43955
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
Slutpris175 SEK
43954
Viktor Rasmussen, "Ystad Sandskog", olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK
43953
Hasse Andersson, "Du ska veta att någon bryr sig om Dej", litografi 102/300, signerad.
Slutpris100 SEK
43952
Constantin Firsow, Ryssland, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
43946
Oscar Borgström, väskor, 3 st, handgjorda, canvas, Sverige.
Slutpris400 SEK
43951
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
43949
Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence Project Foundation, skulptur, polyserin, 2016.
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
43950
Gideon Isaksson, olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK
43948
Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
Slutpris150 SEK
43947
Oscar Borgström, väskor, 3 st, canvas, Sverige.
Slutpris100 SEK
43938
Kassaapparat, metall/trä, National, Dayton/Ohio, USA. 1900-talets tidigare hälft.
Slutpris2 400 SEK
43945
Gunnar Kanevad, ljusstakar, 5 st, bemålat trä.
Slutpris150 SEK
43943
Lockurna, porslin, Echt Kobalt, Wallendorf.
Slutpris150 SEK
43942
Fat, lejon, stengods, Gefle.
Slutpris175 SEK
43941
Kaffeservis, 38 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK
43940
Köksmaskin, Bosch MUM48, med tillbehör.
Slutpris225 SEK
43939
Kaffeservis, 31 delar porslin, "Blåklint", Boda Shop.
Slutpris225 SEK
43937
Förstoringsslampa.
Slutpris350 SEK
43936
Brevpress och vas, glas, Göran Wärff, Kosta/Orrefors, signerade.
Slutpris150 SEK
43935
Kantin, koppar.
Slutpris225 SEK
43934
Signe Persson-Melin, koppar med fat, 8 delar samt burk "i kvadrat", glas, Boda Nova/Boda.
Slutpris225 SEK
43933
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Slutpris700 SEK
43931
Mobiltelefoner, 5 st, Samsung och Doro.
Slutpris150 SEK
43930
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK
43929
Signe Persson-Melin, djupa tallrikar och skålar "Multipots", 7 delar, stengods, Boda Nova, 1980-tal.
Slutpris100 SEK
43928
Signe Persson-Melin, flaskor och burkar, 7 delar, keramik.
Slutpris500 SEK
43927
Byrå med marmorskiva, mahognyfaner, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
43926
Remmare/vinglas, 8 st, Trelleborg, 1900-talets mitt.
Slutpris600 SEK
43924
Byrå med marmorskiva, trä/mässing, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
43923
"Andra klassens gift", Apoteksflaskor, 2 st, glas.
Slutpris100 SEK
43922
Agavekaktus.
Slutpris250 SEK
43921
Makulator och lamineringsmaskin med trimmer, Cado, obegagnade.
Slutpris175 SEK
43920
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
Slutpris100 SEK
43919
Slutpris300 SEK
43918
Diverse hushållsföremål, ett parti, obegagnade.
Slutpris100 SEK
43917
Knut Grane, litografi 99/250, signerad, daterad 88.
Slutpris400 SEK
43916
Däckstol, teak, Ashby Garden.
Slutpris200 SEK
43915
Alexius Huber, "Sommarkväll", olja på duk, signerad, daterad 73.
Slutpris225 SEK
43912
Spegel, fasettslipat glas/förgyllt trä, samtida.
Slutpris250 SEK
43914
AC med handkontroll, König, 792W.
Slutpris350 SEK
43913
Sängkläder och handdukar, ett parti.
Slutpris175 SEK
43910
Trädgårdsbord, teak, Jutlandia.
Slutpris500 SEK
43907
Vitrinskåp, teak/glas, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
43909
Bernard Buffet, litografi, signerad i trycket.
Slutpris200 SEK
43908
Charlotte Frimodt, olja på duk, signerad, daterad 1934.
Slutpris100 SEK
43906
Gardiner, sängkläder, m.m, ett parti, obegagnade.
Slutpris200 SEK
43905
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
Slutpris125 SEK
43904
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, otydligt signerad.
Slutpris250 SEK