45057
Kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris125 SEK
45056
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
Slutpris175 SEK
45041
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
Slutpris4 400 SEK
44296
Takkrona, 7 ljuskällor och 6 levande, prismor/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris550 SEK
45054
Prada, damskor, ett par, strl 38 1/2, läder.
Slutpris400 SEK
45053
Inger Waage, skål, porslin, Stavangerflint, Norge.
Slutpris200 SEK
44252
Kantskärare, Texas.
Slutpris450 SEK
45048
Trasmatta, mått: 500x72 cm.
Slutpris100 SEK
45046
Matta, ull, rölakan.
Slutpris100 SEK
45043
Bruno Mathsson, fåtölj och fotpall, bok, "Pernilla", Dux.
Slutpris3 100 SEK
45044
Vinylskivor, 74 st, blandat.
Slutpris800 SEK
45042
Vinylskivor, 57 st, svensk.
Slutpris600 SEK
45040
Matta, ull, maskinvävd.
Slutpris2 600 SEK
45039
Hyllsystem, galler, ett parti, IKEA.
Slutpris600 SEK
45038
Kyrka med inredning, trä.
Slutpris300 SEK
45037
Högtalare, ett par, "Prologue 70", Pioneer.
Slutpris250 SEK
45034
Saltlampor, 2 st.
Slutpris100 SEK
45033
Stenbordsdukar och bonad, 4 delar.
Slutpris125 SEK
45032
Spelbord, ek, nyrenässansstil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
45031
Dukar, m.m, ett parti.
Slutpris150 SEK
45030
Trälåda, spinneriet, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
45029
Överkast, virkat.
Slutpris225 SEK
45028
Kista, lackerat trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
45027
Plädar, 2 st, ull.
Slutpris400 SEK
45026
Handdukar, 18 st, mestadels linne.
Slutpris200 SEK
45023
Hoverboard, svart, batteridriven, Smart Balance Wheel model 75852.
Slutpris300 SEK
44465
Hanna Brundin, "Oväder", olja på duk, signerad.
Slutpris200 SEK
45024
Carl August Carlsson, halslås, silver med filigranarbete och slipat glas, 1896.
Slutpris1 000 SEK
45021
Slutpris250 SEK
45020
Taklampa, glas/porslin.
Slutpris100 SEK
45019
Bestickservisdelar, nysilver och en tång silver 830, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK
45018
Dekorationsbrasa, plast, Berry Magicoal, London, England, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
45017
Bricka, mässing, Ystad-Metall.
Slutpris250 SEK
45003
Soffbord med tidningshylla, teak/mässing, 1950/60-tal.
Slutpris1 800 SEK
45016
Ljusstakar, ett par, nysilver.
Slutpris200 SEK
45013
LP-skivor, ett parti, mest dansband.
Slutpris150 SEK
45012
Matservis, 61 delar, porslin, ''Historic America'', Johnson Bros, England.
Slutpris400 SEK
45009
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver.
Slutpris300 SEK
45002
Soffbord, teak/ek, 1960-tal.
Slutpris650 SEK
45008
Skeppsur och barometer, mässing, obegagnade.
Slutpris125 SEK
45006
Taklampa, 5-ljuskällor, 1900-talets första hälft/mitt.
Slutpris1 000 SEK
45005
Spegel, glas/teak, GT, Hovmantorp, 1960-tal.
Slutpris100 SEK
44993
Kruka, porslin, Guangxu, Qingdynastin, sekelskiftet 18/1900-tal.
Slutpris15 000 SEK
45001
Matservis, 39 delar, porslin, "Classic" Rosenthal.
Slutpris650 SEK
44994
Taklampa, vitlackerad metall, "Typ 1416", Belid.
Slutpris200 SEK
44992
Gitarr, akustisk, Ahlander Student, med fodral.
Slutpris350 SEK
44984
Snickarbänk, trä, 1900-tal.
Slutpris2 000 SEK
44990
Gjutjärnsgryta, 4,2 liter, obegagnad, Jernverket.
Slutpris300 SEK