Taklampa med lampkupor, glas/metall, 3 ljuskällor, 1900-talets första hälft.
46550
Slutpris225 SEK
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, mässing/trä.
46548
Slutpris450 SEK
Golvlampa, 2 ljuskällor, mässing/trä.
46549
Slutpris100 SEK
Affischer, 4 st.
46547
Affischer, 4 st.
Slutpris250 SEK
Affischer, 6 st, bl.a Malmö Museum och Moderna Museet.
46546
Slutpris100 SEK
Affischer, 6 st, bl.a Lunds Konsthall och Moderna Museet.
46544
Slutpris300 SEK
Thermosar, 2 st, plast, Bodum och Stelton, obegagnade.
46543
Slutpris225 SEK
Bordssurtout, 2 st, nysilver/glas.
46542
Slutpris250 SEK
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
46541
Slutpris125 SEK
Lars Eliasson, 2 st, olja på pannå, signerade a tergo, daterade 1987-89.
46540
Slutpris250 SEK
Gudrun Meedom Bæch, figurin, stengods, Bing&Gröndahl, Danmark.
46539
Slutpris150 SEK
Ivar Ålenius-Björk, ljusstakar, ett par, mässing, ''Liljan'', Ystad-Metall.
46538
Slutpris3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
46537
Slutpris175 SEK
Vaser, 2 st, porslin, Wolf Bauer, Studio-Linie, Rosenthal, Tyskland.
46536
Slutpris350 SEK
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
46535
Slutpris125 SEK
Vas, porslin, Meissen, Tyskland.
46534
Slutpris300 SEK
Kaffekoppar, 6 st, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
46532
Slutpris200 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Bing&Gröndahl och Lladro.
46533
Slutpris150 SEK
Ägg, glas, Monica Backström, osignerad.
46530
Slutpris250 SEK
Erik Höglund, skålar, glas, 2 st, signerade.
46529
Slutpris150 SEK
Erik Höglund, skålar och vas, 4 delar, glas, signerade.
46528
Slutpris175 SEK
Erik Höglund, vaser och skål, 3 delar, glas, signerade.
46527
Slutpris100 SEK
Erik Höglund, vaser, 2 st, glas, signerade.
46525
Slutpris200 SEK
Kaffeservis, "Jenny Nyström", 26 delar, porslin, Rörstrand.
45696
Slutpris500 SEK
Erik Höglund, vas, glas, signerad.
46524
Slutpris400 SEK
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
44894
Slutpris3 400 SEK
Moccaskedar, 7 st, silver 830, Svensk flora, Gewe, 1976.
44887
Slutpris400 SEK
Spegel, empire, trä, bemålad/förgylld, 1800-tal.
46517
Slutpris1 600 SEK
Käpp, silver 830/trä, utländsk, 1900-tal.
43481
Slutpris700 SEK
Kökshanddukar, m.m, ett parti.
44903
Slutpris200 SEK
Diverse teak m.m, ett parti.
44923
Diverse teak m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
Strålvärmare för djur, s.k grislampor, 2 st, bl.a Osram Thermolux.
45014
Slutpris100 SEK
Spegel med krön, trä/metall.
46516
Spegel med krön, trä/metall.
Slutpris300 SEK
Maj Hemberg, träsnitt nr 232/250, signerad.
46515
Slutpris100 SEK
Väggpendyl, förgylld trä, rokokostil.
46514
Slutpris150 SEK
Sixten Haage, "Apoteket Storken Stockholm, litografi nr 56/250, signerad, daterad -82.
46513
Slutpris300 SEK
Parti krukor, terracotta.
44844
Parti krukor, terracotta.
Slutpris150 SEK
Bertil Vallien, kanna, glas, Boda Glasbruk.
44780
Slutpris250 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 95/190, signerad.
46509
Slutpris400 SEK
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
44582
Slutpris200 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 18/175, signerad.
46507
Slutpris400 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 9/99, signerad.
46506
Slutpris400 SEK
Bo Hulthén, litografi, EA, signerad, daterad 74.
46505
Slutpris100 SEK
Afrikanska figurer, 3 st, 1900-tal.
46502
Slutpris150 SEK
Resväskor, 2 st, textil, Classic Air, samt hängvåg för väskor.
46501
Slutpris100 SEK
Dammsugare, 2000W, HEPA filter, Voltage.
46499
Slutpris150 SEK
Afrikanska figuriner, 4 st, 1900-tal.
46500
Slutpris150 SEK
Masker, 5 st, 1900-tal.
46498
Masker, 5 st, 1900-tal.
Slutpris300 SEK