43846
Handdukar, 22 st, obegagnade.
Final bid750 SEK
43850
Ljussstakar, 3 st, olika material, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
Final bid300 SEK
43848
Bestickservis, 45 delar, rostfritt stål 18/8, ''Chicago'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan.
Final bid300 SEK
43847
Figuriner, 3 st, trä, Susan Lordi, Willow Tree.
Final bid100 SEK
43845
Mari Simmulson, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Final bid100 SEK
43844
Dalahästar, 2 st, trä,
Final bid150 SEK
43843
Figurin, porslin, Neundorf.
Final bid100 SEK
43842
Figurin, porslin, mink, Royal Copenhagen.
Final bid650 SEK
43841
Sitt/snurrpall, lackerat trä, samtida.
Final bid100 SEK
43838
Lasse Åberg, glas, 31 st, 3 olika modeller.
Final bid600 SEK
43839
Kristallkrona, 1 ljuskälla och 6 levande, prismor/mässing, 1900-talets första hälft.
Final bid600 SEK
43837
Cafébord och skohylla, stål/glas/textil/plast.
Final bid100 SEK
43836
Bouleset i trälåda, 6 klot samt lille.
Final bid300 SEK
43835
Hyllor, 2 st, Jysk.
Final bid100 SEK
43833
Arbetsbord, verktyg m.m, ett parti.
Final bid400 SEK
43834
Planteringsbord, 3 st, bl.a IKEA.
Final bid600 SEK
43829
Oidentifierad konstnär, Ystadmotiv, olja på duk, signerad F Borgström.
Final bid350 SEK
43831
Växttrappa, bemålat trä, Ica Garden, obegagnad.
Final bid200 SEK
43830
Stege, aluminium/plast.
Final bid175 SEK
43828
John Cederholm, Ystadmotiv, olja på pannå, 2 st, signerade.
Final bid300 SEK
43827
Kyrkbänk, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid600 SEK
43825
Campingbord, 1+4, metall/textil, Origo, 1900-talets senare del.
Final bid200 SEK
43824
Matbord med 2 iläggsskivor, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid350 SEK
43821
Domkraft, metall, 2500kg.
Final bid300 SEK
43820
Matskedar, 10 st, teak/rostfritt stål 18/8, Norge.
Final bid100 SEK
43818
Blyinfattat glas och glasdelar, ett parti.
Final bid125 SEK
43819
Industridammsugare, plast, WD 2, Kärcher.
Final bid600 SEK
43815
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK
43817
Bordslampor, ett par, mässing/skinn, GMA 710.
Final bid350 SEK
43816
Industridammsugare med tapp, metall/plast, DeWalt.
Final bid750 SEK
43813
Industrilampa, metall, ställbar, Glory, Sverige, 1900-talets mitt.
Final bid600 SEK
43814
Bordslampa och strålkastare, metall/plast, 1900-tal.
Final bid125 SEK
43811
Vägglampa, metall, ställbar, 1900-talets början.
Final bid650 SEK
43812
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid175 SEK
43810
Tårtgafflar och sked, 3+1, silver 830, bl.a Svensk flora, 1900-tal.
Final bid350 SEK
43809
Bordslampa, förgylld metall och sten med drakar, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
43804
Bordslampa, glas.
Final bid300 SEK
43808
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid125 SEK
43805
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK
43806
Bordslampa, onyx/metall, Italien.
Final bid100 SEK
43802
Fåtölj/säng, trä/textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
43801
Musselmalet, skål på fot, porslin, helblond nr 1023, Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
43800
Dynvar, ett par, textil, allmoge-stil, 1900-talets slut.
Final bid500 SEK
43794
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK
43799
Musselmalet, vas , porslin, helblond nr 1016, Royal Copenhagen.
Final bid450 SEK
43798
Hans Philip Zachau, takarmaturer, ett par, metall, "Softling", Atelje Lyktan, Åhus.
Final bid250 SEK
43797
Låda/väska, metall, samtida.
Final bid100 SEK
43796
Backar, 3 st, plast, Skånemejerier.
Final bid100 SEK
Kontakt
Ystads Auktioner
Östra Zinkgatan 3
27139 Ystad
0411-35 02 30
info@ystadsauktioner.se
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.