44400
Fåtölj, ull/bok, Nielsen Design, samtida.
Slutpris500 SEK
44391
Taklampa, glas/mässing, art deco, 1930-tal.
Slutpris650 SEK
44399
Oidentifierad konstnär, tryck, otydligt signerad, 2015.
Slutpris100 SEK
44398
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Slutpris250 SEK
44396
Whiskey- och cognacsglas, 6+6 st, Bohemia Crystal, Tjeckien.
Slutpris125 SEK
44395
Jordglob, trä, Dr. Neuse's Globus, Svenska Bokhandelscentralen AB.
Slutpris400 SEK
44393
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
Slutpris2 700 SEK
44394
Lampetter, ett par, mässing.
Slutpris400 SEK
44392
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
Slutpris175 SEK
44388
Golvlampa, justerbart stativ, teak/metall, 1950/60-tal.
Slutpris350 SEK
44390
Teservis, "Granit", 7 delar, stengods, Maria Philipi, Söholm, Danmark.
Slutpris1 600 SEK
44386
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
Slutpris150 SEK
44385
Serveringsvagn, furu/metall, IKEA.
Slutpris225 SEK
44384
Tallrikar och assietter, 7+3 st, flintgods, "Asiatic Pheasant", Enoch Wedgwood, England.
Slutpris400 SEK
44383
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
Slutpris150 SEK
44381
Carl-Harry Stålhane, krus och vas, stengods, signerade, Designhuset Lidköping.
Slutpris175 SEK
44378
Kylare/värmare, Sprint, obegagnad.
Slutpris400 SEK
44380
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
Slutpris175 SEK
44379
Bänk, svartmålad.
Slutpris650 SEK
44377
Ljusstake och mortel, gjutjärn, Skeppshult, samt 4 vikter.
Slutpris100 SEK
44374
Ulrica Hydman Vallien, litografi, provrtryck, signerad.
Slutpris300 SEK
44375
Gunilla Mann, "Lundagård", litografi 83/250, signerad.
Slutpris400 SEK
44373
Sängbord med låda, teak, 1950/60-tal.
Slutpris250 SEK
44372
August Strindberg, böcker, 53 st, Bonnier 1987.
Slutpris100 SEK
44371
Kamin, emaljerat gjutjärn, No.299, Carl Holmberg, Lund, 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
44366
Stig Lindberg, "Berså", skålar, 2 st, porslin, Bohus, Gustavsberg.
Slutpris500 SEK
44365
Ölback, trä, ''Klosters'', Klosterbryggeriet Ystad.
Slutpris550 SEK
44363
Bordslampa, mässing, Typ SM 45, Elarmatur i Kosta AB.
Slutpris150 SEK
44364
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
44361
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris150 SEK
44360
Modulhylla/arbetshylla, metall.
Slutpris550 SEK
44359
Väggljusstake, träd med fåglar, smide ,3 ljushållare.
Slutpris100 SEK
44358
Erik Höglund, skål på fot och skål, glas, Boda, signerade.
Slutpris150 SEK
44356
Ring, 18K guld, vikt: 1,8 gram.
Slutpris900 SEK
44357
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
Slutpris150 SEK
44353
Skåp, pyramidmahogny, Svensk möbelindustri, 1940-tal.
Slutpris1 600 SEK
44355
Cykellås, 2 st, och låsvajer.
Slutpris550 SEK
44354
Urnor, 2 st, betong.
Slutpris1 600 SEK
44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Slutpris125 SEK
44350
Golvurna, gips, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK
44349
Herrcykel, 28", 3-växlad, Sjösala.
Slutpris500 SEK
44348
Sylvia Leuchovius, ytterfoder, 3 st, keramik, Rörstrand.
Slutpris125 SEK
44347
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors, signerad.
Slutpris150 SEK
44346
Glasburkar, 3 st.
Slutpris125 SEK
44345
Ulla Procopé, servisdelar, 30 st, keramik, "Uhtua", Arabia Finland.
Slutpris300 SEK
44343
Fåtölj, elektrisk, textil, "Oslo", Haga gruppen.
Slutpris175 SEK
44344
Fåtölj, sammet/trä, samtida.
Slutpris400 SEK
44342
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
Slutpris125 SEK