Klyvsåg, Parkside.
44760
Klyvsåg, Parkside.
Slutpris300 SEK
Bordslampor, ett par, metall/glas, IKEA.
44761
Slutpris250 SEK
Snapsglas, 14 st, olika storlekar, 1800/1900-tal.
44759
Slutpris125 SEK
Pelarborr, Rexon DP-200AS, med tillbehör.
44757
Slutpris300 SEK
Frimärken, ett parti, FDC/stämplat/postfriskt, 1800-2000-tal,
44756
Slutpris150 SEK
Kap/geringsåg, RT210KGT, Red Tools.
44755
Slutpris450 SEK
Resegrammofon i koffert, Svenska Radioaktiebolag.
44754
Slutpris125 SEK
Karaokeanläggning, 6 delar, bl. a Paradigm.
44752
Slutpris200 SEK
Verktyg, 4 delar, bl. a. Black&Decker.
44753
Slutpris350 SEK
Oljebrännare, Bentone B1, med tillbehör.
44751
Slutpris2 600 SEK
Johan Johansson, olja på duk, signerad.
44750
Slutpris100 SEK
Flagga, USA, textil.
44749
Flagga, USA, textil.
Slutpris150 SEK
Matta, ull, rölakan.
44748
Matta, ull, rölakan.
Slutpris600 SEK
Matta, rya, maskinvävd.
44745
Matta, rya, maskinvävd.
Slutpris125 SEK
Sticksåg och slagborr, Bosch.
44742
Sticksåg och slagborr, Bosch.
Slutpris225 SEK
Fotbollspel i originalkartong, Stiga.
44741
Slutpris225 SEK
Limknektar, 3+1, metall, Hälleforsnäs.
44739
Slutpris150 SEK
John Käll, väggrelief, glas, Elme.
44738
Slutpris100 SEK
44737
Slutpris125 SEK
Berit Ternell, kaffekoppar med fat, 4 st, porslin,  "Vega", Upsala Ekeby.
44736
Slutpris150 SEK
Askfat med björn och ytterfoder, keramik, Ekeby.
44735
Slutpris125 SEK
Handspegel, fasettslipat glas/sterlingsilver (925), Webster Company, Massachusetts, USA, 18/1900-tal.
44734
Slutpris225 SEK
Carl Harry Stålhane, skål, stengods, Atelje Rörstrand.
44733
Slutpris175 SEK
Bordslampa, glas och ljuslykta , "Svampen", Monika Backström.
44732
Slutpris250 SEK
Gryta, Husqvarna, samt 2 flaskor, gjutjärn/glas.
44730
Slutpris200 SEK
Piedestal, rotting/glas, 1900-talets andra hälft.
44731
Slutpris150 SEK
Radio, Transita centrum, Nordmende, Tyskland, 1900-talets mitt.
44729
Slutpris200 SEK
Yxa, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
44728
Slutpris350 SEK
Stereoanläggning,  Xl-60, Sharp.
44727
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
44726
Slutpris550 SEK
Piedestal, bronserat trä/sten, 1900-tal.
44725
Slutpris200 SEK
Cykelås med kod, 12 st, obegagnade.
44723
Slutpris225 SEK
Elektrisk bordsmangel, "Populär", Husquarna.
44722
Slutpris250 SEK
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
44720
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Spegel med konsolbord, sten/bronserat trä/fasettslipat glas, 1900-talets andra hälft.
44718
Slutpris225 SEK
Leksaksbil och gunghäst, trä, bl. a. Brio, 1900-tal.
44719
Slutpris225 SEK
Takkrona, 7-ljuskällor och 6 levande, glasprismor/mässing, 1900-tal.
44717
Slutpris550 SEK
Ytterfoder, "Bladrelief", och 3 st toalettstolar, porslin, bl. a Gustavsberg.
44716
Slutpris125 SEK
Skål med blomhållare och klotvas, art deco, Fajans Gefle/Upsala Ekeby.
44715
Slutpris100 SEK
Taklampa, 3-ljuskällor, glas/mässing, troligen Orrefors, 1900-talets första hälft.
44714
Slutpris650 SEK
Spegel, gustaviansk stil, glas/förgyllt trä, 1900-tal.
44712
Slutpris1 500 SEK
Golvlampa, 2-ljuskällor, metall, Elidus, 1970/80-tal.
44713
Slutpris100 SEK
Svanhalsfåtöljer, ett par, ek/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
44711
Slutpris300 SEK
Soffbord, teak/mässing, gustaviansk stil, Oscar Edv. Ekelund snickeri, 1900-talets mitt.
44710
Slutpris100 SEK
Myntset och pengaskrin, silver 400/metall, 1956.
44705
Slutpris250 SEK
Dubbel kokplatta, Elis & Elsa.
44708
Slutpris100 SEK
Förstärkare, Marshall,  MG series15CDR.
44706
Slutpris400 SEK
Gunnar Kanevad, ljusstakar och pusselskulpturer, trä.
44703
Slutpris100 SEK