45105
CD-skivor, LP-skivor, singlar, ett parti, mest dansband.
Final bid350 SEK
45103
Hjördis Lindblad, litografi, provtryck, signerad, daterad 55.
Final bid100 SEK
45100
Symaskin med tillbehör, Hugin Rosace.
Final bid300 SEK
45097
Bertil Lundberg, originaletsning nr 6/10, signerad, daterad 53.
Final bid300 SEK
45101
Kaffeservis, 32 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing&Gröndahl, Danmark.
Final bid500 SEK
45099
Symaskin, Husqvarna Practica II Sweden Model 5220.
Final bid125 SEK
45098
Vitvinglas, 7 st.
Final bid100 SEK
45095
Champagne och cocktailglas, 20 delar, glas, Luminarc.
Final bid100 SEK
45090
Lars Österlin "Ingång", litografi nr 67/200, signerad.
Final bid750 SEK
45089
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
Final bid150 SEK
45088
Olle Lundmark, samekniv, monogramsignerad OL.
Final bid1,100 SEK
45085
Kuddar, 5 st.
Final bid600 SEK
45087
Ryggsäck, skinn.
Final bid175 SEK
45086
Telefoner, 2 st, bl.a Kobra-telefon, LM Ericsson.
Final bid125 SEK
45083
Sameslöjd och horn, 5 delar.
Final bid100 SEK
45082
Figurin, clown, porslin, Cascades.
Final bid100 SEK
45081
Snäckskal och sjöborrar, 5 delar.
Final bid100 SEK
45080
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
Final bid850 SEK
45079
Babushka, 2 st, trä.
Final bid100 SEK
45077
Vinställ, bambu.
Final bid125 SEK
45072
Mynt och sedlar, ett parti, silver/metaller, 1900-tal.
Final bid1,100 SEK
45073
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
Final bid600 SEK
45071
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
Final bid150 SEK
45070
Stege, trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK
45069
Karmstol, krom/konstskinn, Italien, 1900-talets senare del.
Final bid350 SEK
45068
Gryta, ugnsform och mortel med stöt, gjutjärn, bl.a Skeppshult.
Final bid350 SEK
45066
Hallbyrå, 3 lådor, ek , 1900-tal.
Final bid125 SEK
45067
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
Final bid800 SEK
45062
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
Final bid1,600 SEK
45065
Hertha Bentgsson, kaffeservis, 10 delar, porslin, "Koka", Rörstrand.
Final bid350 SEK
45064
Diverse hushållsföremål, mestadels kök, ett parti, obegagnade.
Final bid350 SEK
45061
Final bid125 SEK
45058
Åkgräsklippare, bensin, 16 Hk, "Park", Stiga.
Final bid6,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
45057
Kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid125 SEK
45056
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
Final bid175 SEK
45041
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
Final bid4,400 SEK
44296
Final bid550 SEK
45054
Prada, damskor, ett par, strl 38 1/2, läder.
Final bid400 SEK
45053
Inger Waage, skål, porslin, Stavangerflint, Norge.
Final bid200 SEK
44252
Kantskärare, Texas.
Final bid450 SEK
45048
Trasmatta, mått: 500x72 cm.
Final bid100 SEK
45046
Matta, ull, rölakan.
Final bid100 SEK
45043
Bruno Mathsson, fåtölj och fotpall, bok, "Pernilla", Dux.
Final bid3,100 SEK
45044
Vinylskivor, 74 st, blandat.
Final bid800 SEK
45042
Vinylskivor, 57 st, svensk.
Final bid600 SEK
45040
Matta, ull, maskinvävd.
Final bid2,600 SEK
45039
Hyllsystem, galler, ett parti, IKEA.
Final bid600 SEK
45038
Kyrka med inredning, trä.
Final bid300 SEK