisa Larson, Tiger ur serien "Afrika", stengods, Gustavsberg, 1960-tal.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Folke Arström "Attaché" Bestickservis, 41 delar, rostfritt stål 18-8, GAB Gense.
45260
Folke Arström "Attaché" Bestickservis, 41 delar, rostfritt stål 18-8, GAB Gense.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Jackie Lynd, ytterfoder, stengods, Rörstrand.
45258
Jackie Lynd, ytterfoder, stengods, Rörstrand.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Sven Palmqvist, skålar, 9 st, glas, Orrefors.
45256
Sven Palmqvist, skålar, 9 st, glas, Orrefors.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Hushållsassistent, Bosch Universal.
45257
Hushållsassistent, Bosch Universal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Symaskin, Bernina Viruosa 150.
45255
Symaskin, Bernina Viruosa 150.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Gunnar Cyrén, champagneglas, 16 st, "Helena", Orrefors.
45254
Gunnar Cyrén, champagneglas, 16 st, "Helena", Orrefors.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Gunnar Nylund, ljuslyktor och skålar, 11 delar, porslin, bl.a ''Kronskål'', Rörstrand.
45253
Gunnar Nylund, ljuslyktor och skålar, 11 delar, porslin, bl.a ''Kronskål'', Rörstrand.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Speceriburkar, 8 delar, porslin, bl.a Arabia, Finland.
45252
Speceriburkar, 8 delar, porslin, bl.a Arabia, Finland.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Burkar med lock, 2 st, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft.
45250
Burkar med lock, 2 st, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Olle Alberius, vaser, 3 st, glas, "Flora", Orrefors.
45249
Olle Alberius, vaser, 3 st, glas, "Flora", Orrefors.
Slutpris125 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.