45472
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
46779
Johan Engström, tekanna, mässing.
Slutpris200 SEK
46778
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
Slutpris225 SEK
46777
Oljekanna, koppar.
Slutpris175 SEK
46772
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
Slutpris100 SEK
46771
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
Slutpris200 SEK
46770
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
Slutpris400 SEK
46769
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
Slutpris100 SEK
46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Slutpris125 SEK
46767
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Slutpris350 SEK
46766
Slutpris400 SEK
46765
Slutpris100 SEK
45214
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
Slutpris1 700 SEK
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Slutpris100 SEK
45165
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
Slutpris650 SEK
46761
Slutpris400 SEK
46760
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
Slutpris225 SEK
45288
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
Slutpris400 SEK
45330
Wilhelm Kåge, rotogravyr, nr 27/100, signerad KÅGE, daterad 54.
Slutpris100 SEK
45107
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
Slutpris300 SEK
45257
Hushållsassistent, Bosch Universal.
Slutpris300 SEK
44956
Konsolbord med skiva i kolmårdsmarmor, bronserat trä/sten, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
45063
Trimmer, bensindriven, TBC5000, Tanaka.
Slutpris225 SEK
46751
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
Slutpris125 SEK
46750
Pertti Santalahti, skål, glas, Kumela, Finland.
Slutpris100 SEK
46749
Hasse Andersson, litografier, 3 st, ''Skanör'', signerade.
Slutpris300 SEK
46747
Gino Scarpa, relieftryck nr 60/150, 3 st, signerade.
Slutpris450 SEK
46746
Gunnar Cyrén, vas och skål, "Sofiero", glas, Orrefors, signerade.
Slutpris175 SEK
46744
Taklampa, glas/metall, funkis.
Slutpris700 SEK
46743
Ytterfoder, porslin, ''Liljekonvalj'', Gustavsberg.
Slutpris300 SEK
46742
Skål med lock, porslin, lökmönstret, Meissen.
Slutpris150 SEK
46741
Kaffeservis, 8 delar, benporslin, Old Country Roses, Royal Albert, England.
Slutpris400 SEK
46740
Figurin, glas, fågel, Lalique.
Slutpris250 SEK
46739
Pipa, porslin/sterlingsilver 925, Musselmalet, Royal Copenhagen.
Slutpris1 900 SEK
46738
Bordcirkelsåg/Kakelskärare, Powecraft Nr 50355.
Slutpris300 SEK
46737
Klarinett med fodral, Tjeckoslovakien.
Slutpris175 SEK
46736
Solsängar, 2 st, trä, Hillerstorp.
Slutpris800 SEK
46735
Smörgåslåda, plåt.
Slutpris250 SEK
46734
Ljusstakar och mortlar, 5 delar, mässing.
Slutpris200 SEK
46733
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris500 SEK
46732
Mortel med stöt, mässing, Holmens Bruk.
Slutpris100 SEK
46731
Miniatyrvaser, 2 st, keramik, bl.a Nils Thorsson, Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
46730
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
46728
Ljusstakar, ett par, malm, GMA-110.
Slutpris300 SEK
46725
Swarovski, halsband och örhängen, 3 delar, kristaller/metall, samt ask.
Slutpris600 SEK
46729
Kaffservis, 23 delar, porslin, Thomas, Tyskland.
Slutpris300 SEK
46727
Motorsåg, bensindriven, Husqvarna 40.
Slutpris500 SEK
46726
Häcksax, eldriven, Flymo HT39.
Slutpris100 SEK