45654
Fotogenkök, Svenska militären, Optimus.
Slutpris1 000 SEK
45653
Ljusstakar, 4 st och ekivokt askfat, mässing/brons, bl.a Scandia Present.
Slutpris200 SEK
45652
Skulpturer, 2 st, sten, otydligt signerade.
Slutpris175 SEK
45650
Fat, 3 delar, keramik, Höganäs och Klosterkeramik.
Slutpris150 SEK
45645
Skor, skinn, Dubarry, Gore-Tex, strl: 40.
Slutpris1 000 SEK
45649
Dalahäst, trä.
Slutpris200 SEK
45648
Pokaler, askfat m.m, ett parti, olika metaller, bl.a Ystad Brons.
Slutpris400 SEK
45647
Bricka, teak, Söwe Konst, Sövestad.
Slutpris175 SEK
45644
Hylla, trä.
Slutpris300 SEK
45642
Katana, souvenir, metall.
Slutpris250 SEK
45643
George Jensen, tekanna med coaster och teburk, metall/plast/porslin.
Slutpris500 SEK
45641
Automatisk blodtrycksmätare, Omron M3 Comfort.
Slutpris350 SEK
45640
Glas, 42 st, 5 olika modeller, etsad dekor.
Slutpris100 SEK
45639
Josef Frank, bricka, ''Vegetable Tree'', Firma Svenskt Tenn.
Slutpris600 SEK
45637
Ljusstakar för små ljus, 6 st, mässing.
Slutpris100 SEK
45636
Kerstin Lundberg-Stenman, "Tjurar", litografi, provtryck, signerad.
Slutpris350 SEK
45634
Stegpall, metall/plast, Rörets Industriet.
Slutpris150 SEK
45633
Spegel, trä.
Slutpris225 SEK
45628
Axel Olsson (1919-2001), kolteckning, signerad.
Slutpris100 SEK
44744
Väggfäste för tv, 22-42 tum, Logik.
Slutpris100 SEK
44850
Keyboard, M-Audio Oxygen 49.
Slutpris175 SEK
45000
Herrcykel, 7-växlad, Tarfek, Crescent.
Slutpris650 SEK
44959
Möbelgrupp, 2+1, rotting/trä, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
45619
Bestickservis, 36 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 - 6 500 SEK
43783
Lockurna, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris550 SEK
43803
Musselmalet, skål på fot, porslin, halvblond nr 511, Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK
45618
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen,
Slutpris125 SEK
45617
Figuriner, porslinshundar, ett par, Arthur Wood, England.
Slutpris100 SEK
45616
Lisa Larson, "Malin", figurin, stengods, Gustavsberg, signerad
Slutpris450 SEK
45615
Bestickservisdelar, 9 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
Slutpris1 400 SEK
45614
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
Slutpris1 000 SEK
45613
Erika Lagerbielke, vas, glas, "Tigris", Orrefors.
Slutpris400 SEK
45612
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda.
Slutpris800 SEK
45611
Lisa Larson, Tiger ur serien "Afrika", stengods, Gustavsberg, 1960-tal.
Slutpris1 300 SEK
45610
Vas, glas, "Gustav Klimt", Goebel.
Slutpris200 SEK
45608
Sockertång, kaktång och smörhund, 3 delar, silver 830, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
45607
Moccaskedar, 10 st, silve 830, GAB, 1975-1982.
Slutpris300 SEK
44973
Matgrupp, 1+4, jakaranda/mahogny, "Rimbo", L-B Design group, Troeds, Bjärnum, 1970-tal.
Slutpris350 SEK
45604
Pierre Manzoni, kvinnostudie, påmålat tryck, signerad.
Slutpris100 SEK
45599
Medaljer, pins m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK
45598
Brosch, 18K guld, utländsk.
Slutpris2 100 SEK
45597
Ljusstake och skål, tenn, Micke Berggren, Böketofta Tenn.
Slutpris100 SEK
45596
Stereoanläggning, skivspelare/cd/mp3/radio.
Slutpris100 SEK
45594
Träskulpturer, 5 st.
Slutpris125 SEK
45595
Schackspel, olika material, komplett, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
45592
Armbandsur, 2 st, metall, Svalan och Edox.
Slutpris450 SEK
45593
Skål, silver 800, utländsk, 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
45591
Mangel, BM 800, Cylinda, samtida.
Slutpris600 SEK