44341
Köksassistent, Electrolux.
Final bid500 SEK
44340
Frisörstol, galon/trä/metall, 1900-tal.
Final bid800 SEK
44339
Bordslampa s.k. Bouliettemodell, mässing med plåtskärm, 1900-talets mitt.
Final bid350 SEK
44338
Parti vinyl och singlar, blandat.
Final bid250 SEK
44337
Karaff, keramik, Scheurich, Västtyskland.
Final bid300 SEK
44336
Herrbetjänt på hjul, trä/metall, 1900-tal.
Final bid450 SEK
44333
Joseph Simon, väggrelief, keramik, Söholm.
Final bid500 SEK
44334
Golvlampor, 4 st, LED, metall, IKEA.
Final bid250 SEK
44335
Spärrhandtag med extra funktion.
Final bid100 SEK
44332
Fickkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK
44331
Hjördis Lindblad, "Incunabula", etsning nr 24/100, signerad, daterad 68.
Final bid100 SEK
44330
Jaktkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK
44329
Vinylskivor, 77 st, blandat.
Final bid350 SEK
44328
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, CT&S, Göteborg, 1887.
Final bid750 SEK
44327
Barnböcker, 61 st, bl. a. Walt Disney.
Final bid175 SEK
44326
Skedar, slev och borste, 4 delar, silver, 1800-tal.
Final bid750 SEK
44325
Bengt Böckman, litografi 254/299, signerad.
Final bid100 SEK
44324
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
Final bid175 SEK
44323
Max Walter Svanberg, litografi nr XLIX/C, signerad.
Final bid550 SEK
44318
Soffbord, trä/metall, Malaysia, samtida.
Final bid225 SEK
44320
Max Walter Svanberg, offsetcollage, akvarellerat, metallpräglat, nr 124/250, signerad.
Final bid400 SEK
44317
Arne Jacobsen, pall, trä/metall, ''Dot'', Fritz Hansen, Danmark.
Final bid650 SEK
44315
Frederick James Hackman, "Millrace & Mount", olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK
44313
Bordsdekorationer, ett par, fasaner, metall.
Final bid750 SEK
44309
Blombord, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK
44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Final bid125 SEK
44306
Brevvåg, mässing/marmor, Columbus Bilateral.
Final bid175 SEK
44305
Soffbord med iläggskiva, teak, 1950/60-tal.
Final bid900 SEK
44304
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
Final bid300 SEK
44303
Bengt Åberg, litografi 57/150, signerad.
Final bid100 SEK
44301
Oidentifierad konstnär, pastell, signerad A. Biderman, daterad 1966.
Final bid100 SEK
44300
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
Final bid125 SEK
44299
Takplafonder, ett par, prismor/metall, 1900-talets senare del.
Final bid700 SEK
44298
Sture Johannesson, "Chip Challenge", litografi 318/330, signerad, daterad 81.
Final bid175 SEK
44296
Final bid250 SEK
44297
Taklampa, 4-ljuskällor, glas/metall, art deco, 1930/40-tal.
Final bid175 SEK
44294
Piedestal, onyx, 1900-tal.
Final bid225 SEK
44295
Takkrona, 4-armad, metall.
Final bid100 SEK
44293
Gerhard Wihlborg, "Klar Septemberdag Kåseberga", olja på duk, signerad, daterad 38.
Final bid2,300 SEK
44291
Nanny Still, karaff, gjutet glas, "Grapponia", Riihimänen Lasi, Finland, 1900-talets senare del.
Final bid225 SEK
44286
Traktorer och dockhusinredning, 6 delar, bla, Britains och Lundby.
Final bid2,300 SEK
44290
Taklampor, ett par, metall, Søstrene Grene.
Final bid100 SEK
44287
Bokstöd, 3 st, porslin, "La Comedie Francais".
Final bid450 SEK
44288
Vaser, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Final bid150 SEK
44284
Irma Yourstone, väggrelief, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK
44283
Eric Dalmas, ljustakar, 3 st, metall, DALA Industrier.
Final bid100 SEK
44278
Bokhylla, teak, 1950/60-tal.
Final bid1,300 SEK
44282
Väggreliefer, änder, 3 st, porslin.
Final bid300 SEK