44011
Vinkyl, Candy, samtida.
Slutpris300 SEK
44009
Matta, ull, handknuten, oritentalisk.
Slutpris150 SEK
44008
Gösta Calmeyer, tuschteckningar, 2 st, signerade, daterade 1962/63.
Slutpris100 SEK
44007
Matta, ull, handknuten, orientalisk.
Slutpris225 SEK
44006
Badrumstillbehör, 5 delar, obegagnade.
Slutpris150 SEK
44005
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
Slutpris250 SEK
44004
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
Slutpris300 SEK
44003
Askar, 2 st, trä.
Slutpris150 SEK
44002
Kikare, 7x50, Vinga, med väska.
Slutpris100 SEK
44001
Vicke Lindstrand, karaff, glas, ''Iced'', Orrefors.
Slutpris200 SEK
44000
Vaser, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK
43999
Vaser m.m, 6 st, glas/keramik, bl.a Bo Borgström, Åseda.
Slutpris200 SEK
43998
Golvlampa, 2 ljuskällor, smide, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
43996
Golvstringhylla, 5 plan, trä/metall, 1960-tal.
Slutpris3 600 SEK
43995
Ljusstakar och vägglampett, 6 delar, mässing, bl.a Stjärnmetall.
Slutpris150 SEK
43994
Stringhylla, 5 delar, teakfanér/metall.
Slutpris100 SEK
43993
Glas, 7 st, Holmegaards Glas.
Slutpris100 SEK
43992
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris225 SEK
43991
Leksaksbilar, 11 st, metall/plast, bl.a Dinky Toys och Burago.
Slutpris100 SEK
43990
Slutpris250 SEK
43989
Tekannor, 2 st, glas, Bodum.
Slutpris100 SEK
43988
Slutpris350 SEK
43987
Pippi Långstrump-docka och Lyckotroll, med tillbehör.
Slutpris250 SEK
43986
Verktyg och verktygslåda.
Slutpris225 SEK
43985
Ytterfoder, burk, m.m, 6 delar, koppar.
Slutpris100 SEK
43984
Skedar, ett parti, silver 830, import, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
43983
Mynt, 4 st, silver 400, 1950-tal.
Slutpris100 SEK
43982
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
Slutpris150 SEK
43981
Sked och gaffel, 2 delar, silver, import.
Slutpris200 SEK
43980
Moccaskedar, 8 st, silver 830, "Patricia", 1952.
Slutpris400 SEK
43979
Fyllehund, kluckaflaska, skål på fot, glas, bl.a Kosta.
Slutpris200 SEK
43978
Slutpris250 SEK
43976
Slutpris225 SEK
43974
Slutpris400 SEK
43973
Slutpris300 SEK
43970
Vaser och skålar, 4 delar, glas, bl.a "Malakit", Eva Englund, Pukeberg.
Slutpris175 SEK
43969
Skåp och planteringslåda, metall/trä, obegagnat.
Slutpris200 SEK
43968
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
Slutpris125 SEK
43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
43964
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
Slutpris150 SEK
43963
Karl Lundborg, "V. Vemmerlöv", olja på duk, signerad, daterad 37.
Slutpris400 SEK
43962
Ljusstakar, 2 st par, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
Slutpris250 SEK
43961
Alfhild Björklund, olja på pannå, signerad.
Slutpris250 SEK
43960
Wilhelm Kåge, djupa tallrikar/assietter, 17 st, porslin, ''Sippa'' och ''Spalje'', Gustavsberg, 1930-1950.
Slutpris175 SEK
43958
Yrjö Edelmann, gicléetryck, numrerad 224/360, signerad.
Slutpris1 300 SEK
43959
Oidentifierad konstnär, skeppsmotiv, akvarell, signerad O. Åkesson, daterad 1955.
Slutpris350 SEK
43957
F. Constantin, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
43956
Viktor Rasmussen, blomsterstilleben, olja på pannå, 4 st, signerade.
Slutpris200 SEK