Stringhylla, 5 delar, teakfanér/metall.
43994
Slutpris100 SEK
Glas, 7 st, Holmegaards Glas.
43993
Glas, 7 st, Holmegaards Glas.
Slutpris100 SEK
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
43992
Slutpris225 SEK
Leksaksbilar, 11 st, metall/plast, bl.a Dinky Toys och Burago.
43991
Slutpris100 SEK
43990
Slutpris250 SEK
Tekannor, 2 st, glas, Bodum.
43989
Tekannor, 2 st, glas, Bodum.
Slutpris100 SEK
43988
Slutpris350 SEK
Pippi Långstrump-docka och Lyckotroll, med tillbehör.
43987
Slutpris250 SEK
Verktyg och verktygslåda.
43986
Verktyg och verktygslåda.
Slutpris225 SEK
Ytterfoder, burk, m.m, 6 delar, koppar.
43985
Slutpris100 SEK
Skedar, ett parti, silver 830, import, 1900-tal.
43984
Slutpris550 SEK
Mynt, 4 st, silver 400, 1950-tal.
43983
Slutpris100 SEK
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
43982
Slutpris150 SEK
Sked och gaffel, 2 delar, silver, import.
43981
Slutpris200 SEK
Moccaskedar, 8 st, silver 830, "Patricia", 1952.
43980
Slutpris400 SEK
Fyllehund, kluckaflaska, skål på fot, glas, bl.a Kosta.
43979
Slutpris200 SEK
43978
Slutpris250 SEK
43976
Slutpris225 SEK
43974
Slutpris400 SEK
43973
Slutpris300 SEK
Vaser och skålar, 4 delar, glas, bl.a "Malakit", Eva Englund, Pukeberg.
43970
Slutpris175 SEK
Skåp och planteringslåda, metall/trä, obegagnat.
43969
Slutpris200 SEK
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
43968
Slutpris125 SEK
Ljuslyktor, 2 st, metall.
43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
43964
Slutpris150 SEK
Karl Lundborg, "V. Vemmerlöv", olja på duk, signerad, daterad 37.
43963
Slutpris400 SEK
Ljusstakar, 2 st par, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
43962
Slutpris250 SEK
Alfhild Björklund, olja på pannå, signerad.
43961
Slutpris250 SEK
Wilhelm Kåge, djupa tallrikar/assietter, 17 st, porslin, ''Sippa'' och ''Spalje'', Gustavsberg, 1930-1950.
43960
Slutpris175 SEK
Yrjö Edelmann, gicléetryck, numrerad 224/360, signerad.
43958
Slutpris1 300 SEK
Oidentifierad konstnär, skeppsmotiv, akvarell, signerad O. Åkesson, daterad 1955.
43959
Slutpris350 SEK
F. Constantin, olja på duk, signerad.
43957
Slutpris100 SEK
Viktor Rasmussen, blomsterstilleben, olja på pannå, 4 st, signerade.
43956
Slutpris200 SEK
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
43955
Slutpris175 SEK
Viktor Rasmussen, "Ystad Sandskog", olja på duk, signerad.
43954
Slutpris225 SEK
Hasse Andersson, "Du ska veta att någon bryr sig om Dej", litografi 102/300, signerad.
43953
Slutpris100 SEK
Constantin Firsow, Ryssland, olja på pannå, signerad.
43952
Slutpris100 SEK
Oscar Borgström, väskor, 3 st, handgjorda, canvas, Sverige.
43946
Slutpris400 SEK
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
43951
Slutpris100 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence Project Foundation, skulptur, polyserin, 2016.
43949
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Gideon Isaksson, olja på duk, signerad.
43950
Slutpris300 SEK
Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
43948
Slutpris150 SEK
Oscar Borgström, väskor, 3 st, canvas, Sverige.
43947
Slutpris100 SEK
Kassaapparat, metall/trä, National, Dayton/Ohio, USA. 1900-talets tidigare hälft.
43938
Slutpris2 400 SEK
Gunnar Kanevad, ljusstakar, 5 st, bemålat trä.
43945
Slutpris150 SEK
Lockurna, porslin, Echt Kobalt, Wallendorf.
43943
Slutpris150 SEK
Fat, lejon, stengods, Gefle.
43942
Fat, lejon, stengods, Gefle.
Slutpris175 SEK
Kaffeservis, 38 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.
43941
Slutpris350 SEK