Flasköppnare för bordsmontering, metall/trä, Rapid, Schweiz.
43549
Final bid300 SEK
Blomsterlådor, 5 st, metall.
43547
Blomsterlådor, 5 st, metall.
Final bid100 SEK
Pinnstolar, 6 st, bok, Slovenien, 1900-tal.
43545
Final bid2,900 SEK
Matservis, 30 delar, porslin, Rörstrand.
43544
Final bid150 SEK
Tallrikar, 6 st, stengods, Le Creuset.
43543
Final bid200 SEK
Vaser, 2 st, glaserat stengods, Nila, Alingsås.
43542
Final bid100 SEK
Skål, glaserat stengods, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby.
43540
Final bid100 SEK
Vas, ask m.m, 4 delar, porslin/uranglas/glas, bl.a Holmegaard.
43539
Final bid100 SEK
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
43537
Final bid600 SEK
Spegel, kristallglas/teak, GT, Hovmantorp.
43536
Final bid550 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad F. Maisky.
43530
Final bid100 SEK
Paul Cezanne, efter, oljetryck.
43528
Final bid100 SEK
Stolar, 3 st, hopfällbara, trä, 1900-talets senare del.
43524
Final bid225 SEK
Telefonbänk, pelarbord och fåtölj, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
43523
Final bid550 SEK
Årskrus, 8 st, Svenska Slott, Rörstrand.
43521
Final bid100 SEK
Stop, 6 st, glas/tenn/keramik, Tyskland, 18/1900-tal.
43519
Final bid100 SEK
Parti nysilver, bl.a Nils Johan, delvis obegagnat.
43518
Final bid125 SEK
Matta, ull, handknuten, Hamadan, Persien.
43517
Final bid1,100 SEK
Matta, ull, handknuten, Gabbeh.
43516
Final bid1,200 SEK
Mountainbike för ungdom, 24", 21-växlad, Scott.
43514
Final bid600 SEK
Kamera, Konica FT1-Motor, 2 objektiv och tillbehör.
43512
Final bid350 SEK
Damejeanne, glas, träställning.
43511
Final bid225 SEK
Mattor, 2 st, handknutna, orientalisk, Pakistan.
43510
Final bid125 SEK
Resegrammofon, dekorativ, Columbia Viva-tonal Grafonola No 112.
43509
Final bid125 SEK
Matta, ull, handknuten, orientalisk, Iran.
43508
Final bid125 SEK
Matta, ull, handknuten, Shahsavan, Iran.
43507
Final bid2,100 SEK
Kapsylöppnare, 2 st samt isbitstång, metall, bl.a Georg Jensen, Danmark.
43506
Final bid300 SEK
Matta, ull, Rölakan.
43505
Matta, ull, Rölakan.
Final bid2,600 SEK
Häcksax, elektrisk, Garden.
43504
Häcksax, elektrisk, Garden.
Final bid125 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing.
43503
Final bid400 SEK
Matta, ull, handknuten, Mehraba, Persisk.
43501
Final bid2,300 SEK
Skrivbordslampa, metall, Luxo L-1P.
43502
Final bid125 SEK
Soffbord, ek, samtida.
43500
Soffbord, ek, samtida.
Final bid700 SEK
Ishinkar med tång, 2 st, metall/plast.
43499
Final bid175 SEK
Ekiperingsskåp, 7 lådor, trä/glas, 1900-tal.
43498
Final bid1,300 SEK
Ester Kjerner (1873-1952), sommarlandskap, gouache, signerad.
43497
Final bid750 SEK
Stege med avsats, 3 delar, aluminium, Hard Head.
43496
Final bid1,300 SEK
Theo Tobiasse, litografi nr 149/200, signerad.
43495
Final bid225 SEK
Bordsunderrede, ett par, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
43494
Final bid400 SEK
Bordsunderrede, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
43493
Final bid400 SEK
Ola Billgren, litografi nr 20/100, signerad, daterad -74.
43492
Final bid350 SEK
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
43490
Final bid3,600 SEK
Italienska republikens Order of Merit, riddarstorkorset, 1900-talets mitt.
43488
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Holländska ordern av Orange-Nassau, officer/civil riddarorden.
43487
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Barncykel, 19", Crescent.
43485
Barncykel, 19", Crescent.
Final bid350 SEK
Ungdomscykel, 24", 3-växlad, Crescent.
43484
Final bid500 SEK
Damcykel, 28", 3-växlad, Rex.
43483
Damcykel, 28", 3-växlad, Rex.
Final bid800 SEK
Käppar, 4 st varav en med svärd, trä/silver/mässing/tenn, 1900-tal.
43482
Final bid1,200 SEK