44652
Louis Lindholm, 4 tavlor, olika tekniker, signerade.
Final bid650 SEK
44651
Vitrinskåp, trä/glas, 1900-tal.
Final bid350 SEK
44649
Figurin och skulptur, elefant och äpple, glas, Pukeberg och Studio Åhus.
Final bid125 SEK
44646
Byrå med stenskiva, 2-lådor, trä/sten/mässing, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid650 SEK
44645
Paletter, 4 st, trä.
Final bid450 SEK
44647
Olja på pannå, 4 st, 3 st signerade Louis Lindholm, en signerad Iris L.
Final bid2,000 SEK
44644
Skulptur och bordslampa, glas, bl.a Bertil Vallien, Boda.
Final bid100 SEK
44643
Snäcka.
Final bid1,700 SEK
44642
Margareta Hennix, ljuslampetter, ett par, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
Final bid175 SEK
44640
Pärlhalsband, 3 st, 2 st med silverlås.
Final bid450 SEK
44641
Brevpressar, 2 st, glas, bl.a Studio Åhus.
Final bid100 SEK
44637
Skålfat, keramik, Gefle, 1900-tal.
Final bid400 SEK
44638
Korkskruv för väggmontering, metall/trä.
Final bid200 SEK
44636
Carl-Harry Stålhane, fat, stengods, 1900-tal.
Final bid125 SEK
44635
Handkvarn och kvarnsten.
Final bid750 SEK
44634
Taklampa och bordslampa, mässing, bl.a Borens.
Final bid100 SEK
44632
Dragspel, Orfeo, Italien.
Final bid650 SEK
44633
Dragspel, Hohner Erdi Im, Tyskland.
Final bid250 SEK
44631
Olle Mattsson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
44629
Affisch, "A Century of Danish Lighting".
Final bid225 SEK
44628
Slagborrmaskin och vinkelslip, AEG.
Final bid100 SEK
44626
Slagborrmaskin och sticksåg, bl. a. Bosch.
Final bid100 SEK
44625
Tigersågar, 2 st, bl, a. Bosch, samt trälåda.
Final bid100 SEK
44624
Hallbyrå, trä, samtida.
Final bid100 SEK
44623
Vevgrammofon, trä, dekorativ.
Final bid100 SEK
44622
Trälåda med verktyg.
Final bid100 SEK
44621
Gitte Lind, keramiktavla, signerad, daterad 97.
Final bid250 SEK
44620
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK
44619
Anita Hedin, landskap, textiltavla, signerad.
Final bid100 SEK
44618
Servisdelar, 25 st, flintgods, 2 olika serviser, bl. a "Liberty", Johnson Brothers, England.
Final bid450 SEK
44610
Lotta Backman, litografi, EA nr XXV/XXX, signerad.
Final bid500 SEK
44616
Golvlampa, metall, Belid, 1970/80-tal.
Final bid100 SEK
44615
Kaktus/Agave, ett par.
Final bid3,300 SEK
44613
Parti cd-skivor, blandat.
Final bid350 SEK
44612
Nils Erik Johansson, litografi nr 7/180, signerad, daterad -85.
Final bid175 SEK
44611
Parti cd-skivor, blandat.
Final bid125 SEK
44606
Göran Bäck, 5 st kaffekoppar med fat, porslin, "Pop", Arabia, 1969-1971.
Final bid650 SEK
44605
Fönster, blyinfattat, 1900-tal.
Final bid100 SEK
44603
Taklampa, 5-ljuskällor, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Final bid350 SEK
44602
Parti vinyl, mest rock.
Final bid1,100 SEK
44600
Fällstolar, ett par, teak, Fioline.
Final bid550 SEK
44598
Skulptur, keramik, samtida.
Final bid175 SEK
44599
Burkar, 5 st, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Final bid100 SEK
44597
Backar, 5 st, trä, bl.a Pripps, 1900-tal.
Final bid500 SEK
44596
Kikare, 7x50, Focus De Luxe, med väska.
Final bid200 SEK
44595
Alexius Huber, relief i koppar och olja på pannå, signerad.
Final bid300 SEK
44592
Dörrhandtag med lås, metall.
Final bid100 SEK
44590
Barskåp, trä, snidad dekor, 1900-tal.
Final bid700 SEK