45538
Samlarbilar m.m, 6 st, metall/plast, bl.a Tekno, Danmark.
Slutpris250 SEK
45537
Bryggeriflaska, glas/trä.
Slutpris100 SEK
45536
Bägare m.m, tenn, 31 delar, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
45534
Rörtång, stål, Bahco.
Slutpris225 SEK
45532
Slagborr och cirkelsåg, bl.a AEG.
Slutpris150 SEK
45530
Elhyvel, Selekta, med tillbehör
Slutpris100 SEK
45529
Slipmaskiner, 3 st, bl.a bandslip, Bruksboo.
Slutpris100 SEK
45526
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
45524
Kameror, 3 st, bl.a Minolta X-300, med tillbehör och väska.
Slutpris850 SEK
45525
Gnistskydd till kakelugn, mässing, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK
45523
Väggdekorationer, 3 st, gips, Bosson, Congleton, England.
Slutpris100 SEK
45522
Muggar, underlägg, skålar, m.m, ett parti, bl.a Bodum.
Slutpris100 SEK
45519
Kniv med slida, Fury, Kina.
Slutpris150 SEK
45518
Kniv med slida, Spec Plus Air Force, Ontario, USA.
Slutpris100 SEK
45517
Kniv med slida, Fury, Kina,
Slutpris100 SEK
45516
Ulf Trotzig, litografi 44/90, signerad.
Slutpris125 SEK
45514
Kartonger, 199 st.
Slutpris200 SEK
45513
Kasettdäck, förstärkare och CD-spelare, Yamaha.
Slutpris100 SEK
45512
Dagmar Glemme, litografi 144/150, signerad.
Slutpris500 SEK
45511
Jennifer Saxell, blandteknik, signerad, daterad 93.
Slutpris250 SEK
45508
Maria Lindberg, litografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".
Slutpris1 400 SEK
45509
Maud Comstedt, "Ceder", etsning 150/325, signerad, daterad -76.
Slutpris125 SEK
45506
Gösta Adrian-Nilsson, efter, affisch, AB Malmö Offset Lito, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
45507
Skålar, kanna, m.m, 15 delar, plast, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
45505
Skåp och figurin, metall/glas, bl.a ''Gense Birdie'', Ove Elvén, tupp, försilvrad, Gense, Eskilstuna.
Slutpris100 SEK
45503
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad, daterad 94.
Slutpris125 SEK
45502
Karta över Ystad, reproduktion ur G H Beijers Ystadbeskrivning av år 1793.
Slutpris300 SEK
45501
Sytråd, nålar, saxar, m.m, ett parti.
Slutpris450 SEK
45500
Paul K Jörgensen, "Hus med rött tak", olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
45499
Poul K Jörgensen, olja på pannå, signerad.
Slutpris175 SEK
45498
Thomas Strömdahl, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
45497
Axel Kleimer, olja på duk, signerad.
Slutpris600 SEK
45496
Knappar, krokar, m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK
45492
Stereoanläggning, Sharp XL MP-110H, med fjärrkontroll.
Slutpris150 SEK
45491
Skrivmaskin, Remintgton Portable, model 5 T, i väska.
Slutpris350 SEK
45490
Mat- och kaffeservis, 26 delar, stengods, "Uhtua", Arabia.
Slutpris300 SEK
45489
Bordslampor, ett par, metall/glas, Bright, Runsven AB.
Slutpris175 SEK
45488
Jultallrik, 1973, porslin, Björn Wiinblad, Rosenthal.
Slutpris125 SEK
45485
Bordcirkelsåg, Meec Tools 244-022.
Slutpris225 SEK
45487
Trefotsgryta, metall.
Slutpris250 SEK
45486
Bordsslip, Ferm FSM-125.
Slutpris175 SEK
45481
Vattenpump, Biltema 26-506.
Slutpris225 SEK
45483
Burk, vattenbehållare m.m, 5 delar, metall.
Slutpris100 SEK
45482
Verktyg m.m, 7 delar.
Slutpris250 SEK
45480
Elpatron med kopplingsbox, 9 kW, 2-stegs.
Slutpris175 SEK
45479
Cirkelsåg, Toolman.
Slutpris100 SEK
45478
Värmefläkt, trefas, Pyrox, VLA 633.
Slutpris100 SEK
45477
Sven Lindgardz, litografi 241/295, signerad, daterad 1992.
Slutpris225 SEK