45235
Systemkamera, Canon PowerShot G5 X.
Final bid1,400 SEK
45237
Ytterfoder, Prins Eugens Waldemarsudde, modell 3, porslin, Gustavsberg.
Final bid600 SEK
45236
Smycken, 11 delar, silver 830-925 och guld 18k.
Final bid225 SEK
45234
Bo Lindekranz och Börje Lindau, bordslampa, glas/metall, Orrefors.
Final bid1,900 SEK
45233
Affisch, "Svär icke!", 1900-tal.
Final bid400 SEK
45232
Krus, 6 st, keramik.
Final bid150 SEK
45161
Claus Bonderup & Torsten Thorup, taklampa, metall, "semi-pendel", Fog & Mörup, Danmark.
Final bid350 SEK
45159
Final bid500 SEK
45227
Skålar, 13 st, porslin, Arabia, bl.a Teema.
Final bid700 SEK
45230
Blomlåda, zink, 1900-tal.
Final bid225 SEK
45229
Stegpall, metall, 1900-tal.
Final bid500 SEK
45225
Kikare med tripod, Kowa/Manfrotto, TSN-1, 20-60x zoom.
Final bid900 SEK
45224
Utomhusmöbler, 4 delar, metall, samtida.
Final bid100 SEK
45223
Reseur, mässing/glas, med originaletui, Frankrike,1900-talets början.
Final bid250 SEK
45220
Plåtburkar, 2 st, bl.a. Nilsjohan.
Final bid200 SEK
45217
Piedestal, keramik, 1900-tal.
Final bid150 SEK
45218
Nilsjohan, brödlådor m.m., 4 delar.
Final bid150 SEK
45216
Ljusstakar, 2 st, samt ljussläckare, mässing.
Final bid100 SEK
45215
Pelarbord och stolar, 1+4, ek/textil, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK
45213
Paul Hoff, "Ishavstärna", figurin, stengods, Gustavsberg.
Final bid200 SEK
45212
Bredvlåda, hästmotiv, metall, 19/2000-tal.
Final bid800 SEK
45210
Parti bijouterier i smyckesskrin.
Final bid450 SEK
45211
Fickur, 2 st, metall, bl.a Tissot.
Final bid650 SEK
45209
Trasmatta, mått: 345x80 cm.
Final bid200 SEK
45205
Bestickservis, 61 delar, "Viktor", Gense, 1970-tal.
Final bid1,200 SEK
45208
Seiko Automatic, armbandsur, stål, modell 021900, Japan, 1960/70-tal.
Final bid500 SEK
45207
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK
45206
Armbandsur, 16 st, olika modeller och material.
Final bid2,000 SEK
45203
Armbandsur, 2 st, bl.a "Pictowatch", design Georg Christensen, Danmark.
Final bid250 SEK
45204
Trasmattor, 3 st.
Final bid150 SEK
45202
Skeppsljusstakar, ett par, mässing.
Final bid300 SEK
45200
Timo Sarpaneva, "Tsaikka", Iittala, irish coffee-glas,16 st.
Final bid500 SEK
45201
Gallerimatta, ull, slätväv.
Final bid850 SEK
45197
Heidi Caillard, höna, glaserad keramik, La Pintade.
Final bid700 SEK
45199
Farstrups möbelfabrik, stolar, 4 st, teakfanér/bok, Danmark, 1960-tal.
Final bid2,400 SEK
45198
Claus Bonderup & Torsten Thorup, Taklampa, metall, "semi pendel", Fog & Mörup, Danmark.
Final bid550 SEK
45196
Anders Pehrson, taklampa, plast, "Knubblingen", Ateljé Lyktan.
Final bid350 SEK
45194
Skålar, 2 st, keramik, Ingrid Atterbom, Upsala-Ekeby och Michael Andersen, Bornholm.
Final bid150 SEK
45193
Sven Wejsfelt, skål, stengods, harpälsglasyr, Gustavsberg Studio, signerad.
Final bid100 SEK
45191
Mari Simmulson, "Blå band", vas, stengods, Model 9067M, Upsala-Ekeby.
Final bid100 SEK
45188
Kjell Engman, björn, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid450 SEK
45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Final bid225 SEK
45186
Anna-Lisa Thomson, klyftvas, glaserad keramik, Upsala-Ekeby.
Final bid550 SEK
45184
Per Olof Ström, vas, glas, Alsterfors Glasbruk.
Final bid600 SEK
45185
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, SM-16, 1900-tal.
Final bid100 SEK
45183
Korgar, ett parti, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
45179
Bestickservis, 126 delar, nysilver, ''Versailles'', Claude Peter, GAB Gense, Eskilstuna.
Final bid3,000 SEK
45182
Bestickservis, 37 delar, rostfritt stål, ''Opus'', Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
Final bid1,000 SEK