Väskställ, 2 st, fällbara, trä/textil, bl.a Vega.
43425
Slutpris700 SEK
Brödspade, trä, 18/1900-tal.
43424
Brödspade, trä, 18/1900-tal.
Slutpris100 SEK
Sorterings- och verktygstavlor med tillbehör, metall, delvis obegagnat.
43423
Slutpris225 SEK
Bjällerkrans, 11 bjällror, skinn/mässing.
43422
Slutpris350 SEK
Damcykel, 28", 3-växlad, Bits.
43421
Slutpris500 SEK
Hink, plåt, Caltex.
43420
Hink, plåt, Caltex.
Slutpris125 SEK
Bänk, teakfanér, 1950/60-tal.
43419
Bänk, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK
Sidobord, 2 st, teakfanér, bl.a Alberts, 1960-tal.
43418
Slutpris350 SEK
Soffbord, teakfanér, 1960-tal.
43417
Slutpris100 SEK
Cafébord, trä, tillhört Café Kaffekoppen, Ystad, 1940/50-tal.
43416
Slutpris225 SEK
Vitrinskåp med belysning, glas/trä, IKEA, 19/2000-tal.
43414
Slutpris150 SEK
Matservis, 55 delar, porslin.
43413
Matservis, 55 delar, porslin.
Slutpris800 SEK
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
43412
Slutpris550 SEK
Bord, metall/fanerad masurbjörk, Balzar Beskow, Sthlm, Samtida.
43411
Slutpris100 SEK
Bordsgrill m.m, 3 delar, bl.a OBH Nordica.
43410
Slutpris225 SEK
Karmstol, krom/läder, 1900-talets andra hälft.
43409
Slutpris100 SEK
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
43408
Slutpris150 SEK
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (6 liter).
43407
Slutpris150 SEK
Matta, ull, rölakan, 1900-tal.
43406
Slutpris500 SEK
Kista, metall/trä, 1900-tal.
43405
Kista, metall/trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Stenbordsdukar, 3 st, textil, 1900-tal.
43404
Slutpris175 SEK
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (4 liter) och Wallkåkra.
43403
Slutpris150 SEK
Spegel, trä/fasettslipat glas, Svensk spegelindustri, 1900-tal.
43401
Slutpris100 SEK
Barstolar, ett par, rostfritt/galon, samtida.
43400
Slutpris150 SEK
Diverse VVS, hjul m.m, ett parti, olika material.
43399
Slutpris125 SEK
Byrå, 4 lådor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
43398
Slutpris400 SEK
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
43397
Slutpris350 SEK
Fällbara stolar, 2 st, trä/textil, samtida.
43396
Slutpris100 SEK
Ungdomscykel, 24 tum, 21-växlad, B-twin.
43395
Slutpris450 SEK
Klaffbord och stolar, 1+4, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
43394
Slutpris100 SEK
Lampkupor, 2 st, glas.
43393
Lampkupor, 2 st, glas.
Slutpris250 SEK
Gallerimatta, ull, Harsin-Kilim, Kermanshah, Persien.
43392
Slutpris650 SEK
Terrin, porslin, ''Landskap'', Gustavsberg.
43391
Slutpris100 SEK
Matta, ull, semiantik tekke, Turkmen.
43390
Slutpris550 SEK
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
43389
Slutpris150 SEK
Bandsågsblad, sandpapper, och fladderputsdelar, ett parti.
43388
Slutpris100 SEK
Färgspruta, blåspistoler m.m, 5 delar, bl.a Meec Tools.
43387
Slutpris175 SEK
Utomhusdusch, PVC/rostfritt, samtida.
43386
Slutpris225 SEK
Grensax, teleskopisk, Siehen.
43384
Grensax, teleskopisk, Siehen.
Slutpris250 SEK
Fondueset, gjutjärn/trä.
43383
Fondueset, gjutjärn/trä.
Slutpris225 SEK
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
43381
Slutpris175 SEK
Pläd/överkast, virkad.
43378
Pläd/överkast, virkad.
Slutpris250 SEK
Arthur Percy, "Uppställning med Saponaria", olja på pannå, signerad, daterad 1972.
43730
Slutpris6 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
43548
Slutpris200 SEK
Anna Ehrner, glas, 2+4 st, "Line", Kosta Boda.
43546
Slutpris125 SEK
Karott, porslin, ugnsfast, "Bali", Rörstrand.
43538
Slutpris100 SEK
Anna Ehrner, ölglas, 6 st, "Line", Kosta Boda.
43535
Slutpris700 SEK
Glas, 19 st, Orrefors, bl.a "Street Highball".
43534
Slutpris125 SEK