44753
Verktyg, 4 delar, bl. a. Black&Decker.
Final bid350 SEK
44751
Oljebrännare, Bentone B1, med tillbehör.
Final bid2,600 SEK
44750
Johan Johansson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
44749
Flagga, USA, textil.
Final bid150 SEK
44748
Matta, ull, rölakan.
Final bid600 SEK
44745
Matta, rya, maskinvävd.
Final bid125 SEK
44742
Sticksåg och slagborr, Bosch.
Final bid225 SEK
44741
Fotbollspel i originalkartong, Stiga.
Final bid225 SEK
44739
Limknektar, 3+1, metall, Hälleforsnäs.
Final bid150 SEK
44738
John Käll, väggrelief, glas, Elme.
Final bid100 SEK
44737
Final bid125 SEK
44736
Berit Ternell, kaffekoppar med fat, 4 st, porslin, "Vega", Upsala Ekeby.
Final bid150 SEK
44735
Askfat med björn och ytterfoder, keramik, Ekeby.
Final bid125 SEK
44734
Handspegel, fasettslipat glas/sterlingsilver (925), Webster Company, Massachusetts, USA, 18/1900-tal.
Final bid225 SEK
44733
Carl Harry Stålhane, skål, stengods, Atelje Rörstrand.
Final bid175 SEK
44732
Bordslampa, glas och ljuslykta , "Svampen", Monika Backström.
Final bid250 SEK
44730
Gryta, Husqvarna, samt 2 flaskor, gjutjärn/glas.
Final bid200 SEK
44731
Piedestal, rotting/glas, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK
44729
Radio, Transita centrum, Nordmende, Tyskland, 1900-talets mitt.
Final bid200 SEK
44728
Yxa, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Final bid350 SEK
44727
Stereoanläggning, Xl-60, Sharp.
Final bid150 SEK
44726
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
Final bid550 SEK
44725
Piedestal, bronserat trä/sten, 1900-tal.
Final bid200 SEK
44723
Cykelås med kod, 12 st, obegagnade.
Final bid225 SEK
44722
Elektrisk bordsmangel, "Populär", Husquarna.
Final bid250 SEK
44720
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK
44718
Spegel med konsolbord, sten/bronserat trä/fasettslipat glas, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK
44719
Leksaksbil och gunghäst, trä, bl. a. Brio, 1900-tal.
Final bid225 SEK
44717
Takkrona, 7-ljuskällor och 6 levande, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Final bid550 SEK
44716
Ytterfoder, "Bladrelief", och 3 st toalettstolar, porslin, bl. a Gustavsberg.
Final bid125 SEK
44715
Skål med blomhållare och klotvas, art deco, Fajans Gefle/Upsala Ekeby.
Final bid100 SEK
44714
Taklampa, 3-ljuskällor, glas/mässing, troligen Orrefors, 1900-talets första hälft.
Final bid650 SEK
44712
Spegel, gustaviansk stil, glas/förgyllt trä, 1900-tal.
Final bid1,500 SEK
44713
Golvlampa, 2-ljuskällor, metall, Elidus, 1970/80-tal.
Final bid100 SEK
44711
Svanhalsfåtöljer, ett par, ek/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
Final bid300 SEK
44710
Soffbord, teak/mässing, gustaviansk stil, Oscar Edv. Ekelund snickeri, 1900-talets mitt.
Final bid100 SEK
44705
Myntset och pengaskrin, silver 400/metall, 1956.
Final bid250 SEK
44708
Dubbel kokplatta, Elis & Elsa.
Final bid100 SEK
44706
Förstärkare, Marshall, MG series15CDR.
Final bid400 SEK
44703
Gunnar Kanevad, ljusstakar och pusselskulpturer, trä.
Final bid100 SEK
44702
Uppläggningsfat och mattallrikar, 5 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid150 SEK
44701
Parti textil.
Final bid150 SEK
44700
Beslag, 4+14 st, mässing/metall.
Final bid100 SEK
44699
Parti textil.
Final bid100 SEK
44698
Tändstickaskar och plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Final bid150 SEK
44697
Stelton, termoskanna, plast, design Erik Magnussen.
Final bid300 SEK
44695
Vas, grönt glas.
Final bid125 SEK
44694
Slipmaskin, Tormek T-3.
Final bid950 SEK