43346
Caféstolar, 4 st, aluminium/trä, IKEA.
Final bid100 SEK
43345
Ljusstake, porslin, Goebel.
Final bid175 SEK
43344
Lampskärm, glas, 1900-talets först hälft.
Final bid100 SEK
43343
Matta, ull, handknuten, Täbris.
Final bid1,400 SEK
43342
Soffbord, läder/trä, inkamotiv, Peru, 1960-tal.
Final bid150 SEK
43341
Ljuslyktor, skålar m.m, 5 delar, glas, bl.a "Sunflower", Göran Wärff, Kosta.
Final bid100 SEK
43339
Serveringsvagn, gulmetall/röktonat glas, IKEA, 1900-talets senare del.
Final bid225 SEK
43338
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, stolar, ett par, "Myran", Danmark, 2003.
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
43337
Resekoffert, metall, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK
43336
Pallar, 7 st, metall/plast, IKEA.
Final bid100 SEK
43335
Spegel med hyllplan, vitlackerad, nyrenässans-stil, 1900-tal.
Final bid225 SEK
43334
Skål, porslin, Schierholz, Tyskland, 1900-talets mitt.
Final bid175 SEK
43333
Dahl Jensen, figurin, tofsmes, porslin, nr 1050.
Final bid125 SEK
43332
Offsettryck på brädor, Carlbergs Pilsner, 1900-tal.
Final bid100 SEK
43331
Figurin, isbjörn, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid175 SEK
43329
Taklampa, 3 ljuskällor, brons/glas, art deco, 1920/30-tal.
Final bid1,900 SEK
43326
Taklampa, 5 ljuskällor, patinerad mässing/glas, 1900-talts första hälft.
Final bid100 SEK
43325
Verktygslåda med innehåll, trekantsslip och planslip.
Final bid225 SEK
43324
Snurrfåtöljer, ett par, metall/skinn, "Malung", IKEA, 1999.
Final bid550 SEK
43323
Glas 21 st, "Siesta", Ravenhead, 1900-tal.
Final bid300 SEK
43322
Resekoffert, papp/metall, sekelskiftet 18/1900-tal.
Final bid125 SEK
43321
Barnvagn med lönnfack, trä/metall, 18/1900-tal.
Final bid150 SEK
43320
Medicinskåp, låsbart, plåt.
Final bid100 SEK
43317
Sängbord med skåp och låda, ett par, lackerat trä, samtida.
Final bid850 SEK
43314
Affisch, Bengt Orup, tryck, signerad i trycket.
Final bid100 SEK
43313
Leksaksbilar, 4 st, metall, bl.a Corgi och Matchbox.
Final bid100 SEK
43312
Cirkelsåg och polermaskin, Biltema.
Final bid125 SEK
43310
Matbord, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK
43301
Ehlén Johansson, sidobord/serveringsvagn, metall/glas, "Strind", IKEA.
Final bid400 SEK
43300
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
Final bid200 SEK
43299
Sparbössor, 12 st, plast/glas, bl.a "Skotte", Stig Lindberg för Handelsbanken.
Final bid150 SEK
43298
Brasställ, 5 delar, smide, 1900-tal.
Final bid300 SEK
43297
Laservattenpass med stativ, Do-it.
Final bid125 SEK
43296
Fickur, silver/metall, 18/1900-tal.
Final bid500 SEK
43292
Blåslampa, hyvel m.m, 5 delar, metall/trä, bl.a Max Sievert, Stockholm.
Final bid100 SEK
43291
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK
43290
Champagnekylare, metall, "Cinzano".
Final bid100 SEK
43289
Oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, olja på duk, otydligt signerad.
Final bid225 SEK
43288
Oidentifierad konstnär, pastell, otydligt signerad.
Final bid100 SEK
43287
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
43286
Final bid225 SEK
43284
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad K Wendel, daterat -02.
Final bid100 SEK
43283
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, otydligt signerad.
Final bid900 SEK
43279
Affisch, "Victorinox", i trycket signerad Lagerwall -88.
Final bid100 SEK
43278
Stolar, 6 st, lackerat trä.
Final bid500 SEK
43277
Göteborgsstolar, ett par, trä/textil, samtida.
Final bid600 SEK
43274
Fågelbad, metall, samtida.
Final bid2,100 SEK
43273
Trädgårdstolar, 6 st, plastrotting/metall, stapelbara.
Final bid300 SEK