43846
Handdukar, 22 st, obegagnade.
Slutpris750 SEK
43848
Bestickservis, 45 delar, rostfritt stål 18/8, ''Chicago'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan.
Slutpris300 SEK
43847
Figuriner, 3 st, trä, Susan Lordi, Willow Tree.
Slutpris100 SEK
43845
Mari Simmulson, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Slutpris100 SEK
43844
Dalahästar, 2 st, trä,
Slutpris150 SEK
43843
Figurin, porslin, Neundorf.
Slutpris100 SEK
43842
Figurin, porslin, mink, Royal Copenhagen.
Slutpris650 SEK
43841
Sitt/snurrpall, lackerat trä, samtida.
Slutpris100 SEK
43838
Lasse Åberg, glas, 31 st, 3 olika modeller.
Slutpris600 SEK
43839
Kristallkrona, 1 ljuskälla och 6 levande, prismor/mässing, 1900-talets första hälft.
Slutpris600 SEK
43837
Cafébord och skohylla, stål/glas/textil/plast.
Slutpris100 SEK
43836
Bouleset i trälåda, 6 klot samt lille.
Slutpris300 SEK
43835
Hyllor, 2 st, Jysk.
Slutpris100 SEK
43833
Arbetsbord, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK
43834
Planteringsbord, 3 st, bl.a IKEA.
Slutpris600 SEK
43829
Oidentifierad konstnär, Ystadmotiv, olja på duk, signerad F Borgström.
Slutpris350 SEK
43831
Växttrappa, bemålat trä, Ica Garden, obegagnad.
Slutpris200 SEK
43830
Stege, aluminium/plast.
Slutpris175 SEK
43828
John Cederholm, Ystadmotiv, olja på pannå, 2 st, signerade.
Slutpris300 SEK
43827
Kyrkbänk, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
43825
Campingbord, 1+4, metall/textil, Origo, 1900-talets senare del.
Slutpris200 SEK
43824
Matbord med 2 iläggsskivor, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
43821
Domkraft, metall, 2500kg.
Slutpris300 SEK
43820
Matskedar, 10 st, teak/rostfritt stål 18/8, Norge.
Slutpris100 SEK
43818
Blyinfattat glas och glasdelar, ett parti.
Slutpris125 SEK
43819
Industridammsugare, plast, WD 2, Kärcher.
Slutpris600 SEK
43815
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris225 SEK
43817
Bordslampor, ett par, mässing/skinn, GMA 710.
Slutpris350 SEK
43816
Industridammsugare med tapp, metall/plast, DeWalt.
Slutpris750 SEK
43813
Industrilampa, metall, ställbar, Glory, Sverige, 1900-talets mitt.
Slutpris600 SEK
43814
Bordslampa och strålkastare, metall/plast, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
43811
Vägglampa, metall, ställbar, 1900-talets början.
Slutpris650 SEK
43812
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris175 SEK
43810
Tårtgafflar och sked, 3+1, silver 830, bl.a Svensk flora, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
43809
Bordslampa, förgylld metall och sten med drakar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
43804
Bordslampa, glas.
Slutpris300 SEK
43808
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris125 SEK
43805
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris225 SEK
43806
Bordslampa, onyx/metall, Italien.
Slutpris100 SEK
43802
Fåtölj/säng, trä/textil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
43801
Musselmalet, skål på fot, porslin, helblond nr 1023, Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK
43800
Dynvar, ett par, textil, allmoge-stil, 1900-talets slut.
Slutpris500 SEK
43794
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris250 SEK
43799
Musselmalet, vas , porslin, helblond nr 1016, Royal Copenhagen.
Slutpris450 SEK
43798
Slutpris250 SEK
43797
Låda/väska, metall, samtida.
Slutpris100 SEK
43796
Backar, 3 st, plast, Skånemejerier.
Slutpris100 SEK
43795
Tidtagarur, metall, Junghans, Tyskland, 1900-talets senare del.
Slutpris200 SEK