Taklampa, metall/glas, funkis, 1930-tal.
44404
Slutpris250 SEK
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
44403
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Kaffe- och teservis m.m., 38 delar, stengods, England.
44402
Slutpris125 SEK
Glas, 12 st, 3 olika modeller, nysilver, 1900-tal.
44401
Slutpris100 SEK
Fåtölj, ull/bok, Nielsen Design, samtida.
44400
Slutpris500 SEK
Taklampa, glas/mässing, art deco, 1930-tal.
44391
Slutpris650 SEK
Oidentifierad konstnär, tryck, otydligt signerad, 2015.
44399
Slutpris100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
44398
Slutpris250 SEK
Whiskey- och cognacsglas, 6+6 st, Bohemia Crystal, Tjeckien.
44396
Slutpris125 SEK
Jordglob, trä, Dr. Neuse's Globus, Svenska Bokhandelscentralen AB.
44395
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Slutpris2 700 SEK
Lampetter, ett par, mässing.
44394
Lampetter, ett par, mässing.
Slutpris400 SEK
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
44392
Slutpris175 SEK
Golvlampa, justerbart stativ, teak/metall, 1950/60-tal.
44388
Slutpris350 SEK
Teservis, "Granit", 7 delar, stengods, Maria Philipi, Söholm, Danmark.
44390
Slutpris1 600 SEK
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
44386
Slutpris150 SEK
Serveringsvagn, furu/metall, IKEA.
44385
Slutpris225 SEK
Tallrikar och assietter, 7+3 st, flintgods, "Asiatic Pheasant", Enoch Wedgwood, England.
44384
Slutpris400 SEK
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
44383
Slutpris150 SEK
Carl-Harry Stålhane, krus och vas, stengods, signerade, Designhuset Lidköping.
44381
Slutpris175 SEK
Kylare/värmare, Sprint, obegagnad.
44378
Slutpris400 SEK
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
44380
Slutpris175 SEK
Bänk, svartmålad.
44379
Bänk, svartmålad.
Slutpris650 SEK
Ljusstake och mortel, gjutjärn, Skeppshult, samt 4 vikter.
44377
Slutpris100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, litografi, provrtryck, signerad.
44374
Slutpris300 SEK
Gunilla Mann, "Lundagård", litografi 83/250, signerad.
44375
Slutpris400 SEK
Sängbord med låda, teak, 1950/60-tal.
44373
Slutpris250 SEK
August Strindberg, böcker, 53 st, Bonnier 1987.
44372
Slutpris100 SEK
Kamin, emaljerat gjutjärn, No.299, Carl Holmberg, Lund, 1900-tal.
44371
Slutpris1 100 SEK
Stig Lindberg, "Berså", skålar, 2 st, porslin, Bohus, Gustavsberg.
44366
Slutpris500 SEK
Ölback, trä, ''Klosters'', Klosterbryggeriet Ystad.
44365
Slutpris550 SEK
Bordslampa, mässing, Typ SM 45, Elarmatur i Kosta AB.
44363
Slutpris150 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
44364
Slutpris250 SEK
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
44361
Slutpris150 SEK
Modulhylla/arbetshylla, metall.
44360
Slutpris550 SEK
Väggljusstake, träd med fåglar, smide ,3 ljushållare.
44359
Slutpris100 SEK
Erik Höglund, skål på fot och skål, glas, Boda, signerade.
44358
Slutpris150 SEK
Ring, 18K guld, vikt: 1,8 gram.
44356
Slutpris900 SEK
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
44357
Slutpris150 SEK
Skåp, pyramidmahogny, Svensk möbelindustri, 1940-tal.
44353
Slutpris1 600 SEK
Cykellås, 2 st, och låsvajer.
44355
Cykellås, 2 st, och låsvajer.
Slutpris550 SEK
Urnor, 2 st, betong.
44354
Urnor, 2 st, betong.
Slutpris1 600 SEK
Pilotväska, skinn, Pierre.
44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Slutpris125 SEK
Golvurna, gips, 1900-talets mitt.
44350
Slutpris100 SEK
Herrcykel, 28", 3-växlad, Sjösala.
44349
Slutpris500 SEK
Sylvia Leuchovius, ytterfoder, 3 st, keramik, Rörstrand.
44348
Slutpris125 SEK
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors, signerad.
44347
Slutpris150 SEK
Glasburkar, 3 st.
44346
Glasburkar, 3 st.
Slutpris125 SEK