Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
45472
Slutpris175 SEK
Johan Engström, tekanna, mässing.
46779
Slutpris200 SEK
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
46778
Slutpris225 SEK
Oljekanna, koppar.
46777
Oljekanna, koppar.
Slutpris175 SEK
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
46772
Slutpris100 SEK
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
46771
Slutpris200 SEK
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
46770
Slutpris400 SEK
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
46769
Slutpris100 SEK
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
46768
Slutpris125 SEK
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46767
Slutpris350 SEK
46766
Slutpris400 SEK
46765
Slutpris100 SEK
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
45214
Slutpris1 700 SEK
Dukar, 13 st, bl.a linne.
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Slutpris100 SEK
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
45165
Slutpris650 SEK
46761
Slutpris400 SEK
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
46760
Slutpris225 SEK
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
45288
Slutpris400 SEK
Wilhelm Kåge, rotogravyr, nr 27/100, signerad KÅGE, daterad 54.
45330
Slutpris100 SEK
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
45107
Slutpris300 SEK
Hushållsassistent, Bosch Universal.
45257
Slutpris300 SEK
Konsolbord med skiva i kolmårdsmarmor, bronserat trä/sten, 1900-tal.
44956
Slutpris450 SEK
Trimmer, bensindriven, TBC5000, Tanaka.
45063
Slutpris225 SEK
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
46751
Slutpris125 SEK
Pertti Santalahti, skål, glas, Kumela, Finland.
46750
Slutpris100 SEK
Hasse Andersson, litografier, 3 st, ''Skanör'',  signerade.
46749
Slutpris300 SEK
Gino Scarpa,  relieftryck nr 60/150, 3 st, signerade.
46747
Slutpris450 SEK
Gunnar Cyrén, vas och skål, "Sofiero", glas, Orrefors, signerade.
46746
Slutpris175 SEK
Taklampa, glas/metall, funkis.
46744
Slutpris700 SEK
Ytterfoder, porslin, ''Liljekonvalj'', Gustavsberg.
46743
Slutpris300 SEK
Skål med lock, porslin, lökmönstret, Meissen.
46742
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 8 delar, benporslin, Old Country Roses, Royal Albert, England.
46741
Slutpris400 SEK
Figurin, glas, fågel, Lalique.
46740
Slutpris250 SEK
Pipa, porslin/sterlingsilver 925, Musselmalet, Royal Copenhagen.
46739
Slutpris1 900 SEK
Bordcirkelsåg/Kakelskärare, Powecraft Nr 50355.
46738
Slutpris300 SEK
Klarinett med fodral, Tjeckoslovakien.
46737
Slutpris175 SEK
Solsängar, 2 st, trä, Hillerstorp.
46736
Slutpris800 SEK
Smörgåslåda, plåt.
46735
Smörgåslåda, plåt.
Slutpris250 SEK
Ljusstakar och mortlar, 5 delar, mässing.
46734
Slutpris200 SEK
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
46733
Slutpris500 SEK
Mortel med stöt, mässing, Holmens Bruk.
46732
Slutpris100 SEK
Miniatyrvaser, 2 st, keramik, bl.a  Nils Thorsson, Royal Copenhagen.
46731
Slutpris100 SEK
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
46730
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, ett par, malm, GMA-110.
46728
Slutpris300 SEK
Swarovski, halsband och örhängen, 3 delar, kristaller/metall, samt ask.
46725
Slutpris600 SEK
Kaffservis, 23 delar, porslin, Thomas, Tyskland.
46729
Slutpris300 SEK
Motorsåg, bensindriven, Husqvarna 40.
46727
Slutpris500 SEK
Häcksax, eldriven, Flymo HT39.
46726
Slutpris100 SEK