Senast sålt
46724
Ljusstakar, ett par, malm.
Slutpris200 SEK
46722
Leksaksbilar m.m, 10 st, metall, bl.a Corgi.
Slutpris200 SEK
46723
Kjell Lönnå, tryck, 8 st, signerad.
Slutpris100 SEK
46721
Lisa Larson, väggrelief, stengods.
Slutpris1 400 SEK
46720
Ljusstakar, ett par, för tre ljus, nysilver.
Slutpris175 SEK
46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Slutpris125 SEK
46716
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Slutpris250 SEK
46718
Avvägningsinstrument med trälåda, Theis, Wolzhausen.
Slutpris100 SEK
46711
Mask, trä, Afrika.
Slutpris300 SEK
46715
Utelampa, metall/glas, ""Albertslund", design Jens Möller-Jensen, Louis Poulsen.
Slutpris100 SEK
46713
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Slutpris250 SEK
46714
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Slutpris550 SEK
46712
Arthur Percy, "Röd rubin", fruktservis, 13 delar, keramik, Gefle, 1900-talets mitt.
Slutpris250 SEK
46709
Jan Stievens Glashytta, pokalglas, 6 st.
Slutpris300 SEK
46710
Arthur Percy, fruktservis, 7 delar, keramik, Gefle, 1900-talets första hälft.
Slutpris350 SEK
46676
Sekretär, fanerad mahogny/kalkstenskiva/mässingsbeslag, sengustavianskst provinsarbete.
Slutpris1 700 SEK
45219
Ljusstakar, 4 st, malm/mässing, bl.a Ekbergs.
Slutpris100 SEK
45190
Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
Slutpris300 SEK
45189
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK
45730
Anna-Lisa Thomson, hänkelvas, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris400 SEK
45174
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
Slutpris225 SEK
45755
Ljusstakar m.m., 9 delar, mässing och malm, bl.a. Skultuna.
Slutpris175 SEK
46702
Certina, damarmbandsur, 18K guld samt länk 18K guld.
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 SEK
46700
Figuriner, elefanter, 3 st, porslin, Royal Dux, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
45646
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
Slutpris250 SEK
46699
Skulpturer, elefanter, 2 st, brons/mässing.
Slutpris225 SEK
45504
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
Slutpris600 SEK
46698
Skulptur, häst, brons.
Slutpris450 SEK
46697
Ulrica Hydman Vallien, pokaler och ölglas, 4 delar, Kosta Boda.
Slutpris1 400 SEK
45301
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
Slutpris125 SEK
45264
Skålar och ljuslytkor, 5 delar, glas, Kosta Boda, bl.a Göran Wärff, ''Solros''.
Slutpris200 SEK
46692
Ulrica Hydman Vallien, glas, 4 delar, Kosta Boda.
Slutpris650 SEK
46691
Erika Höglund, glasskulptur, signerad, etikettmärkt Mats Jonasson, Målerås.
Slutpris350 SEK
46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Slutpris400 SEK
46689
Stolar omgjorda till bord, ett par, trä/glas, samtida.
Slutpris125 SEK
46688
Dammsugare, HEPA-filter, 1800W, Electrolux Z3371, Ultra Silencer.
Slutpris1 000 SEK
46686
Stolsunderreden till Eames-stolar, 2 st, lättmetall.
Slutpris250 SEK
46687
Dammsugare, 1600W, Miele S2111
Slutpris900 SEK
46685
Bord, teak.
Slutpris150 SEK
46684
Matta, handknuten, orientalisk.
Slutpris100 SEK
46683
Ingegerd Silow, matta, röllakan, signerad.
Slutpris2 100 SEK
46682
Tralltvätt samt turbomunstycke, Kärcher.
Slutpris550 SEK
46681
Skrivbord, bemålat trä.
Slutpris1 000 SEK
46680
Brickbord, trä.
Slutpris150 SEK
46677
Sideboard, teak, delvis bemålad, två lådor.
Slutpris650 SEK
46679
Sängbord, ett par, bambu/rotting/trä, "Miranda", DUX, 1970/80.tal.
Slutpris550 SEK
46678
Karmstolar, ett par rotting.
Slutpris700 SEK
46675
Skåp, trä, allmoge, 1831.
Slutpris1 400 SEK
Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.